Menu
 
 

Kodėl gyvenime ir garderobe svarbios spalvos?

2018 01 20  15:24  |  Aktualijos

Spalvos 2018

Nuotrauka – Pinterest ©

Ar kada susimąstėte, kaip gyventumėte, jei pasaulyje nebeliktų spalvų? Arba visą spalvų paletę pakeistų tik viena – pilka spalva ir vieną dieną atsidarę savo spintą liktumėte be žado? Kad spalvos daro įtaką mūsų gyvenimui ir garderobui, tikriausiai sutiktų kiekvienas, tačiau šįkart siūlome plačiau panagrinėti jų svarbą.

Spalvos reprezentuoja

Spalvos daro įtaką erdvei, lemia mūsų sprendimą perkant, skleidžia energiją, kurią mes perduodame pasirinkę vienokios ar kitokios spalvos drabužius, todėl svarbu išmokti pastebėti ir žinoti spalvų reikšmę. Visi žinome, kad geltona skleidžia džiaugsmą ir šilumą, anot, psichologų – tai spalva, kurią kūdikiai pastebi pirmiausia. Tiesa, pastebėta, jog kambariuose, kuriuose dominuoja geltona spalva, jie verkia daugiau, tačiau ji puikiai pasitarnaus norint atkreipti dėmesį. Štai, juoda yra dažnai siejama su liūdesiu, nors madoje – tai neišvengiama elegancijos spalva, kaip ir žymioji Coco Chanel frazė: „savo spintoje visada būtina turėti juodą mažą suknelę“. Į darbo pokalbį ar svarbų pasitarimą vertėtų vykti pasidabinus mėlynai. Ši spalva simbolizuoja pastovumą ir ramybę. Dar ji itin tinka švaros ir valymo produktams reprezentuoti. Jei esate perfekcionistai – neapsiriksite pasirinkę baltą spalvą.

Spalvos - SwO magazine

Nuotrauka – freshome.com ©

Norite pasikeisti – pakeiskite atspalvį

Ar žinojote, kad kiekvienas turime sau tinkamą atspalvį? Spalvinis tipas nustatomas pagal plaukų, odos ir akių spalvas. Kai pasirenkate jums tinkamo atspalvio drabužius, pasikeičia net jūsų išvaizda: akys tampa skaistesnės, dantys baltesni, veido oda švytinti. Priešingo efekto sulauksite, jei pasirinksite ne savo atspalvį. Dėvėdamos ne savo atspalvio drabužius, moterys jaučiasi taip, lyg kiekvienas veido netobulumas būtų išryškintas. Kaip žinoti, ar pasirinkote tinkamą atspalvį? Aplinkiniai neturi pastebėti drabužio spalvos, tik bendrą vaizdą. Kitaip sakant, pirmiausia pastebėti ne drabužį, bet jus. Jei pirmiausia pagiria jūsų geltoną suknelę – tai jau blogas ženklas. Šviesesni atspalviai tinka šviesesnės odos ir šviesesnių plaukų savininkams, tamsesnius drąsiai gali rinktis tie, kurių akys rudos ir tamsūs plaukai.

Spalvos jūsų lėkštėje

Ar žinojote, kad spalvos pridėjimas prie jūsų patiekalų užtikrina mitybos pusiausvyrą? Maisto produktų spalvos gali padėti suprasti, kokias maistines medžiagas vartojate. Vaisiai ir daržovės išties spalvingi, o jų vartojimo didinimas gyvybiškai svarbus. Įvairios spalvos jūsų lėkštėje ne tik praturtins mitybą įvairiais vitaminais ir mikroelementais, bet ir nuteiks pozityviai.

Ekspertai padalijo vaisius ir daržoves į septynias spalvų grupes, kurios buvo pagrįstos ne tik jų išvaizda, bet ir maistinėmis medžiagomis, kurias jie teikia.

Raudona: maisto produktai, turintys daug karoteno ir likopeno – tai dvi medžiagos, kurios yra žinomos kaip antioksidantai, padedantys išvengti širdies ir plaučių funkcijų sutrikimų. Šioje grupėje randame pomidorus, greipfrutus ir arbūzus.

Violetinė: juodosios vynuogės, mėlynės, slyvos, paprikos, kopūstai ir baklažanai. Ką jie turi bendro? Jie turi antioksidantų, kurie, kaip manoma, padeda stabdyti ląstelių senėjimą, taip pat mažina trombų susidarymo tikimybę.

Oranžinė: alfa karotenas ir beta karotenas yra atsakingi už maisto produktų, tokių kaip morkos, mangai ir saldžiosios bulvės, oranžinę spalvą. Tai dvi medžiagos, galinčios ištaisyti pažeistą DNR, taip pat apsaugoti odą nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

Geltona: papajose, persikuose ir nektarinuose yra beta kriptoksantinas – medžiaga, apsauganti nuo širdies priepuolių ir padedanti tarpkultūriniam bendravimui.

Spalvos - SwO magazine

Nuotrauka – Pinterest ©

2018 metų spalvos spintoje

Nauji metai – nauji vėjai ir spintose. Šiemet jose karaliaus ultravioletinė spalva. Ši spalva padės išreikšti jūsų individualumą ir įdegį. Beje, ji simbolizuoja ištikimybę ir atsidavimą. Tad gal nėra taip blogai savo garderobą praturtinti keliais šios spalvos drabužiais? Taip pat bus populiarios geltona, raudona, alyvinė ir rožinė spalvos. Mados pasaulio atstovė Lisa Aiken turi patarimą nedrįstančioms eksperimentuoti: metus pradėti avint ryškius raudonus botus. Panašu, kad galime ramiai atsikvėpti, pilki atspalviai šiemet mūsų spintose nekaraliaus.


Komentuok:
*Reklama
DNO