Menu
 
 

Kristin Solhaug Næss: „Miesto kaip urbanistinės erdvės laboratorijos naudojimas“

2016 10 03  15:23  |  Aktualijos

NTNU Live Studio - SwO magazine

Nuotraukos: organizatorių archyvas.

Šį ketvirtadienį, spalio 6 d., (VDU Mokslo ir studijų centre, Putvinskio g. 23, Kaune) 18-ąjį Architektūros [pokalbių] ciklą apie bendradarbiavimo erdves mieste tęs architektė iš Norvegijos Kristin Solhaug Næss, kuri kalbės apie „Miesto kaip urbanistinės erdvės laboratorijos naudojimą“.

Siekdami atgaivinti miesto erdves, sėkmingai bendradarbiavę Trondheimo miesto savivaldybė ir architektūros studentai iš „NTNU Live Studio“ platformos, kartu įgyvendino keletą laikinų viešųjų erdvių dizaino projektų miesto centre. Šie kūrybiniai procesai įtraukė tiek privačias, tiek bendruomenines interesų grupes, todėl studentai galėjo mokytis bei dirbti mieste tarsi urbanistinių erdvių kūrimo laboratorijoje.

Kristin Solhaug Naess šiuo metu dirba Trondheimo miesto savivaldybėje, su kuria bendradarbiavo dar studijuodama, skyrusi savo laiką įvairiems bendruomeniniams kūrybiniams viešųjų erdvių projektams. Pašnekovė yra „NTNU Live Studio“ narė. Ši iniciatyva pernai pelnė Norvegijos Švietimo ministerijos apdovanojimą už edukacijos kokybę. Kristin įkūrė „Studio Beta“ judėjimą. Tai inkubatorius, skirtas studentų inicijuojamiems projektams įgyvendinti.

Kristin Solhaug Næss

Pranešėja taip pat rekomenduoja knygą:

 Jeremy Till ir kt. „Architecture and Participation“, Routledge: London and New York, 2015.

Šioje knygoje dėmesys sutelkiamas į kaip ir kodėl vyksta visuomenės dalyvavimas architektūroje bei miestų planavime pastaruosius penkiasdešimt metų. Taip pat atskleidžiami mus supančios aplinkos socialiniai ir politiniai aspektai ir kaip jie keičiami žmonių. Knygą sudaro trys dalys, kuriose apžvelgiama bendradarbiavimo reiškinio politiniai aspektai, istorija ir praktika. Joje pateikiama praktinė dalis, pristatanti knygos autoriaus darbą su studentais, specialistais ir valdžios organais, atskleidžiama darbo metodika, galinti sukurti naujas erdvines sąlygas, taip pat naujos architektūrinės praktikos. Išsamiai aptariamas teorinis pagrindas ir aktyvaus dalyvavimo pavyzdžiai. Kristin teigia, kad knyga padėjo suprasti jos darbo kontekstą.

Pokalbis anglų kalba vyks 2016 m. spalio 6 d., ketvirtadienį, VDU mokslo ir studijų centre, Putvinskio g. 23, Kaune. Pokalbio pradžia: 19.00. Renginys nemokamas.


Komentuok:
*Reklama