Menu
 
 

Kurti gyvenimo identitetą. Interviu su dizainere ir blogere Vaida Tamošauskaite

2017 03 17  10:29  |  Pokalbiai

Vaida Tamošauskaitė

Nuotraukos – Vaidos Tamošauskaitės (c)

Paklausus Vaidos Tamošauskaitės, kaip galėtų įvardyti savo darbą vienu žodžiu, mergina šypsodamasi atsako Kūrėja. Šis žodis tikriausiai neapibūdintų visų Vaidos veiklų, atrodo, kad ji nesustodama kuria ir jos galvoje kiekvieną minutę gimsta vis naujos idėjos, kurios atspindi kūrybingą asmenybę. Dizainerės optimizmas, motyvacija ir atsidavimas tam, ką daro, yra pavyzdys, kaip veikla, kurią iš tikrųjų myli, tampa ne darbu, o malonumu. Pakalbinome Vaidą, kuri šiuo metu gyvena Australijoje ir kiekvieną dieną gyvena atradimų bei įkvėpimo pasaulyje, kuriuo dalijasi su savo skaitytojais tinklalapyje „Don’t Tell Anyone“.

Vaida, ar galėtum papasakoti mūsų skaitytojams, kaip susidomėjai tinklaraščio rašymu ir web dizainu?

Viskas prasidėjo gan anksti: kiek save atsimenu – kūryba man visada buvo be galo artima. Laikui bėgant supratau, kad vis tik reikėtų išsirinkti ir nukreipti savo kūrybos išraišką tinkama linkme. Iš pradžių galvojau apie interjero dizainą, tada daugiau pasidomėjusi supratau, kad vis tik labiausiai mane žavi grafinis dizainas. Tam įtakos, žinoma, turėjo kompiuteriniai žaidimai ir visiems puikiai žinomas – „Mirc“ (šypsosi). Galvojau ir apie studijas, būtent dėl jų vos tik pabaigusi mokyklą persikėliau gyventi į Londoną. Deja, viskas susiklostė ne taip, kaip planavau, bet galiausiai gavosi netgi dar geriau! Lengva nebuvo, o ir ne tik kitus nuvyliau, bet ir save. Tačiau nepasidaviau! Pradėjau viską iš naujo, tik šįkart jau kitaip. Dar dabar puikiai pamenu, kaip „Google“ paieškoje įrašiau free graphic design courses online. Taip sužinojau daugiau apie grafinį dizainą ir jo kryptis. Galiausiai ir apie web dizainą. Nieko nelaukus kibau į mokslus (šypsosi). Peržiūrėjusi begalę tutorialų pradėjau mokytis dirbti su „Photoshop“, „Illustrator“, „InDesign“ ir „Dreamweaver“ programomis. Tada ir gimė mano pirmieji web dizainai. Tik, žinoma, po kurio laiko supratau, kad šiomis programomis kuriami statiniai puslapiai nebėra tokie populiarūs (tada kaip tik jau buvo įsibėgėjusi blogų era). Daugiau pasidomėjusi supratau, kad tai man! Na, o norėdamas kurti blogų dizainus, ir pats turi turėti blogą, nes kaip kitaip būsimi klientai tave ras? Viskas virė jų katile, tad teko ir man įmerkti savo šaukštą (juokiasi).

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Ar galėtum papasakoti apie savo tinklalapio „Don’t Tell Anyone“ konceptą? Kokią pagrindinę žinią stengiesi perteikti tiems, kurie jame apsilanko?

Mano tinklalapis ir jame teikiamos paslaugos yra skirtos blogeriams, prekių ženklams ir jų kūrėjams. Visiems, kam reikia žmogaus, kuris suprastų jų blogo ar brando idėją ir paskirtį bei perteiktų tai vizualiai, sukurtų jiems išvaizdą ir vietą internete. Išvaizda yra neatsiejama nuo turinio  ar to, kas slepiasi po juo. Tai yra pirmas dalykas, ką būsimas klientas pamatys, ir kas jį sužavės, patrauks ir paskatins imtis tolimesnių veiksmų. Tai yra ne tik graži, akiai miela spalvų paletė ar puikiai parinkti šriftai. Tai yra identitetas, kuris turi būti lengvai įsimenamas, aiškus ir, žinoma, unikalus.

„Don’t Tell Anyone“ skamba gana paslaptingai. Kaipgi būtų galima iššifruoti šį tinklalapio pavadinimą?

Tiesą sakant, pavadinimas neturi ypatingos istorijos. Kažkada tai buvo tiesiog gražiai skambantys žodžiai, vėliau jie įgavo ir prasmę. Galiausiai – tai esu aš ir mano kūryba, kuria dalijuosi jau daugiau nei trejus metus. Na, ir jis jau daug kam žinomas, įgavęs pasitikėjimą ir užsitarnavęs pagarbą – o tai yra labai svarbu! Iš tiesų, visi gi puikiai žinome, kaip žmonės mėgsta intrigą, ar ne? „Don’t Tell Anyone“ skamba paslaptingai ir galiausiai iššaukia tolimesnius veiksmus – vis tik norisi sužinoti, kas po tuo pavadinimu slepiasi. 

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Web dizainas dažnai yra apibūdinamas kaip vaikinų užsiėmimas. Kokia tavo nuomonė apie šią sritį, su kokiais sunkumais tenka susidurti?

Aš manau, kad profesijos, užsiėmimai, pomėgiai šiais laikais yra tapę lygiaverčiais. Turbūt viena kita profesija dar yra likusi, kurioje išvysi tik vyrą arba moterį. Nors aš dabar tokios taip greit ir nesugalvočiau… Mano tėtis, dirbantis statybų inžinieriumi, ne kartą yra sakęs, jog vienos geriausių dažytojų ir špakliuotojų yra būtent moterys! Na, o čia, Australijoje, už traktoriaus ar sunkvežimio vairo neretai išvysi merginą! Ką jau kalbėti apie kulinariją arba grožio salonus – juose apstu vyrų. Manau, kad tai yra puiku! Visur įsigalioja lygybė ir mane asmeniškai tai labai džiugina. Na, o pats web dizainas yra kūryba, o puikių kūrėjų moterų turime ne tik istorijoje, bet ir šiandienoje. 

Sunkumų būna įvairių, bet jie visi įveikiami, visada yra vienokia ar kitokia išeitis. Be jų būtų nuobodu! Aš pati sau ne kartą įrodžiau, kad gyvenime viskas įmanoma. Tiesą sakant, nelabai suprantu, kai žmonės sako, jog tai, ką jie daro ar kuo užsiima, yra labai sunku ir tikrai ne kiekvienas gali tai daryti, nes tam reikia tarsi kažkokių super galių. Labai norėsi – viską galėsi ir įveiksi (šypsosi).

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Neseniai persikėlei į Australiją. Kaip kilo mintis persikelti į šią šalį, kas labiausiai patraukė dėmesį atvykus?

Labai myliu Lietuvą ir ten likusią šeimą bei draugus, tačiau didžiulis nuotykių troškulys šįkart nugalėjo. Dar esu labai dėkinga savo darbui, nes galiu dirbti iš bet kurio pasaulio krašto – as long as there’s wifi! (juokiasi). Bet pamiršus visa tai: vieną dieną su draugu supratome, jog laikas pakeisti aplinką. Keitėmės patys, bet kažko vis tik trūko. Dabar aišku – saulės, šilumos ir vandenyno. Mes abu labai sunkiai pakeliame šaltį, o visi puikiai žinome, kokios šaltos, ilgos ir tamsios yra žiemos Lietuvoje. Žinoma, trūko ir pozityvesnės aplinkos, į tai labiausiai ir atkreipėme dėmesį vos tik atvykę į Australiją. Čia, kaip jie patys juokauja, problemų nėra. Žmonės visada labai draugiškai nusiteikę, vieni su kitais sveikinasi prasilenkdami gatvėje ir niekada dėl nieko nesiskundžia. Net nežinau, priežasčių daug, bet svarbiausia, kad viskas tik į gerą ir pagaliau galime leistis į nuotykius bei asmeninius tobulėjimus šviečiant saulei ir ošiant vandenynui pašonėje. Kiekvienam savo! 

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Tai neabejotinai yra patirtis, kuri atsispindi ir tavo tinklalapyje bei „Instagram“ paskyroje. Ką tau pačiai reiškia toks žingsnis?

Išėjimą iš komforto zonos. Ir man tai yra daugiau nei magija. Man tai yra nuotykiai, netikėtumai, naujos patirtys, išbandymai, naujos pamokos ir, žinoma, savęs pažinimas bei tobulėjimas. Viso šito man jau labaaaaai reikėjo. Net ir mano mama sakė, kad Australija yra mano visų laikų geriausias sprendimas (šypsosi). Taip ir jaučiuosi!

Esi dizainerė, web kūrėja ir fotografė, kūryba yra neatsiejama nuo tavo gyvenimo. Ką tau pačiai reiškia ši sritis, kuris įvykis tapo vertingiausia pamoka kalbant apie karjerą?

Aš turbūt esu viena iš tų, kuriems rutina labai greit atsibosta. Esu intravertė, bet turiu ir labai daug ekspresyvumo, kuris pasireiškia per kūrybą. Jei per ilgai tą ekspresiją nukreipiu viena linkme – pradedu nuobodžiauti, galiausiai net aptingstu. Mėgstu iššūkius ir jei kažką perkandu, tuoj pat ieškau kito! Bet taip yra tik kūryboje! Šiaip aš labai pastovus ir ištikimas žmogus. (juokiasi). 

Pamokų turėjau labai daug, bet geriausia pamoka, kurią išmokau, yra ta, jog visada reikia rasti sveiką balansą ir mažiau sukti galvą dėl to, ką apie tave pagalvos kiti ir nelyginti savęs su kitais! 

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Negalėjome nepastebėti, jog tavo tinklalapyje taip pat galima rasti ir telefono dėklų, kurie pasižymi moderniu dizainu, spalvomis, estetika. Kaip ši idėja atrado kelią tavo darbuose?

Visada žinojau, kad kažką noriu po savęs palikti. Kol kas daugiausia mano kūrybos galima tiesiog pamatyti internete, nelabai ji apčiuopiama, tad telefonų dėklai atrodė kaip puiki idėja perkelti tą kūrybą ant kažko materialaus. Labai džiaugiuosi galutiniais rezultatais, ir tai ne pabaiga! Turiu įvairių planų ir idėjų, ką dar materialaus norėčiau sukurti. Laikas parodys, kaip greit juos įgyvendinsiu ir galėsiu pasidalinti su kitais (šypsosi).

Ar galėtum papasakoti mūsų skaitytojams apie projektą, tolimesnius ateities planus?

Oooo, jų labai daug!!! Pastaruoju metu labai daug įkvėpimo mane aplanko. Changes are good! Kol kas daugiausia dėmesio esu sutelkusi į kūrybą, klientų darbus ir projektus bei savo asmeninį blogą. Noriu padėti ir kitiems atrasti tą sveiko gyvenimo būdo balansą bei suprasti, kas tinka ir patinka būtent jiems. Aš savuosius jau radau, išmokau gyventi sveikiau ir aktyviau be didelių aukų. Manau galiu įkvėpti ir kitus. Tad tikrai galiu pažadėti daug fotografijų, video ir dar daugiau įrašų savo bloge! Ir, žinoma, įvairių sporto projektų!

Vaida Tamošauskaitė

Galima teigti, kad darbuojiesi kaip freelance dizainerė. Kokie yra pliusai ir minusai būnant šios srities atstove?

Didžiausias pliusas tas, kad pats esi sau bosas, pats pasirenki savo darbo valandas ir darbo pobūdį. Aš labai mėgstu dirbti viena, dažnai – tyloje. O labiausiai – gryname ore, akiai patrauklioje aplinkoje. Taip pat labai nemėgstu dirbti kažkam, man reikia laisvės. Labai nemėgstu kažkam atsiskaityti ar aiškinti, kaip ir kodėl aš kuriu. Su klientais yra kitaip – jie tave gerbia, jie į tave kreipiasi, nes jiems patinka tavo darbai ir jie tai vertina. Dažnai mano klientai galiausiai tampa draugais! 

Minusas – visa biurokratija ant mano pečių. O šito aš jau labai nemėgstu (šypsosi). Žinoma, visada gali kažką pasisamdyti, kas už tave viską paskaičiuotų ir sutvarkytų, bet vis tiek tenka ir pačiai tuo neretai pasirūpinti, viską perskaičiuoti.

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Šiuo metu darbuojiesi ties keliomis sritimis ir kuri gyvenimą kitoje šalyje. Ar planai yra siejami su Lietuva? Ar planuoji išbandyti kitas sritis?

Dėl kitų sričių – šiokių tokių planų yra, bet jais dar nesidalinsiu, dar per anksti. Tikrai žinau, kad ir toliau užsiimsiu dizainu, fotografija bei blogo rašymu: sveika gyvensena ir fitnesu. Dėl Lietuvos – ji tikrai planuose! Tik kada – dar patys nežinome. Kol kas gyvename šia diena, nuotykiais ir patirtimis, kurios dar priešaky!

Užsiimi nemažai veiklų. Kaip manai, kaip įvardintum save vienu žodžiu?

Kūrėja (šypsosi).

Vaida Tamošauskaitė - SwO magazine

Ar galėtum papasakoti mūsų skaitytojoms, kas yra įdomiausia web dizaino srityje, kokioje skalėje įvertintum šios srities sunkumą?

Dėl sunkumo: kaip jau ir minėjau – viskas tikrai įmanoma. Lengva nėra, kitaip ir nebūtų įdomu. Bet tikrai nėra neįmanomai sunku (šypsosi). O pačioje srityje man įdomiausia yra tai, kad nuolat turi domėtis tuo, kas vyksta aplink, nes kasdien vis kažkas pasikeičia. Man tai ir yra smagiausia – čia nėra tos nuobodžios rutinos, čia yra nuolatinis judėjimas pirmyn! Aš kasdien vis kažko naujo išmokstu, ir tai mane visų labiausiai veža


Komentuok:
*Reklama
DNO