Menu
 
 

Lapkritis su Malwina Paszek ir Aurinkopyörä

2018 11 16  10:50  |  M.I.C. Naujienos

Lapkričio 21 d., trečiadienį, Kirtimų kultūros centras kviečia į folko koncertą „Lapkritis“, kuriame solo programą atliks muzikantė iš Lenkijos Malwina Paszek, grojanti ratukine ryla (angl. Hurdy-gurdy) ir suomio Timo Juhani kuriamas „Aurinkopyörä“.

Kirtimų kultūros centras

Nuotrauka – Kirtimų kultūros centro archyvas ©

Malwina Paszek – tradicinės vokalinės muzikos atlikėja, įvaldžiusi daugybę instrumentų: groja akordeonu, pianinu, karimba, citra, ratukine ryla, viduramžių laikus siekiančiu instrumentu, kurio skambesys primena dūdmaišį ar smuiką, ypač mėgtu Prancūzijos karalių rūmuose. Malwina Paszek dalyvauja ir kuria „baltojo dainavimo“ grupėje „Droryje“ ir „Ludożercy z innej wsi“, gilinasi į Balkanų bei kabareto muzikos stilius. Su kvartetu „Bedebede & Purandare“ kuria muziką lėlių teatrų spektakliams, radijo laidoms ir nebyliajam kinui.

Koncerte Vilniuje Malwina Paszek pritariant ratukinei rylai atliks tradicines Rytų Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos dainas, o taip pat dainas užrašytas gimtojoje Didžiosios Lenkijos vietovėje, kurioje užaugo – Pałuki.

„Aurinkopyörä“ – „Saulės ratas“, tai ilgesys, besiskleidžiantis per meditatyvų archainį folką ir grįžimo namo paieškos – žmogaus, gamtos ir dieviškumo susijungimo jausmas, amžinas gimimo ir mirties ciklas. Įvairiais savo egzistavimo laikotarpiais Timo Juhani vedamas „Aurinkopyörä“ koncertavo Suomijoje, o šiemet uždarė festivalio „Mėnuo Juodaragis“ Pagaugų sceną.

Koncerte Kirtimų kultūros centre prie „Aurinkopyörä“ prisijungia Agota Zdanavičiūtė („Sen Svaja“), į Kirtimus atvedusi Malwiną Paszek ir Augustinas Bėkšta („Juodvarnis“).


Komentuok:
*Reklama
DNO