Menu
 
 

Vilniuje pasirodys ispanų improvizacijos meistras Augusti Fernandez

2018 11 20  16:12  |  M.I.C. Naujienos

Augusti Fernandez

Nuotrauka – Augusti Fernandez asmeninio archyvo ©

Lapkričio 22 d., ketvirtadienį, Liudo Mockūno ir įrašų studijos „MAMA Studios“ prieš kelerius metus pradėtas koncertų ciklas „Improdimensija“ pristato vieną ryškiausių šio sezono koncertų. Studijoje viešės ispanų kompozitorius ir pianistas, vienas ryškiausių šiuolaikinių improvizacinės muzikos kūrėjų ir teoretikų Agusti Fernandez.

Tarp jo scenos partnerių – Peteris Kowaldas, Derekas Bailey, Butchas Morris, Evanas Parkeris, Barry Guy, Matsas Gustafssonas, Joelas Ryanas ir Peteris Evansas, o muzika užfiksuota aštuoniasdešimtyje kompaktinių plokštelių. Kartu su Agusti Fernandez pasirodys Liudas Mockūnas. Agusti Fernandez kūryboje ryškūs ir pasirodymai solo ir bendradarbiavimas su improvizacinės muzikos orkestrais.

„Agusti Fernandez yra vienas svarbiausių avangardo scenos atradėjų Ispanijoje, derinantis XX amžiaus modernios muzikos žinias ir laisvą improvizaciją, kuri virsta galingu ir unikaliu stiliumi“ – rašo Niujorko „The Village Voice“.

Jo fortepijono solo pasirodymas „Mutza“, pristatytas Niujorke 2007 m., „All About Jazz“ išrinktas į geriausių tų metų koncertų dešimtuką. Šis portalas į metų dešimtukus įtraukė ir jo albumus „Un Ilamp que np s’acaba mai“ (PSI), „Aurora“ (Maya Records). Miunchene vykusiuose „BMW Welt Jazz Award“ laimėjo antrąjį prizą su savo „Agusti Fernandez Aurora Trio“. Tai tik keli ryškiausi menininko įvertinimai iš ilgo sąrašo.

Agusti tapo ir dokumentinių filmų herojumi. Vienas jų – Lucaso Carabos režisuotas „Los dedos huespedes“ apkeliavo kelioliką dokumentinių filmų festivalių.

Šiuo metu Agusti Fernandez dėsto Katalonijos aukštojoje muzikos mokykloje. Jį nuolat kviečia Paryžiaus, Estijos muzikos akademijos, Karališkoji konservatorija Hagoje, Arheme, Ispanijos aukštosios mokyklos. Net tris dienas jis dėstys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinės muzikos specializacijos studentams.

Koncertas vyks „MAMA studios“ patalpose Mickevičiaus 29, vietas galite rezervuoti iš anksto telefonu +370 61713377, vietų skaičius itin ribotas.


Komentuok:
*Reklama