Menu
 
 

„Lavera Showfloor“. II dalis: tarpdisciplininė mada

2014 02 05  15:32  |  Aktualijos

Organizatoriai žadėjo, jog paskutinioji „Lavera Showfloor“ diena bus ypatinga. Ir iš tikrųjų, trečioji diena buvo kitokia: pradedant nuo to, kad šioje Berlyno mados savaitėje pirmą kartą teko išvysti maudymosi kostiumėlių kolekciją (kuri sužavėjo gal ne tiek maudymosi kostiumėliais, kiek linksmu ir gyvu modelių pasirodymu), galėjome susipažinti su dizainerio iš JAV kolekcija, kurios pristatymas dar kartą įrodė, kad mada toli gražu nėra tik drabužiai. Dizainerės iš Londono pristatė funkcionalią ir netikėtų sprendimų kupiną kolekciją, o vakaro vinimi tapo paties Barack Obama sesuo.

Pirmoji kolekcija, kurią išvydome tą dieną, buvo „Buttress & Snatch“ maudymosi kostiumėliai. Kaip jau minėjau, didelių inovacijų dizaine surasti tikrai nepavyko. Linksmi, spalvoti, taškuoti, retro modeliai, tačiau daug kartų matyti parduotuvių lentynose. Aišku, dizainerę reikėtų vertinti už tai, kad visą apatinį trikotažą ir maudymosi kostiumėlius ji pati siuva rankomis savo nedidelėje studijoje Anglijoje, o tarp jos klienčių – tokios moterys kaip Madonna, Claudia Schiffer ir kitos. Be to, kolekcijos pristatymas buvo išties linksmas vaidybinis šou, kurio metu išryškėjo ir modelių profesionalumas bei aktoriniai sugebėjimai.

Buttress & Snatch

Nuotraukos: Karolis Kveselis / © SwO

Buttress & Snatch

Antrasis kolekcijos pristatymas prasidėjo nuo užuominų: pianinas, būgnai, natų stovai. Visi šie dalykai – gana neįprasti ant podiumo, todėl akivaizdžiai sužadino žiūrovų smalsumą. Melancholiška styginių muzika buvo pradėtas „Prophetik“ kolekcijos pristatymas. Po šiuo prekės ženklu slepiasi dizaineris iš JAV – Jeff Garner, kurio kuriami drabužiai sujungia praeitį ir dabartį. Ir tikrai ne tik dėl to, kad jis naudoja perdirbtus audinius ar net perdirbtus plastikinius butelius! Inspiracijų dizaineris semiasi iš karo metų siuvėjų, kurios, persiūdamos drabužius, pakliuvusius po ranka, padarydavo tikrus šedevrus. Iš tikrųjų dizaineriui ne tik puikiai sekasi prikelti audinius naujam kvėpavimui bei kurti neregėtus siluetus, tačiau ir savo kūrinius inkorporuoti į aukšto lygio pasirodymą, kuomet kolekcija pristatoma kartu su gyvai atliekama klasikine ir roko muzika. Tai dizaineris, kuris patvirtina, jog mada – išties labai įvairialypė sritis, apimanti daugybę meno rūšių.

Prophetik

Prophetik

Prophetik

Trečioji kolekcija buvo dizainerių dueto, pasivadinusio „Antithesis“ vardu, projektas. Londono mados koledžo (London College of Fashion) absolventės Renée Lacroix ir Zahra Ash-Harper pristatė drabužius šiuolaikinei, skubančiai 21–ojo amžiaus moteriai. Tai multifunkciniai drabužiai, tarnaujantys kelis sezonus, – palaidinės greitai gali tapti berankovėmis, o švarkas užtrauktuko pagalba gali virsti liemene. „Antithesis“ kolekcijos dažnai apibūdinamos taip: sukurtos protingoms fashionistoms, kurios puikiai supranta, kad investicija į tokius drabužius pasiteisina. Drabužiai išties labai jaunatviški, puikiai suderinti, smulkūs elementai ir detalės leidžia pajusti tą išskirtinumo prieskonį ir norą tokį kūrinį turėti savo spintoje.

Antithesis

Antithesis

Apie paskutiniąją liniją, parodytą „Lavera Showfloor“ renginio metu, teko girdėti tikrai nemažai. Vis buvo primenama, kad vakaro vinis – dizainerė Arrey Kono su savo kolekcija, kurią įkvėpė jos ilgametė draugė, Barack Obama sesuo, Auma Obama. Žadėtoji vakaro staigmena buvo pačios Auma Obama pasirodymas ant podiumo. Na, akivaizdu, kad dedikuoti savo kolekciją žvaigždei, o gal greičiau kaip įkvėpimo šaltinį panaudoti garsią asmenybę, yra visai neblogas marketingo triukas. Apie kolekciją tikrai bus kalbama ir rašoma, tik ar patys drabužiai verti didelio dėmesio, drįstu abejoti. Žinoma, medžiagoje spaudai galima rasti informacijos, jog tai – kolekcija stipriai moteriai, tvirtai stovinčiai ant žemės. Moteris, kuri nešioja šiuos drabužius, yra charizmatiška ir nepriklausoma. Nors tvirti banguojantys audiniai, plisavimas ir netradiciniai kirpimai gal ir atskleidė tą charizmą, tačiau kolekcija labiau priminė kostiumus filmui nei drabužius valdingai, šiuolaikinei moteriai.

Arrey

Arrey

Arrey

Taip buvo užbaigtas „Lavera Showfloor“ – renginys, į kurį norisi grįžti. Nors uždarymo kolekcija gal ir nebuvo tai, ką norėtųsi išvysti dar ir dar, tačiau po tris dienas trukusių pristatymų atradimų sąrašas tikrai pasipildė ir buvo dar kartą įrodyta, kad mados kūrėjai nebūtinai turi būti besaikiais vartotojais. Be to, renginys išties stebino netikėtumais. Balerinos, spektakliai, koncertai, stilistų pasirodymai ant podiumo, puikūs trumpametražiai filmukai – panašu, kad dizaineriams tenka nertis iš kailio, jog visko matę žiūrovai iš kolekcijos pristatymo išeitų sužavėti, nustebinti ir linksniuotų kūrėjo vardą. Žinoma, kai kuriems tai pavyksta ir be „specialiųjų efektų“, tačiau tokia įvairių meno sričių dozė tikrai veikia teigiamai.


Komentuok:
*Reklama
DNO