Menu
 
 

„Liima“: keisti visomis geromis prasmėmis

2018 03 05  21:19  |  M.I.C. Naujienos

Liima - SwO magazine

Nuotraukos – Rasmus Weng Karlsen ©

Pristatyti naujo albumo pavasario pradžioje, kovo 7 dieną, į Vilnių atvyksta šiuo metu vakarų Europoje intensyviai gastroliuoantys Liima, daugeliui žinomi kaip danų grupės Efterklang tęsinys.

Dar prieš ketverius metus harmoningieji skandinavai iš Kopenhagos Casper Clausen, Rasmus Stolberg ir Mads Brauer sugrojo paskutiniame savo koncerte. Renginį, kurio afiša skambėjo kaip The Last Concert įamžino ikoninio La Blogothèque sumanytojo Vincent Moon komanda. Nors oficialiai ir nedeklaravę šio pasirodymo kaip savo išsiskyrimo, o tiesiog ieškoję progos pokyčiui įprasminti, neilgai trukus jie ėmėsi gan radikalaus sprendimo – suformuoti naują grupę – Liima.

Tatu Rönkkö, būgnininkas iš Suomijos, su kuriuo Efterklang nariai susipažino dar gerokai prieš paskutinį pasirodymą, Pyramida albumo gastrolėse 2013-aisiais, buvo vienas pagrindinių grupės pokyčių katalizatorių. Atėjęs iš džiazo scenos, jis stebino sugebėdamas palaikyti sudėtingiausius ritmus, tuo pat metu besišypsodamas bei įkvėpdamas visus grupės narius. Nauja sudėtimi sugroję daugiau nei šimtą pasirodymų, 2014-ųjų rudenį tuomet dar Efterklang su naujuoju būgnininku sudėtyje jau koncertavo Vilniuje, kur ir kilo mintis naują muzikinį darinį pavadinti Liima vardu – viename interviu teigia grupės bosistas Rasmus.

Liima

Per daugiau nei tris gyvavimo metus grupė išleido du albumus – debiutinį ii (2016-ųjų pavasarį) ir 1982 pernai lapkritį. Pastarasis, išleistas bendradarbiaujant su amerikiečių grupės Grizzly Bear nariu ir prodiuseriu Chris Taylor, išplečia muzikos suvokimo ribas už dažno klausytojo komforto zonos ribų. Išlaikydamas savotišką Efterklang svajingumą ir estetiką, kartu padaro didžiulį šuolį nepaisydamas nusistovėjusių tendencijų – savo skambesiu nagrinėdamas šiuolaikinio pasaulio problemas – pasiklydusius informacijos visuomenėje individus, tuo pačiu svajingai grįždamas į praeitį, kaip tašką, kuriame galbūt slypi atsakymai į dabarties problemas.

Dažnam gali iškilti klausimas, ar grupė tokiu albumo pavadinimu tiesiog nebando banaliai reflektuoti 80-ųjų pojūčio – galime nuraminti, kad šie metai pasirinkti kaip atspirties taškas ir įkvėpimo šaltinis, be to, beveik visi grupės nariai yra gimę panašiu metu 80-ųjų pradžioje. Dar daugiau, šiuo albumu grupė kelia identiteto klausimą apie mūsų vietą šiame laikmetyje, taip pat kaip ir daug kitų egzistencinių klausimų, kylančių iš nostalgijos tam laikmečiui. „Mūsų atmintis ir jutimai buvo suformuoti 80-ųjų pradžios: tai laikas ir vieta, į kuriuos aš nuolat grįžtu, ieškodamas prasmės“ – teigia grupės vokalistas Casper.

Grupės skambesyje save atras kiekvienas, ieškantis gyvenimo vertybių laikmetyje, kai mūsų kasdienybė ir laisvas mąstymas dažnai patiria daug iššūkių. Apskritai, kas išties turėtų būti gyvenimo vertybė, kai kiekviena nauja diena yra savotiškas išbandymas? „Ar taip pat jautėsi mano tėtis, būdamas 35-erių? Aš svarstau, ir šis albumas greičiausiai svarsto taip pat“ – mąsto Liima vokalistas.

1982 albumo pristatymo turo koncertas Vilniuje įvyks muzikos klube Kablys. Skandinavai pasirodys ne vieni: su jais sceną lips bičiuliai iš Lietuvos – Garbanotas Bosistas. Koncertą organizuoja (nepri)klausoma muzikos agentūra Tilto namai, bilietus platina bilietai.lt.


Komentuok:




*



Reklama