Menu
 
 

Mados savaitei praūžus: Paryžiaus vyrų apžvalga

2014 01 21  13:48  |  Aktualijos

Regis, maksimalistinė revoliucija pralenkia vyrų madą ir šią naują dizainerių filosofiją galime priskirti tik moterų garderobui. Vyrų spintai – būtent kitam šaltajam sezonui – reikėtų taikyti romantizmo atgimimo sąvoką. Nors dizaineriai ir grįžta prie klasikos, griežto jos šablono nenaudoja, atvirkščiai, pritaiko ją savo kuriamam vyro portretui pagal kiekvieno identitetą ir emocijas. Kūrėjai taip pat išlaiko ramumą, balansą ir racionalumą. Galbūt taip galima ir pagrįsti modeliuotojų susižavėjimą tolimais kraštais ir gamta ar kai kuriais istoriniais laikotarpiais. Šią ideologiją be didesnių abejonių galima priskirti ir Paryžiaus kolekcijoms, nors, kaip ir Milane, taip ir čia – kontraversiškų pristatymų anaiptol netrūko.

Paryžiaus vyrų apžvalga

Dizainerių ir mados namų svetainių nuotraukos, koliažai – autoriaus.

Prabangus sluoksniavimas

Paryžius išsiskiria savo siūlomų sluoksnių gausa. Šis drabužių derinimo būdas yra naudojamas įvairiems stiliams. Pradėti vertėtų nuo Haider Ackermann kolekcijos. Jis – nuostabus audinių ir raštų derintojas, sunkias medžiagas mėgstantis sušvelninti šilko draperijomis. Eklektikos etalonas Dries Van Noten kitam šaltajam sezonui sluoksniuoja, regis, nesuderinamus įkvėpimo šaltinius: punk, R&B, gatvės stilius, etnografijos ir renesanso užuominas. Jei linkstate link klasikos, vertėtų peržiūrėti, ką pristatė Louis Vuitton, Hermès ir Dior Homme. Šie prekių ženklai siūlo kiek racionalesnius sluoksnius, daugiausiai naudodami skirtingų tekstūrų audinius.

Paryžiaus vyrų apžvalga

Jaunatviškas futurizmas

Kalbant apie Paryžiaus eksperimentinę madą, reikia pirmiausia pastebėti, jog ji stipriai persmelkta futurizmo. Tiesa, kitą šaltąjį sezoną šis bruožas kiek nusileis klasikai ir bus pritaikytas jaunai auditorijai. Racionalesnį futurizmą šį kartą pristatė Raf Simons, Kriss Van Asche ir Dior Homme. Šie prekiniai ženklai visiškai atsidavė jaunimo poreikiams, bet savo braižą ir sau būdingus bruožus išsaugojo. Labai švarų ir be jokių šokiruojančių detalių futurizmą pristatė Alexander Wang, kūręs Balenciaga mados namams. Kukli spalvų paletė ir audinių gausa – didžiausias dėmesys skiriamas plačiam siluetų spektrui. Kiek ryškesnio, saldžiarūgščio futurizmo reikėtų tikėtis iš Lanvin mados namų. Čia brangakmenių tonai derinami prie ryškių, kiek psichodelinių atspalvių.

Paryžiaus vyrų apžvalga

Geriausios Paryžiaus kolekcijos

Véronique Nichanian vėl (kaip nekeista) pristatė nuostabią kolekciją Hermès mados namams. Nors kolekcija gali pasirodyti kiek per tamsi ar nuobodi, neabejokite jos sėkme. Jug Hermès vertina ilgaamžiškumą ir kokybę. Prie geriausiųjų verta paminėti ir Dior Homme liniją, kuriai vadovauja Kriss Van Asche. Jo naujas jaunatviškas braižas, derintas su klasikiniais kostiumais, patraukė ne vieno akį. Geriausiųjų vardo, žinoma, verti ir Louis Vuitton mados namai, kuriuos dizaineris Kim Jones kas sezoną nukelia vis į kitą pasaulio kraštą. Sluoksnių ir draperijų virtuozas Haider Ackermann nustebino savo antrąją kolekcija vyrams, todėl Paryžiaus geriausiųjų penketuke jam vieta garantuota. Ir galiausiai, bet tikrai ne prasčiausiai – Christophe Lemaire ir minimalistinė kolekcija su daugybe laisvų bei minkštų siluetų, nors kuklia spalvų palete.


Komentuok:




*



Reklama