Menu
 
 

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

2020 06 29  14:46  |  Aktualijos

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

Nuotraukos – organizatorių archyvų ©

Šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’20“ organizatoriai nusprendė dar kartą perkelti šių metų renginio datą iš rugpjūčio 27–30 d.  į spalio 2–4 d. dienas. Renginys, kaip ir kasmet, vyks „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.

Perkelti datą į rudenį ir net kitus metus teko daugeliui pasaulinių meno mugių, kai kurios net persikėlė į virtualią erdvę. Todėl ir „ArtVilnius’20“ komanda, atsižvelgdama į mugės mastą ir epidemiologinės situacijos prevencijos priemones, nusprendė, kad mugės datą reikia dar kartą nukelti į rudenį. Renginys sutrumpės viena diena ir vyks spalio 2–4 dienomis, nuo penktadienio iki sekmadienio. 

„Džiaugiamės, kad mugė išliks tarptautinė, su pagausėjusiu galerijų iš Lietuvos kiekiu. Laukiame galerijų iš kaimyninių šalių Latvijos, Estijos, Baltarusijos, taip pat Austrijos. Mūsų nuolatinis dalyvis, Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK, taip pat ruošia įspūdingą programą. Žinoma, ne viena nuolatinė mugės užsienio galerija dėl pandemijos sukeltų finansinių problemų šiais metais negalės atvykti, tad lauksime jų sugrįžtant į „ArtVilnius’21“, kuris kitais metais bus organizuojamas įprastu metu, birželio mėnesį“, – teigė meno mugės vadovė ir Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė.

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

Didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų Europoje, tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ šiais metais įvyks jau 11-ą kartą. Mugėje kasmet dalyvauja apie 60 galerijų, 300 menininkų iš 20 šalių, sulaukiama virš 20 tūkst. lankytojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Tradiciškai, mugėje bus gausu papildomų renginių, individualių projektų, diskusijų, susitikimų, edukacinių veiklų. Jau atrinkti menininkai, dalyvausiantys populiarioje skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje „Takas“.

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

„ArtVilnius’20“ komanda ir toliau atsakingai dirba rengdama būsimą renginio programą, apgalvodama, kad mugės dalyvių pristatomi kūriniai per šiuolaikines medijas būtų pasiekiami ir renginyje negalintiems dalyvauti meno pirkėjams. Tikimasi, jog Lietuvos ir kaimyninių šalių meno kolekcionieriai, negalintys vykti į pasaulines muges, atvyks į „ArtVilnius“ ir aktyviai investuos į meną, įsigis garsių Lietuvos ir užsienio menininkų kūrinių. 

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

Meno mugė „ArtVilnius’20“ persikelia į spalį

Kartu su mugės data į spalį keliasi ir renginys „Naktis galerijoje”, kuris jau ketvirtą kartą kvies per vieną vakarą aplankyti tiek daug Vilniuje įsikūrusių galerijų ir susitikti su menininkais. 


Komentuok:
*Reklama