Menu
 
 

Mikhaill Kodesnikov: globaliau mąstantys kirpėjai galvoja ne apie plaukus, bet žmogų

2016 10 19  16:43  |  Pokalbiai

ETTC 16 - SwO magazine

Nuotrauka: Exit to the city archyvas.

Gaivūs, gyvi ir išskirtiniai – tokiais darbais jau trečią kartą spalio 21d. netradiciniame mados šou „Exit to the city“ žiūrovus stebins „My Studio“ komanda su Mikhail Kodesnikov priešakyje. Trumpo pokalbio metu, plaukų meistras atskleidė pirmąsias pasirodymo detales ir papasakojo kur ieškoti įkvėpimo.

Ką patariate žmonėms, kurie yra savo įvaizdžio paieškose ir nežino kokią šukuoseną ar kirpimą rinktis?

Aš manau, kad  apie tai nereikia per daug galvoti, jei tu esi programuotojas, kam tau rūpintis tais klausimais? Reikia kreiptis į gerą kirpėją ir jis tau parinks tinkamiausią šukuoseną. Dabar kirpėjai nebeklausia, „ką darome su plaukais“, o klausia „ką veikiate gyvenime?“

Dauguma žmonių nebando kažko modernaus, tarp mūsų vis dar populiaru peroksidinės blondinės, su priaugintais plaukais. Gal tik kokie dešimt procentų žmonių yra kūrybingi. Manau, įkvėpimo geriausia pasisemti keliaujant.

Kas šioje profesijoje jums – įdomiausia?

Žmonės, kas gali būti įdomiau. Sunkiai įsivaizduoju, kaip galėčiau dirbti su kompiuteriu. Tikrai dirbu ne su plaukais ir kirpėjai, jei žiūri globaliau, jie galvoja ne apie plaukus, o apie žmogų, kuris juos nešioja.

Netrukus su savo darbais pasirodysite „Exit to the city“ stiliaus žaidynėse, kas jus įkvėpė kurti pėdsakų tema?

Pėdsakų tema man pasirodė labai įdomi ir subtili. Mes ieškojome įkvėpimo žaisdami ant žolės. Taip išėjo, kad žaidimas buvo susijęs su karvėmis. Visgi esame toks salonas, kuris propaguoja sveiką gyvenimo būdą, sveiką elgesį su plaukais, ekologišką kosmetiką, buvimą su savimi, sąmoningumą. Tie dalykai ir privedė prie gamtos. Tai bus gamtos pėdsakų interpretacija. Pasirodymas stiliaus žaidynėse tai – savirealizacija, išpildymas visų idėjų, kurios yra galvoje. Tai tarsi gaminimas – kai gamini, naudoji daug produktų ir galų gale patieki ant stalo.

Exit to the city 2016

Nuotrauka: Kristina Sereikaitė

Kokia jūsų pasirodymo filosofija?

Mintis – parodyti žmogaus kelionę, augimą, transformaciją, formavimąsi laike ir erdvėje, per pagrindinius keturis elementus – orą, vandenį, žemę ir ugnį. Esmė ta, kad žmogų sudaro šie elementai įvairiuose lygmenyse  – juslių, pojūčių, temperamento, biofiziniame, energetiniame, pagal skirtingas filosofijas, o jam mirus, jis išsiskaido į šiuos atskirus elementus. Yra dar penktas elementas „ether“ (eteris) pagal Aristotelį, arba „void“ (tuštuma, niekas) pagal induizmą, kuris sako, kad visų elementų suma – tarsi niekas, iš kurio viskas atsiranda ir į ką pavirsta. Mes parodysime, kas yra  tarp tos tuštumos ir nieko. Norisi šiuo pasirodymu pakilti į filosofinį lygmenį, atsitraukti nuo kasdieniškumo ir to, kaip mes įprastai suvokiame žmogų, jį pateikti per tuos keturis elementus, pratęsiant praeitų metų temą apie cikliškumą, energijos kaitą ir gamtos genialumą. Dabartis ne tik palieka pėdsaką mūsų praeityje, bet ir nurodo kelią būsimai ateičiai, tad kokius save mes kursime šiandien?“

Jau tradicija tapusios stiliaus žaidynės „Exit to the city“ spalio 21 d. kviečia pasinerti į netradicinį mados reginį.

„Exit to the city“ – publikos simpatijas pelnęs, trečią kartą vyksiantis mados, stiliaus ir tendencijų pristatymų šou, kuriame geriausi specialistai perteiks naujausias mados ir grožio tendencijas. Tai platforma, kuri vienija skirtingų sričių profesionalus, suteikia išskirtinę galimybę pasirodyti ir pademonstruoti savo novatoriškas kūrybines idėjas. Pajusti urbanstinę atmosferą padės išskirtinės video projekcijos ir muzikos garsai.


Komentuok:
*Reklama