Menu
 
 

Mindaugo karūnavimo diena – pilietiškumui suteikė šviežių spalvų

2016 07 07  16:34  |  M.I.C. Naujienos

Mindaugo karūnavimo diena - SwO magazine

Nuotraukos: Ignas Nefas

Vakar visoje Lietuvoje minėta pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena buvo švenčiama ir menų fabrike „Loftas“. Mažu šeimos festivaliu „Lofte“ tapęs renginys nuo vidurdienio vilniečius ir miesto svečius kvietė šią šventę sutikti kitaip ir pilietiškumą švęsti šiuolaikiškai – žaismingai, originaliai ir drauge su visa šeima.

Netradicinis Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas į „Loftą“ sutraukė beveik porą tūkstančių dalyvių. Visą dieną vykusiame renginyje pramogų rado visi – ir jaunos šeimos su visai mažais vaikais, ir jaunimas bei brandesnė publika.

Mindaugo karūnavimo diena Lofte 2016

Minint liepos 6-ąją, „Lofto“ erdvėje buvo surengtos ir kūrybinės „Ecoservice“ piešimo dirbtuvės, kurių metu įprasti, nykios išvaizdos atliekų konteineriai virto spalvingais meno kūriniais. Pasak vieno „Lofto“ įkūrėjų Viktoro Diawaros, kūrybinių piešimo dirbtuvių idėja kilo iš noro atrasti ryšį tarp meno ir ekologijos, kūrybiškai pažvelgti į aplinkosaugos problemų sprendimą. Iš 10 menininkų darbų buvo atrinkti ir apdovanoti trys originaliausieji, kurie pelnė komisijos bei žiūrovų simpatijas. Visus menininkų dekoruotus konteinerius bus galima pamatyti rugsėjo 2–3 dienomis vyksiančio festivalio „Loftas Fest“ meno erdvių ekspozicijoje, o vėliau bus galima apžiūrėti ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Mindaugo karūnavimo diena Lofte 2016

Taip pat renginyje buvo pristatytas ir menininko Antano Dubros piešinys ant sienos dedikuotas Mindaugui Karaliui – papuošęs vieną „Lofto“ sienų, nuo šiol jis bus matomas visiems menų fabriko lankytojams.

Mindaugo karūnavimo diena 2016

Nuotaikingą šventę vainikavo nemokami koncertai. Savo dainas šventės dalyviams dovanojo rokenrolo grupė „Basi’, prieš porą savaičių laimėję muzikos inkubatoriaus „Novus“ jaunų grupių konkursą. Taip pat standartus laužantis „Šventinis bankuchenas“, kurio kūrinys „Lietuvos istorijos repas“ tapo interneto hitu bei Vidas Bareikis, pristatęs naujausius savo kūrinius.

Būtent V. Bareikis pradėjo ir tradicinę liepos 6-osios vakaro dalį – lygiai 21 val. prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimą visame pasaulyje.

Mindaugo karūnavimo diena Lofte 2016


Komentuok:
*Reklama