Menu
 
 

17-ąją „Mados infekciją“ šturmuos nauja dizainerių karta

2015 03 02  00:39  |  Aktualijos

17-ąją „Mados infekciją“ šturmuos nauja dizainerių karta

Nuotrauka: organizatorių.

„Mados infekcijos“ organizuota spaudos konferencija virto tikra mados laboratorija. Festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė kartu su meno vadove Sandra Straukaite 2015 m. programą, kurioje – ne tik lietuviški mados kūrėjų vardai, bet ir dizainerių iš Belgijos, Latvijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Didžiausias Baltijos šalyse mados festivalis ištikimiausius gerbėjus pakvies jau kovo 27–28 dienomis. Dviejų dienų programoje – net 16 skirtingų kolekcijų.

17-oje „Mados infekcijoje“ susitiks dvi dizainerių kartos – X karta, arba puikiai Lietuvos publikai pažįstami mados kūrėjai, festivalio veteranai, bei Y kartos atstovai – jaunieji dizaineriai, nedrąsiai, bet užtikrintai žengiantys į mados olimpą. Naujus mados talentus kasmet atrandantis „Injekcijos“ konkursas šiemet festivalyje suteiks galimybę debiutuoti septyniems drąsiems, stereotipus laužantiems bei išradingai naujausias technologijas naudojantiems dizaineriams. „Smagu, kad jaunieji dizaineriai iš skirtingų šalių: Vokietijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos“,  – teigė S. Straukaitė. Taigi naujoji kūrėjų karta žada pateikti šviežių ir įdomių idėjų. Y karta praminti jaunieji debiutantai šiais metais ryžtingai nusiteikę šturmuoti „Mados infekcijos“ podiumą.

Nors vyriškosios lyties atstovų tarp festivalio dalyvių neišvysime, tačiau dėmesio vyriškajai madai netrūks. Kolekcijas vyrams pristatys trys kūrėjos: viešnia iš Prancūzijos Sandrine Phillip, puikiai lietuviams pažįstama Lilija Larionova bai pernai metų konkurso „Injekcija“ laureatė Liucija Kvašytė. Kristina Kruopenytė, Sandra Straukaitė, kūrybinis duetas „PURE?“ (Ana Romanova ir Dovilė Cibulskaitė) bei Ugnė Martinaitytė pristatys mišrias kolekcijas.

Jau kovo pradžioje Vilniaus mieste ir televizijos ekranuose bus galima išvysti ryškų 2015 m. festivalio plakatą bei vaizdo klipą. Pasak klipo autorių, Aleksandro Polevojaus bei Simo Korsako, „Mados infekcija“, pasitelkdama vizualius sprendimus, siekia ne teigti, bet komunikuoti su aplinka ir visuomene, kartu ją priverčiant mąstyti. Kurdami klipą festivaliui, jo kūrėjai klausia: ar mus, dvi skirtingas X ir Y kartas, sieja tos pačios vertybės? „Mados infekcija“ skenuoja ne tik išorės vaizdus, bet ir skverbiasi į socialinės erdvės vidų, kartu ieško naujų idėjų ir… šviežio kraujo!

Likus vienai savaitei iki festivalio renginių pradžios, t. y. kovo 21 d., prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ bus surengta vieša, jau tradicija tapusi, modelių atranka. Festivalio dizaineriai kvies ne tik profesionalius modelius, bet ir visus tuos, kurie išdrįs žengti podiumu.

KOLEKCIJŲ PRISTATYMO PROGRAMA:

(Šiuolaikinio meno centras)

Kovo 27 d., penktadienis, 19 val.

I dalis

1. Lina Gudanavičiūtė

2. Ugnė Martinaitytė

3. Monika Pranckaitytė („Injekcija“)

II dalis

4. Laura Dailidėnienė

5. Anos Romanovos ir Dovilės Cibulskaitės kūrybinis duetas „PURE?“

6. Santa Aulmane („Injekcija“, Latvija)

III dalis

7. Mari Butenko („Injekcija“, Rusija)

8. Sandra Straukaitė

Kovo 28 d., šeštadienis, 19 val.

I dalis

1. Kristina Kruopienytė

2. Liucija Kvašytė („Injekcija“)

3. Lena Lumelsky (Belgija)

II dalis

4. Monta Apsane („Injekcija“, Latvija)

5. Sandrine Philippe (Prancūzija)

6. Lina Elmentaitė („Injekcija“)

III dalis

7. Lilija Larionova

8. Boom („Injekcija“, Vokietija)


Komentuok:
*Reklama