Menu
 
 

Naujajame kino klasikos sezone – „Kabaretas“

2017 08 31  20:11  |  Aktualijos

Liza Minnelli

Nuotraukos iš „Skalvijos“ archyvo ©

Į Lietuvos kino ekranus sugrįžta legendinis Bobo Fosse‘o miuziklas „Kabaretas“ (Cabaret, 1972), išgarsinęs amerikiečių teatro ir kino žvaigždę Lizą Minnelli ir pelnęs net aštuonis „Oskarus“. Jį nuo rugsėjo žiūrovai galės išvysti „Skalvijos“ kino centre Vilniuje, kino namuose „Taurapilis“ Utenoje, Kauno kino centre „Romuva“ ir Klaipėdos kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“.

Bobo Fosse‘o „Kabaretas“ kino kritikų ir žiūrovų nuomone yra vienas geriausių visų laikų miuziklų, pakeitęs miuziklo žanrą. Iki jo – 70-ųjų pradžioje Holivudo studijos metai iš metų kūrė miuziklus, kuriais siekdamos finansinės sėkmės mėgino atkartoti garsiuosius 60-ųjų filmus, tokius kaip „Muzikos garsai“ (The Sound of Music, 1965) ar „Mano puikioji ledi“ (My Fair Lady, 1964). Tačiau tokios kartotės nebeatspindėjo auditorijos lūkesčių ir socialinių aktualijų. 1972-aisiais pasirodęs „Kabaretas“ paneigė pasenusias praėjusios eros dorybes ir vaizdavo ne tik dramatiškus personažų charakterius, bet ir Antrojo pasaulinio karo nuojautą.

„Kabaretas“, su daugybe seksualinių užuominų ir hedonistiniu naktinio klubo gyvenimu, tuo metu pasirodė gana kontraversiškas. Buvo nuspręsta, jog jį gali žiūrėti tik suaugusieji. Taip jis tapo pirmuoju miuziklu suaugusiems.

Sukurti filmą, griaunantį to meto stereotipus, Bobą Fosse‘ą įkvėpė 1966 m. pasirodęs Brodvėjaus miuziklas tuo pačiu pavadinimu. Filmas nukelia į 1931-ųjų Berlyną – nacių valdžios išvakares. Visuotinės suirutės fone užsimezga netradicinė meilės istorija. Kabareto dainininkė Sally (akt. Liza Minnelli) įsimyli biseksualų jaunuolį Brianą (akt. Michael York). Juos abu suvilioja Maksas (akt. Helmut Girem), turtingas pleibojus. Visų herojų likimai susipina „Kit-Kat“ naktiniame klube, savotiškoje oazėje, kurioje kunkuliuoja visai kitoks gyvenimas nei gatvėje.

„Žmonės išgirsta žodį „Kabaretas“ ir iškart pagalvoja: „O, čia miuziklas apie laimę“. Tai tikrai ne apie tai. Šis miuziklas yra apie pažiūras, politiką ir išlikimą“, – viename interviu apie filmą yra pasakojusi pagrindinio vaidmens atlikėja Liza Minnelli.

Liza Minnelli - SwO magazine

Nors Liza Minnelli, karjerą pradėjusi vos 19-os, scenoje nebuvo naujokė, tačiau ryškus ir išskirtinis Sally Bowles vaidmuo buvo esminis L. Minnelli karjeroje. Jis jai pelnė „Oskarą“ ir tarptautinį pripažinimą.

Kino klasikos vakaruose „Skalvijoje“ filmas bus rodomas rugsėjo 3 d. (pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė), rugsėjo 10 d. (pristatys kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė), rugsėjo 17 d. (pristatys kompozitorius Mindaugas Urbaitis) ir spalio 29 d. (pristatys kino kritikas Justas Rožėnas).

„Kabaretą“ rugsėjo 2 d. ir 12 d. žiūrovai išvys Kauno kino centre „Romuva“, rugsėjo 14 d. kino namuose „Taurapilis“ Utenoje, o rugsėjo 29 d. Klaipėdos „Kultūros fabrike“.


Komentuok:
*Reklama