Menu
 
 

Migluma – „Vilnija Vilnia“

2024 01 26  12:06  |  M.I.C. Naujienos

Migluma – „Vilnija Vilnia“

Nuotraukos – Elenos Krukonytės ©

Šiandien, Vilniui minint jau 701-ąjį gimtadienį, atlikėja Migluma mylimam miestui dovanoja kūrinį „Vilnija Vilnia“.

„Pristatau klausytojams solinę kūrinio versiją – ji pirmapradė, tyra ir išjausta iki širdies gelmių. Kūrinį parašiau ir suprodiusavau naudodama vienintelį instrumentą – savo balsą“, – sako kylanti elektroninės muzikos kompozitorė, vokalistė ir prodiuserė Migluma (Miglė Palkevičiūtė).

Ketvirtos kartos vilniete prisistatanti kūrėja visuomet su pasididžiavimu pasakoja apie savo gimtąjį kraštą. Tad nenuostabu, jog prieš metus, Vilniui sulaukus 700 metų, atlikėjos mintyse gimė ir kompozicija „Vilnija Vilnia“.

Pirmuosius jos motyvus Migluma sukūrė besiruošdama jaunųjų kompozitorių chorinės muzikos konkursui „Vox Juventutis“. Kūrinys ne tik pateko į konkurso finalinį koncertą Vilniaus Kotrynos Bažnyčioje, bet ir pelnė autorei publikos simpatijų nominaciją.

Kaip teigia kūrėja, daina jau gyvena savarankišką gyvenimą – yra atliekama chorų „Jauna Muzika“ bei „Nacionalinio jaunimo choro“ koncertuose visoje Lietuvoje.

„Šis kūrinys man ypatingas ir tuo, jog didelį dėmesį skyriau lietuviško folkloro paveldui – atviram balso pastatymui. Toks dainavimo būdas nuspalvina jį archajišku koloritu, nukelia klausytojus į mistiškus protėvių laikus, kur Vilnios upėje, šviečiant mėnesienai, prausiasi ir klega laumės“, – pasakoja autorė.

Nors ankstesnė „Vilnija Vilnia“ versija buvo aranžuota mišriam chorui, šiandien Miglumos išleidžiamas kūrinys – solinė daina. „Šioje dainoje mano balsas skamba tarsi choras – sukurti tokį efektą man prireikė daugiau nei aštuonių skirtingų balsų ir dvigubai daugiau garso takelių. Teko pasitelkti ir elektroninės muzikos apdirbimo technikas bei praleisti nemažai laiko studijoje, dėliojant įvairias garsų kombinacijas.

Migluma – „Vilnija Vilnia“

Migluma – Vilnija Vilnia

Migluma – Vilnija Vilnia

Nuo šiandien Miglumos „Vilnija Vilnia“ galima išgirsti visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose.

Už besitęsiančią kūrinio kelionę Migluma dėkoja vilniečiams, prisidėjusiems prie „Vilnija Vilnia“: Tomui Valečkai už miksavimą bei masteringą, Elenai Krukonytei už viršelio nuotrauką, Lelijai Populaigytei už 3D grafiką, dizainerei Ivetai Gustaitei už įvaizdį bei asociacijai AGATA už dalinį albumo bei singlų leidybos finansavimą.

„Sako, svajoti reikia garsiai, tad pasidalinsiu, kad turiu mažą svajonę, jog „Vilnija Vilnia“ nuskambėtų ir Lietuvos dainų šventės metu“, – prasitaria atlikėja.

O kol kas pildosi kitos Miglumos svajonės – jau 2024 m. kovą pasirodys antrasis minialbumas „Moth“ (liet. – „Drugys“).


Komentuok:
*Reklama