Menu
 
 

Nuo stiklinės karantino dėžės iki atominių megztinių

2020 09 28  14:43  |  Aktualijos

Nuo stiklinės karantino dėžės iki atominių megztinių

Nuotraukos – menininkų archyvų © Dr. GoraParasit performansas

Penktadienį, spalio 2 dieną, Vilniuje, „Litexpo“ prasidedanti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘20“ meno gerbėjus pakvies į performansų erdvę, kurioje  kūriniais apie šio laiko skaudulius kalbės garsūs Lietuvos menininkai – Monika Dirsytė, Evaldas Jansas, Augustas Serapinas, Dr.GoraParasit ir Rūta Matulevičiūtė.

Šiais metais „ArtVilnius‘20“ performansų bus ypač gausu, ne vienerius metus šį žanrą renginio ogranizatoriai aktyviai įsileidžiama į mugės programą. „ArtVilnius’20“ performansus rodys tokie garsūs Lietuvos menininkai kaip Evaldas Jansas, Augustas Serapinas, Monika Dirsytė, Rūta Matulevičiūtė meno fondas „Lewben Art Foundation“ pristatys menininkės menininkės Dr. Gora Parasit pasirodymą.

„Meno mugės lankytojai turės labai gerai susidėlioti trijų dienų „ArtVilnius‘20“ programą, kad viską spėtų pamatyti. Kai kurių performansų laikai net nebus įrašyti į mugės programą, juos lankytojas neplanuotai patirs, susidurs atvykęs į mugę“ , – teigė meno mugės vadovė Diana Stomienė.

Nuo stiklinės karantino dėžės iki atominių megztinių

Monika Dirsytė. Performansas Pan_demos.

Garsiai, ryškiai, drąsiai ir, žinoma, provokuojančiai į „ArtVilnius‘20“ performansų erdvę žengia performanso meno pradininkas Lietuvoje Evaldas Jansas. Menininkas kūnišką performansą „Savinantis kitą“ mugėje pristatys kartu su aktore Kristina Švenčionyte ir muzikantais Deiviu Davainiu bei Juozu Milašiu; performansas vyks sekmadienį, 16.30 val.  

„Lewben Art Foundation“ mugėje šiemet pristato Dr. GoraParasit performanso – gyvosios skulptūros „Tristan&Isolde“ premjerą. Gyvojoje instaliacijoje, kurią galima vertinti ir kaip spektaklį, ir kaip vizualiojo meno kūrinį, skambės soprano Jekaterinos Bezumenko atliekama arija „Liebestod“ ir berlyniečio DJ Zentralmusterio elektroninė orkestrinės muzikos aranžuotė. Kurti šį performansą menininkei padėjo dramaturgas Erikas Zielke, scenografijos/skulptūros asistentė Emilija Paciūnaitė, aktoriai ir šokėjai. Performansas penktadienį prasidės 17.30, šeštadienį – 14 ir 17, o sekmadienį – 13 ir 15 valandomis.

Rūtos Matulevičiūtės performansas

Rūtos Matulevičiūtės performansas „Hot Salon“.

Lietuvą Venecijos meno bienalėje atstovavęs, „Frieze London“ ir „Riboca“ meno bienalės dalyvis, menininkas Augustas Serapinas pristatys performanasą „Jelena ir Vera“. Kaip pasakoja menininkas, jis paprašė dviejų moterų iš Visagino, anksčiau dirbusių atominėje elektrinėje, numegzti megztinius, kurių raštas – kaip branduolinio reaktoriaus grafitinis klojinys. Meno mugėje vienos salės savanoriai vilkės mano megztiniais.

Žiūrovų geriausia „ArtVilnius’15“ menininke paskelbta Monika Dirsytė šių metų mugėje parodys net du performansus. Pirmasis, „Pan/demos“ , visos mugės metu, su trumpomis pertraukomis, menininkę čia bus galima pamatyti įkalintą stiklinėje dėžėje. Žurnalo „Žmonės“ stende spalio 2 dieną, penktadienį, 16 valandą, šeštadienį 14 valandą, o sekmadienį 12 valandą bus galima pamatyti Monikos Dirsytės performansą „Kamuolys“. Ne tik pamatyti, bet ir patiems tapti jo veikėjais, performanso dalimi. „Šiandien įprasta kalbėti apie laisvę, apie nepriklausymą nuo nieko, tik nuo paties savęs, bet kas gi formuoja mūsų asmenybę? Argi ne aplinka, aplinkybės ir kiti žmonės, nuo kurių mums nepasiseka atitrūkti?“ – klausia prieš žiūrovus apnuoginti savo sielą nebijanti menininkė.

Nuo stiklinės karantino dėžės iki atominių megztinių

Monikos Dirsytės performansas Kamuolys.

Menininkės Rūtos Matulevičiūtės performansas „Hot Salon“ vyks kasdien, be konkretaus numatyto laiko, spontaniškai įtraukiant lankytojus į performanso veiksmą. „Hot Salon“ –  tai performatyvus nagų salonas-instaliacija, kurią įkvėpė populiarioji kultūra, vartotojiškumas, memai ir ekologinės bei politikos aktualijos.  Mugės lankytojai turės galimybę bet kuriuo metu išmėginti performanso-salono paslaugas.


Komentuok:
*Reklama