Menu
 
 

Nuodijimasis besigražinant

2010 11 01  11:30  |  Aktualijos

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: cosmeticsreviewed.com

Neaišku, kaip buvo pradėta naudoti kosmetika, tačiau daugiausia gandų bei legendų apipina Egiptą bei vietinių meistrų pasiekimus parfumerijos bei kosmetikos srityse. Ne vienas girdėjęs, kokią svarbą pati Kleopatra teikė kvapiosioms bei dažomosioms medžiagoms. Deja, nuo seno receptai žinomi tik mažumai – patiems kosmetikos gamintojams. Nors, atrodo, kad žolininkės, anksčiau pasigamindavusios šią pačios ir perduodavusios receptus kitoms kartoms, buvo bent jau apsirūpinusios žiniomis, ką gi vartoja. Kitos, senųjų laikų kosmetikos vartotojos, savomis rankomis nuodijosi, ir, beje, greičiausiai tik dėl informacijos apie nuodus stokos. O kaip gi mes šiandien? Nejau informacijos amžiuje esame dar daugiau pasimetę, nesidomintys tuo, ką vartojame ir mulkinami kosmetikos pramonės?

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: bentrovatoblog.com

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: pinacoladakisses.blogspot.com

Ar žinojote, kad per metus organizmui pasidovanojate virš dviejų kilogramų kosmetikos? Tai įvairios įsigeriančios kaukės, kremai, lūpų dažai, makiažo pagrindai bei kita produkcija. O ar per metus nors kartelį esate pasidomėję perkamo produkto sudėtimi? Kartais maišomi skirtingų prekių atstovų gaminiai visiškai nedera tarpusavyje ir gali sukelti alerginius padarinius. Šiandien tai ypač aktualu, nes kosmetika yra vartojama masiškai bei imama naudoti vis ankstesniame amžiuje, o siekiant išlaikyti sparčią masinę produktų gamybą bei sumažinti sąnaudas, nutiko taip, jog sintetinės medžiagos pamažu ėmė keisti natūralias. SwO jus supažindina su anksčiau ir dabar naudojamomis kenksmingomis medžiagomis.

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: frillr.com

Nors lietuvėms tai ne itin aktualu, odos šviesinimas itin paplitęs pietų kraštuose (tie patys egiptiečiai mieliau ima baltaveidę, negu tamsesnio gymio žmoną). Dėl to šiandien pietuose tokie populiarūs kūno balikliai (bene taip pat, kaip čia – dirbtinio įdegio kremai). Dabar žinoma, kad dailininkai nuodijasi, naudodami dažus, turinčius švino, tačiau ar įsivaizduojate, kaip tai darė senovės romėnės bei graikės, kraudamos švino junginius tiesiai ant veido? Žinoma, buvo ir kita alternatyva – kreida arba ryžių pudra, tačiau šios juk taip greit nutrupa ir yra ne tokios patvarios… Šiandien, jei jus itin žavi porcelianinė oda, pasistenkite susirasti priemones, kurių sudėtyje nebūtų hydroquinone ingrediento. Tai puikus baliklis, tačiau dar puikesnė cheminė medžiaga, sukelianti ilgalaikes pigmentines dėmes bei randus.

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: fabulizemagazine.wordpress.com

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: glamourvanity.com

Atidžiau patyrinėjus į krepšį dedamų produktų sudėtį, nebūtų labai sudėtinga greitai surasti kokią nors draudžiamą šių gamyboje naudoti ar tiesiog iš tiesų nuodingą medžiagą. Viena tokių – dibutilftalatas, oficialiai uždraustas, tačiau iš prekybos centrų lentynų niekur nepradingęs. Tik pasisukiokite tarp nagų lakų stendų! Kita medžiaga, buvusi itin paplitusi buityje, kol paprastų termometrų vietos neužėmė elektroniniai – gyvsidabris. Šio dažnokai dedama į blakstienų tušus, tad menka dalis pasitrynus ar besivalant makiažą, gali patekti ir į akis. Senųjų laikų kosmetikos gerbėjos būtent gyvsidabrio pagalba ir susiardydavo centrinę savo nervų sistemą. Keletas kitų: mineralinis aliejus, išgaunamas iš naftos (jį rasite įvairiuose masažams skirtuose aliejuose) ir skirtas minkštinti odai, iš tiesų ją padengia sluoksniu, neleidžiančiu kvėpuoti. Tokie trumpiniai kaip TEA bei DEA žymi medžiagų junginius, neretai sukeliančius alergines reakcijas, skatinančius sausėti odą arba net prisidedančius prie vėžį sukeliančių junginių formavimosi. Šiuos rasite kai kuriuose šampūnuose ir kremuose. O štai medžiaga, be kurios ilgai neišsilaikytų joks produktas – parabenas. Tai įvairūs konservantai, padedantys prailginti produkto galiojimo trukmę. Parabenai ne tik toksiški, bet ir įsiskverbia į organizmą, pasiekdami giliausius audinius, sukelia alergines reakcijas ar visišką imuniteto nusilpimą.

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: teendiariesonline.com

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: finalfashion.ca

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: thestyleandbeautydoctor.com

Beje, nuodas – ne tik chemija. Kosmetikoje naudojami ir kenksmingi gali būti tokie ingredientai kaip placenta ar gyvūnų dalys (pvz. riebalai). Štai čia galite peržvelgti nuodingų ingredientų, įtraukiamų į kosmetikos sudėtį, sąrašą anglų kalba: http://www.alkalizeforhealth.net/Ltoxiccosmetics.htm . O ar žinojote, kad visuotinai kosmetika išplito tik praeito amžiaus viduryje? Iki tol tai buvo priimtina tik tam tikrose kultūrose ar visuomenės sluoksniuose. Gal ir ne veltui karalienė Viktorija savo metu iš visų besidažančių toleruodavo tik aktorius?..

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: papermode.trendland.net

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: richard-wilkinson.com

Nuodijimasis besigražinant

Nuotrauka: pinacoladakisses.blogspot.com


Komentuok:





*