Menu
 
 

Pasirodo pirmasis waacking šokio stiliaus pradžiamokslis

2020 10 29  18:53  |  Aktualijos

Daugelis žavisi juodai-baltų kino filmų žvaigždėmis Marilyn Monroe ar Jane Russell, bet ne visi turbūt žino, kad jų charakteringi šokio judesiai yra waacking šokio stiliaus elementai. Šis šokio stilius, atkeliavęs iš funk ir disco naktinių klubų Los Andžele, Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėja Brigida Penkevičienė yra viena pirmųjų waacking šokio stiliaus atlikėjų šalyje, kuri šiandien išleidžia pirmąjį Lietuvoje šio šokio stiliaus pradžiamokslį video formatu.

Pasirodo pirmasis waacking šokio stiliaus pradžiamokslis

Nuotraukos – Auros Skulskytės ©

Pasak atlikėjos ir choreografės Brigidos Penkevičienės, waacking šokio stiliaus pradžiamokslis bus nemokamai prieinamas įvairiose platformose. Nors šis virtualus produktas yra orientuotas į pradedančiuosius – video medžiagoje bus galima rasti glaustą šio stiliaus istoriją ir pagrindus – jis taip pat bus naudingas ir profesionalams, kurie norės pasikartoti ir įtvirtinti galbūt kitokią paruoštą choreografiją.

„Tai yra Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas, skirtas auginti waacking‘o šokėjų bendruomenę, supažindinti didesnę Lietuvos dalį su šia šokio kultūra ir suteikti galimybę gauti kokybišką informaciją tiems, kurie neturi šio stiliaus mokytojų savo mieste. Video formate šokėjai gaus vieną bendrą produktą – istoriją, kartu su teorinėmis ir praktinėmis pamokomis. Kitais naudingais patarimais aš dalinsiuosi socialinėje erdvėje, pavyzdžiui, kokius video verta žiūrėti inspiracijai ar kur ieškoti muzikos“, – pasakoja B. Penkevičienė. 

Pasirodo pirmasis waacking šokio stiliaus pradžiamokslis

Anot waacking šokio atlikėjos, idėja pradžiamoksliui gimė dėl šio stiliaus mokytojų trūkumo Lietuvoje ir noro skleisti savo sukauptas žinias, inspiruojant jaunimą domėtis, atrasti naujus dalykus ir tiesiog mėgautis šokio procesu.

„Pačiai teko pereiti sunkų kelią, kad išmokčiau visko – daug važinėjau, ieškojau ir skyriau tam lėšų. Užsienyje yra labai didelė waacking‘o bendruomenė, nuolat vyksta veiksmas: renginiai, pamokos ir seminarai, o pas mus to nėra. Žinau, kad ypač mažesniuose miesteliuose jaunimas neturi galimybės keliauti ar net nežino, kad toks stilius egzistuoja“, – neslepia B. Penkevičienė.

Šokio pedagogė sako, kad šis šokio stilius tarsi išlaisvina žmones ir geba atskleisti kiekvieno stipriąsias puses. Tai yra ne tik puiki priemonė įtraukti daugiau jaunimo į šokėjų bendruomenę, bet ir būdas padėti jauniems žmonėms patikėti savimi, kad jie yra gabios, talentingos ir kūrybingos asmenybės.

„Savo šokėjos kelią pradėjau nuo hiphopo, vėliau pasinėriau į popping šokio stilių, tačiau pirmą kartą gyvai pamačiusi waacking‘ą – aš nieko nesupratau, bet labai mane sužavėjo tos „skraidančios“ rankos. Užsikabinau ir pradėjau savarankiškai gilintis bei mokytis, vėliau daug važinėjau pas užsienio mokytojus į seminarus – taip prisijaukinau šį stilių. Labiausiai mane sužavėjo tai,  kad tu gali būti visoks: kurti savitą charakterį, įpaišyti kitų stilių technikų, įsikūnyti į norimą personažą ir tiesiog gali žaisti su turima „baze“, – teigia B. Penkevičienė.    

Pasirodo pirmasis waacking šokio stiliaus pradžiamokslis

Choreografė atskleidžia, kad waacking šokio stiliaus pradžiamokslis yra tik kitų gražių ir prasmingų projektų pradžia.

„Netolimoje ateityje planuoju filmuoti daugiau waacking šokio stiliaus mokomosios medžiagos tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Turiu minčių ir idėjų bendradarbiauti su vaikų globos namais, neįgaliųjų mokymo centrais, tačiau jaučiu, kad tam turiu būti pati emociškai pasiruošusi, todėl neskubu taip staigiai visko imtis. Jei jau pasirinkau mokytojos kelią – tai noriu dar labiau įprasminti savo veiklą įvairiais socialiniais projektais“, –  sako B. Penkevičienė.  

Siekdama populiarinti šį disco šokio stilių, Brigida dalinasi mokomuoju video ir socialiniuose tinkluose skelbia konkursą, kurio metu jaunieji šokėjai turi galimybę savo klasei laimėti waacking šokio stiliaus seminarą bet kuriame Lietuvos mieste.


Komentuok:
*Reklama
DNO