Menu
 
 

„Picture in question“

2017 07 09  10:43  |  Aktualijos

Povilas Čepkauskas - SwO magazine

Nuotraukos – organizatorių ir kūrėjo archyvo

GRAFO galerijos kuruojamas projektas XOXO from Young Blood, startavęs 2016 m. pabaigoje šiuo metu pristato jaunosios kartos kūrėją  Povilą Čepkauską ir jo parodą „Picture in question“. 

Povilas Čepkauskas yra jaunosios Lietuvių kartos menininkas savo kūryboje jungiantis įvairias medijas – grafikos dizainas, objekto menas, tapyba ir kita. Kūrybinio įkvėpimo menininkas semiasi filosofijoje, psichoanalizėje bei Giles Deleuze ir Jean Baudrillard idėjose. Teorija menininko darbuose yra tiek pat svarbi kaip ir pasirinktos meninės priemonės bei atlikimo forma. Anot Čepkausko, filosofijos bei šiuolaikinio meno santykis yra neatsiejamas, tad kiekvienas jo kūrinys savitai siekia dalyvauti filosofiniame diskurse, taip skatinant dialogą su žiūrovu.

Povilas Čepkauskas

Naujausiuose Povilo Čepkausko darbuose labai svarbiu aspektu tampa „neįvykusio paveikslo“ motyvas įkvėptas Jean Baudrillard paskaitos „Violence of the image“, kurioje pagrindinis dėmesys yra kreipiamas į vizualiosios kultūros bei medijų įtaką žmogaus vaizdo suvokimui. Vizualinė perkrova šiuolaikinėje medijoje mažina ne tik žvilgsnio jautrumą tačiau tuo pačiu metu ir visuomenės empatiją vaizdo atžvilgiu. Ieškodamas išeities menininkas renkasi smurto, erotikos bei seksualumo temas, kurios jo darbuose atsiskleidžia per žiūrovo fantaziją stimuliuojančias ir kontrasto principu paremtas abiomorfines formas ir sintetines spalvas.

Povilas Čepkauskas - SwO magazine

Povilas Čepkauskas kaip pagrindinį motyvą pasirenka žmogaus kūną ir nagrinėja jį per kitimo ir tapsmo momentus. Seksualumas su erotika čia išreikšti per abstrakčias, tik nuorodomis kalbančias formas bei intensyvias spalvas, kurios objektus sudaiktina, susintetina. Šių formų bei spalvų visuma stimuliuoja žvelgiančiojo vaizduotę keldama klausimus apie šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantį virtualų, kiekviename mūsų tūnantį, libido ir jo gyvastį. Taip pat jaunasis menininkas kvestinuoja meno suvokimo teoriją ir sukuria žiūrovui galimybę pasiduoti savo (pa)sąmoningumui.           


Komentuok:




*



Reklama