Menu
 
 

Ryškiausias Davido Bowie vaidmuo kine – „Skalvijos“ ekrane

2016 02 05  17:31  |  Aktualijos

Ryškiausias Davido Bowie vaidmuo kine – „Skalvijos“ ekrane

Kadras iš filmo Žmogus, kuris nukrito į žemę.

Beveik prieš mėnesį pasaulį palikęs Davidas Bowie gerokai praturtino ne tik muzikos, bet ir kino pasaulį. Kine jis sukūrė per 20 vaidmenų, kurių svarbiausias ir, kaip teigia dainininko gerbėjai, daug asociacijų su paties atlikėjo asmenybe keliantis ateivio vaidmuo britų režisieriaus Nicolaso Roego filme „Žmogus, kuris nukrito į žemę“ (The Man Who Fell to Earth, 1976).

Juosta bus rodoma „Skalvijos“ Kino klasikos vakaruose kiekvieną vasario sekmadienį (7, 14 ,21, 28 d.). Seansus lydės filmo kontekstą praplečiantys kino kritikų pristatymai.

„Žmogus, kuris nukrito į žemę“ – vienas garsiausių ir labiausiai apdovanotų išskirtiniu vizualumu ir kino kalba garsėjančio N. Roego filmas. Beje, su šio kūrėjo darbais Lietuvos žiūrovai buvo supažindinti prieš dvejus metus, kai į N. Roego filmus pakvietė Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

Įtaigos kupini N. Roego filmai nuosekliai tyrinėja žmogaus tapatybę, tamsiausias jos puses, mūsų supratimą apie vienas kitą. Jie nesileidžia įspraudžiami į vieną tradicinį žanrą, laviruoja tarp siaubo ir fantazijos, mokslinės fantastikos ir asmenybės dramos, bet išvengia žanriniam kinui būdingų klišių.

Ryškiausias Davido Bowie vaidmuo kine – „Skalvijos“ ekrane

Kadras iš filmo Žmogus, kuris nukrito į žemę.

Toks yra ir „Žmogus, kuris nukrito į žemę“, kuriame žiūrovai neras filmams apie ateivius būdingų stereotipų. Tai didelis ne tik filmo autoriaus, bet ir pagrindinį vaidmenį meistriškai suvaidinusio D. Bowie nuopelnas: nuo pat filmavimų pradžios jis komandą stebino savo panirimu į ateivio Tomo Niutono pasaulį.

Tomas atrodo kaip tikras žmogus, ir jaučia kaip tikras žmogus, tačiau tikroji jo užduotis yra išsiaiškinti, ar Žemė tinkama įsikurti jo tolimosios planetos gyventojams, pritrūkusiems vandens. Bandydamas suprasti žmonių gyvenimą, Tomas patenka į žemišką priklausomybių nuo valdžios, pinigų, alkoholio ir sekso liūną.

Kino kritikų teigimu, „Žmogus, kuris nukrito į žemę“ išskirtinis ne tik savo vizualumu, montažu ar D. Bowie vaidyba, bet ir drąsa palikti neatskleistas paslaptis, įžiebti mįslingas nuojautas. Galiausiai, nepaviršutinišku bandymu aiškintis, kas ir koks yra Žmogus. Juk ne veltui ir filmo pavadinime akcentuojamas būtent jis.

Juosta sukurta pagal JAV rašytojo Walterio Tevio to paties pavadinimo romaną.

Lietuvos žiūrovai nustebs filme radę netikėtą užuominą apie Lietuvą. Kaip ši atsirado, tiksliai nežinoma. Spėjama, kad kūrėjams rūpėjo paminėti mažai žinomą pasaulio vietą.

Filmo anonsas: 


Komentuok:
*Reklama