Menu
 
 

Šaltojo sezono koliažas

2015 09 03  23:31  |  Aktualijos

Šaltojo sezono koliažas

Nuotraukos: Alexander McQueen mados namų.

Gyvename tokiu metu, kada kiekvieną dieną mūsų smegenys apdoroja tūkstančius vaizdų – kaleidoskopiniai koliažai susideda iš įspūdingų „Instagram“ gamtos panoramų, spalvingų nuotraukų iš Paryžiaus mados savaitės užkulisių ar garsiausių modelių asmenukių. Tokie platūs ir skirtingi vizualiniai lobynai pakeitė mūsų stiliaus supratimą. Griežti mados pareiškimai jau seniai nieko nebedomina – mada gyvena greitu ritmu ir individualumu. Todėl šį kartą Jums pateikiame rekomendacijas, atspindinčias sezono nuotaiką. Šis sezonas išsiskiria savo egalitarizmu. Eklektika ir niekur nedingęs mados liberalizmas virsta dar vienu jaudinančiu mados nuotykiu.

Naujojo sezono pristatymai stulbino visiškai nauja dimensija, naujų charakterių įvairove,  priverčiančia aikčioti kiekvieną. Pradėti greičiausiai reikėtų nuo Ankstyvųjų viduramžių, kurių baugi ir dievobaiminga dvasia atsiskleidė Givenchy mados namų kolekcijoje. Panašaus tipažo moterį kūrė ir Alexander McQueen – čia ji persmelkta karalienės Viktorijos laikų melancholijos. Kiek kitoks moters atspindys pasiskolintas iš XXI a. dekadų: saldžios ir nekaltai atrodančios šeštojo dešimtmečio Prada mergaitės, bohemiškos ir laisvamanės Burberry Prorsum jaunuolės ir,  be abejo, devintosios dekados Moschino reperės, kurios šio šaltojo sezono koliažą nuspalvino ryškiausiomis flomasterio spalvomis.

Eklektika

Keista, bet pati sezono aura ir tapo viena iš ryškiausių 2015–2016 rudens–žiemos tendencijų. Viskas, kas nesuderinama, taps suderinama. Namų interjero detalių, pavyzdžiui, kilimų iš Maroko raštų, brokato ir gėlių junginys – ansamblis, kurį stilistai greičiausiai dar pasiūlys papildyti orientalistiniais motyvais. Esmė aiški – jokios taisyklės čia negalioja. Viena liberaliausių sezono tendencijų – eklektika – leis pasinerti į giliausius fantazijos tunelius, atskleis slypinčią menininko talento gyslelę.

Gotika

Gotika, Tamsieji amžiai, karalienės Viktorijos laikai – visi šie laikotarpiai puikiai atspindi tamsiausią ir bene melancholiškiausią tendenciją. Juodų nėrinių dramatiškumas, tiulio ar kito perregimo audinio trapumas, aukštas rūbo kaklas, ilgos, plazdenančios ir neretai vaiduokliškai atrodančios suknelės bei tamsi spalvų paletė: juoda, nakties dangaus mėlis, bordo, pageltusi balta ir kt. Visos šios mados užgaidos detalės kelią savotišką šiurpą. Reikėtų paminėti, jog čia vyrauja aksomas, kuris puikiai dera ne tik su melancholiška nuotaika, bet ir gausiais vakaro ansamblių siuvinėjimais.

Givenchy

Nuotraukos: Givenchy mados namų.

Aštuntojo dešimtmečio bohemija

Prižadame, jog šį rudenį ir žiemą nebus nė vienos parduotuvės, kurioje nesusidursite su aštuntuoju dešimtmečiu. Tai buvo tik laiko klausimas, kada plevėsuojančios maksi suknelės ir medalionai vėl atras savo kelią ant dizainerių įkvėpimo lentų. Visgi šį sezoną aštuntoji dekada išsiskiria iš praeitų šio laikotarpių variacijų tiek savo romantiškesne boho nuotaika, tiek folklorišku stiliumi. Turime pastebėti, jog nemažai šių sezono kolekcijų priminė aštuntosios dekados kūrėjo Yves Saint Laurent braižą, tiksliau, čigonų įkvėptą kolekciją: plati, bet apdulkėjusi spalvų gama, metalizuotas brokatas, ilgos suknelės ir sijonai, laisvos šilko palaidinės, liemuo, suveržtas virvelėmis su kutais, dideli ir masyvūs papuošalai, raštų gausa.

Rudens klasika

Toms, kurios per vasarą išsiilgo tikros, rudeniškos klasikos ir minimalizmo, liūdėti neteks, kadangi viskas, kas šauna į galvą, kalbant apie šaltąjį sezoną, bus tendencijų sąraše. Pradėkime nuo spalvų: kaštono ruda, visi smėlio atspalviai, tamsi raudono vyno, asfalto dulkių pilka, tamsi samanų žaluma… Tokia plati spalvų gama puikiai derės, sluoksniuojant itin patogius ir minkštus siluetus. Per dideli paltai, stambūs ir šilti mezginiai, tvido švarkeliai, pūsti vilnoniai sijonai… – patogu, tiesa?

Lėlės

Be abejo, tai – Prada. Septinto dešimtmečio pūstos šių mados namų suknelės, kurios jau pasirodė visuose mados lediniuose, tapo tikru hitu. Prisiminkite vaikystę – švelnios pastelinės spalvos, žaižaruojantys blizgučiai ir kaspinėliai bei pūstos formos. Visos vaikystės svajonės išsipildo šį sezoną. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, jog suknelės siuvamos ne tik iš lengvo šifono ar tiulio. Šaltuoju sezonu karaliauja tokios medžiagos kaip neoprenas ar tvidas, suteikiančios naują formą ir įvaizdį, kuris, kaip ir visas sezonas, be galo eklektiškas.

Prada

Nuotraukos: Prada mados namų.


Komentuok:
*Reklama