Menu
 
 

SS 15 sezono tendencijos

2015 03 24  22:05  |  Aktualijos

Kai Jūs einate gatve, ar nežįstamieji nusišypso? O gal stebi, nusuka žvilgsnį ar paprasčiausiai ignoruoja? Patinka Jums tai ar ne, bet žmonės sprendžia apie knygą iš jos viršelio, tad prieš Jums atvėrus savo lūpas, kalba Jūsų drabužiai. Laimei, SwO ateinantį šiltąjį sezoną padės išsirinkti geriausius sezono modelius, kurie prabils taip pat garsiai, kaip ir Jūs. Naujojo sezono podiumai buvo lyg džiaugsmingas spalvų, tekstūrų ir formų sprogimas. Tai sezonas, kuriame galiausiai įsitvirtino liberalumas ir tikroji šiltojo sezono dvasia. Sulaukę žiemos pabaigos mes neriame į 2015-ųjų pavasario-vasaros sezoną (būgnų garsai). Ar Jūs pasiruošę? Tiesa, nuo tokio tendencijų sprogimo tikrai vertėtų prisėsti!

Aštuntasis dešimtmetis / daiktav.: periodas nuo 1971 iki 1980 metų

SS 15 sezono tendencijos

Emilio Pucci, Gucci, Valentino, Dries Van Noten. Nuotraukos: style.com

Nostalgija aštuntajam dešimtmečiui ateinantį sezoną bus bene smagiausia ir laukiamiausia tendencija. Dar rudens pradžioje „Woodstock“ gerbėjos ir hipiški svajotojai sukūrė 2015 pavasario-vasaros nuotaiką – laisvą ir švelnią. Kartu su šia kryptimi į tendencijų sąrašus grįžo maxi suknelės, kurios vasarą bus margos ir kiek perregimos. Platėjančios kelnės – neatsiejama aštuntosios dekados pažiba – tapo labai rafinuotu ir prašmatniu modeliu ne tik dienai, bet ir vakaro aprangai. Dar kelios detalės: kutai, plunksnos ir skirtingų audinių koliažas leis sukurti autentišką, bet kartu labai modernų ir nekostiumišką aštuntojo dešimtmečio įvaizdį.

Džinsas/ daktav.: tam tikras standus audinys

SS 15 sezono tendencijos

Gucci, Chloe, Bottega Veneta, Sonia Rykiel

Ir pagaliau džinsas sulaukė savo žvaigždės valandos. Kelis sezonus brendusi tendencija, pagaliau pasirodė visame savo gražume. Šiltojo sezono džinsas spalvos atžvilgiu nelabai pakitęs – tai tie patys klasikiniai mėlyni atspalviai ar vos keltą pilkų tonų. Naudojimo prasme ši medžiaga pralenkia kitas – tiek vakarui, tiek itin kasdieniškiems modeliams pritaikomas džinsas atrodo labai šviežiai. Tiesa, šį šiltąjį sezoną siūlome išbandyti dizainerių plačiai pristatytą džinso suknelę vos siekiančia kelius.

Gėlės / daiktav.: gražiai žydintys arba turintys gražius lapus augalai

SS 15 sezono tendencijos

Oscar de la Renta, Max Mara, Michael Kors, Celine

Jei manote, jog gėlės yra amžinai „madingos“ ir tai yra šiltojo sezono klasika, iš dalies klystate. Taip, tai neatsiejama šio sezono dalis, bet gėlėti audiniai jau seniai nebuvo taip plačiai naudoti būtent ant podiumo, o šis niuansas ir leido jiems pagaliau užkopti į tendencijų viršūnes. Šio sezono gėlių puokštės įvairiausios – nuo abstrakčių žiedų iki rytietiškų sodų. Spalvų paletė dar platesnė, nei galite įsivaizduoti. Įdomus dalykas tas, kad gėlėtas audinys buvo naudojamas ne tik laisvoms, vasariškoms suknelėms, bet taip pat ir standaus audinio, sunkaus silueto modeliams.

Minkštas / būdvard.: lengvai įspaudžiamas, nestangrus

SS 15 sezono tendencijos

Bottega Veneta, Jason Wu, Stella McCartney, Hermes

Toms, kurios ir šiltąjį sezoną nori dėvėti kažką jaukaus ir minkšto, dizaineriai siūlo priešnuodį nepatogiausiems drabužiams. Apibrėžti šios tendencijos tiksliai nebandome, tai greičiau buvo kolekcijų atmosfera ir pati modeliuotojų filosofija, kuri vertė juos moterims pasiūlyti kažką patogaus, priešingo griežtoms formoms ir aptakaus. Švelniausi ir laisviausi audiniai, dažniausiai baltos spalvos ar jos atspalvių, buvo pasirinkti švelniai plazdenantiems midi ilgio sijonams, per didelėms tunikoms ar itin laisvoms kelnėms. Nauja kryptis, beje, puikiai dera su liberalia ir laisva aštuntojo dešimtmečio tendencija.

Oda ir zomša/ daiktav.: nuluptas ir išdirbtas gyvulio kailis; minkštai išdirbta elnio ar briedžio oda, turinti tankų pūką

SS 15 sezono tendencijos

Chanel, Miu Miu, Gucci, Louis Vuitton

Dizaineriai plėšo mados taisyklių knygą taip dažnai, kad kartais susimąstome, ar apskritai liko toks dalykas, kaip nepaslankūs industrijos apribojimai? Visgi nuostabos, pamačius odą šiltojo sezono kolekcijose, vis dar buvo. Šis audinys dažniausiai buvo naudojamas viršutinei aprangai: kokono formos paltams, ilgiems, tiesios linijos lietpalčiams ir griežtiems laisvalaikio švarkeliams. Dažnai oda buvo naudojama ir detalėms, kurios turėjo lengvo fetišo atspalvį. Zomšas buvo pritaikytas kiek kasdieniškesniems modeliams, dažniausiai safario stiliaus. Tai buvo surišamos, susiaučiamos suknelės ir tunikos, mini sijonai, kelnės ir švarkai. Bandėme spėlioti, koks įkvėpimo šaltinis slypi už šios tendencijos, bet greičiausiai visi sutiksime, jog vasaros oda šį kartą suteikia moteriai stiprų įvaizdį.

Apnuoginti / veikms.: padaryti nuogą, demonstruoti atidengtą kurią kūno vietą

SS 15 sezono tendencijos

Burberry Prorsum, Altuzarra, Alberta Ferretti, Roberto Cavalli

Estetiškai apnuoginti įdegusį ir išpuoselėtą kūną šį sezoną nebus taip sunku. Visgi dizaineriai nusiteikę savo klientėms pasiūlyti labai provokuojančių modelių, kurie nepažįstamiems leis Jus pažinti iš išorės labai išsamiai… Modeliuotojai siūlo begalę perregimo ir laisvai plevėsuojančio audinio sijonų bei palaidinių. Nėriniai – būdas parodyti savo kūną kiek santūriau, bet tikrai ne konservatyviai. Apnuoginti pečiai greičiausiai bus įdomiausias pasiūlymas šioje tendencijoje, kuri sezonas iš sezono vis dar nepabosta nei dizaineriams, nei vyrams.

Sportas / daiktav.: fizinių pratimų ir žaidimų varžybos ir treniruotės

SS 15 sezono tendencijos

Balenciaga, Alexander Wang, Rag & Bone, Proenza Schouler

Pamirškite praeito šiltojo sezono ryškias sportines spalvas ir kiek tiesmukišką jų panaudojimą – 2015-ųjų pavasarį mados namai greičiau jau skolinasi sportinės aprangos filosofiją, nei siluetus. Patogumas ir kasdieniškumas šioje mados užgaidoje yra pagrindiniai prioritetai. Galbūt dėl to čia vyrauja švelnios pastelės, moteriškumas ir nevaržančios drabužių linijos. Polo marškinėliai ir parka striukė – šios tendencijos laisvumo įrodymai. Abu modeliai dizainerių buvo laisvai taikomi laisvalaikio aprangoje, kuri, patikėkite, atrodė itin patogi.

Vidurnaktis / daiktav.: nakties vidurys, pusiaunaktis, vidunaktis

SS 15 sezono tendencijos

Lanvin, Tod‘s, Canvin Klein Collection, Prada

Seniai kada galėjome išskirti vieną sezono spalvą. Taip, balta vis dar karaliauja ir šį sezoną, bet tamsiai mėlynas atspalvis taip pat nenusileidžia savo naudojimo platumu. Įkvėpti užburiančio vasaros vidurnakčio mėlio, vandens gilumos ir jūreiviškos aprangos, dizaineriai šį sezoną šį toną taiko visur ir… mes stebimės jo universalumu. Tamsiai mėlyna puikiai tinka tiek biuro, tiek vakaro aprangai, kurią dizaineriai šį kartą spalvino išties tamsiai.


Komentuok:
*Reklama