Menu
 
 

Sauliaus Mykolaičio gerbėjams – riboto tiražo vinilinės plokštelės perklausa

2021 06 21  18:30  |  M.I.C. Naujienos

Prisiminti prieš 15 metų išėjusį aktorių, režisierių ir atlikėją Saulių Mykolaitį nuo šiandien galima ir vinilinės plokštelės pavidalu. Pirmasis riboto tiražo vinilas „Mykolaitis“ žymi ir 55-ąsias dainų autoriaus gimimo metines. Kartu paminėti šias svarbias datas bei plokštelės gimimą bus galima jau šį sekmadienį, birželio 27 d. Vilniuje, galerijoje „Aštuonios akys ir ausys“ vyksiančiame plokštelės pristatymo renginyje.

Sauliaus Mykolaičio gerbėjams – riboto tiražo vinilinės plokštelės perklausa

Nuotrauka – Mildos Šiulytės © Justina Mykolaitytė

Plokštelė „Mykolaitis“ gimė atlikėjo dukros Justinos Mykolaitytės iniciatyva, kaip sako pati Justina: „ėmus klausti savęs, ką aš galėčiau padaryti, kaip turėčiau atsidėkoti, į pasaulį sugrąžinti nors dalį to, ką gavau iš savo Tėčio – jo buvimą, jo muziką, jo kūrybą ir visa, kas ėjo po to.“ 

Kompozitoriaus Mariaus Salyno archyvuose rastas kompaktinis diskas su niekur nepublikuotomis dainų versijomis tapo postūmiu vienuolika įrašų paversti vinilu. Vinilinės plokštelės leidybą dalinai finansavo LATGA bei Lietuvos kultūros taryba.

Tačiau vien muzika neapsiribota. „Norėjau atskleisti Saulių ne tik per jo muziką, bet ir kiek platesniu kontekstu, apimančiu jo asmenybę, kūrybą apskritai“, – pasakoja J. Mykolaitytė.

Taip gimė plokštelę lydintis leidinys su išsamia menininko biografija, archyvinėmis nuotraukomis bei aktoriaus ir atlikėjo kolegų, draugų atsiminimais.

„Aš mačiau labai daug muzikantų ir gerų atlikėjų. Vieni ant scenos vaidina mažyčius paruoštus spektaklius, kiti žino, kad yra gražūs, žavūs ir tuo naudojasi, treti kliaujasi profesionalumu, ketvirtiems viskas kažkaip savaime išeina… O štai Saulius man visada sudarydavo įspūdį to, kuris tas dainas tiesiog iššauna, kaip pridegta patranka, tarsi tos dainos netvertų viduje. Net ir ramiausios,  tyliausios, atrodytų, kutendavo ir erzindavo iš vidaus. Todėl jo ekspresija buvo lyg nuogas laukinis šauksmas“, – apie S. Mykolaitį leidinyje pasakoja vienas iš artimiausių jo muzikos bendražygių, Domantas Razauskas.

Prisiminimais apie kolegą taip pat noriai pasidalino aktorius Andrius Bialobžeskis ir režisierius Oskaras Koršunovas. Būtent jo režisuoto spektaklio „Roberto Zucco“ (kuriame aktorius atliko pagrindinį vaidmenį) kadras tapo vinilinės plokštelės viršeliu. Be prisiminimų ir biografijos, ištikimi atlikėjo gerbėjai leidinyje ras ir poeto Rimvydo Stankevičiaus jau anksčiau S. Mykolaičiui skirtą eilėraštį.

Plokštelės „Mykolaitis“ perklausa ir pristatymas vyks sekmadienį, birželio 27 d. 18 val. neseniai duris atvėrusioje eksperimentinėje erdvėje ir galerijoje „Aštuonios akys ir ausys“ (Algirdo g. 38, Vilnius). 

Galerijos kiemelyje skambės plokštelės įrašai ir bus galima įsigyti paskutinius riboto tiražo vinilus. Savo eiles renginyje taip pat skaitys S. Mykolaičio bičiulis, poetas Rimvydas Stankevičius. Specialiai šiam renginiui iš Ramygalos gimnazijos muziejaus atgabenta ir S. Mykolaičio rankraščių ekspozicija.

„Justina Mykolaitytė – mūsų galerijos kaimynė, todėl šis muzikinis renginys ir Sauliaus Mykolaičio rankraščių paroda – organiško bendravimo rezultatas. Eksponuoti S. Mykolaičio rankraščius – tai prisilietimas prie kažko tikro. Patys dažnai lankydavomės dainuojamosios poezijos vakaruose, sekėme S. Mykolaičio kūrybą“, – sako galerijos įkūrėjai Austė ir Kristijonas Marcinkevičiai. 


Komentuok:
*Reklama
DNO