Menu
 
 

„Spring in Jazz“: laužysime nusistovėjusius muzikinius standartus

2018 03 14  20:27  |  M.I.C. Naujienos

Vieno gražiausių ir stipriausių balsų Lietuvoje savininkė, užburianti vokalu bei energija – Girmantė Vaitkutė, kovo 16 d. Vilniuje pristato gyvo garso koncertą „Spring in Jazz“. Muzikos klube Tamsta, atlikėja, kartu su kompozitoriaus A. Polevikov trio, sieks išsklaidyti muzikinius mitus bei supažindinti publiką su džiazo skambesiu.

Spring in Jazz

Nuotraukos – Martynos Jovaišaitės ©

Penktadienio vakarą skambės originalios džiazo, liaudies ir populiariųjų kūrinių aranžuotės, gerai pažįstami bei nauji autoriniai Girmantės kūriniai.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad šį pavasarį, po ilgos pertraukos, grįžtu į „Tamsta“ sceną. Mano muzikinis kelias vis dažniau nuspalvinamas džiazo improvizacijomis, tad kartu su A. Polevikov trio publikai pristatysime visa tai, kuo šiuo metu su muzikantais gyvename ir ką kuriame,“ – susipažinti su nauju kūrybiniu etapu kviečia Girmantė.

Klausytojai išgirs žinomus atlikėjos kūrinius, tokius kaip daina „Ten“, iki šiol tik koncertuose skambantį „Shame of My Hart“. „Populiariosios muzikos yra labai daug ir skirtingos. Mes ją pateikiame savaip apipavidalinę ir tai suteikia tam tikro ypatingo šarmo,“ – ruošdama Franko Sinatros ir Styvo Vonderio kūrinių džiazo improvizacijas pasakoja Girmantė.

Spring in Jazz - SwO magazine

„Koncerte skambės ir du dalykai, kurie žmonėms baisūs – džiazas ir liaudies muzika,“ – juokiasi atlikėja. „Tarp klausytojų vis dar pastebiu nusistovėjusį mitą, kad prieš pasirodymus bijo, jog džiazo nesupras, o liaudies muzika skambės senoviškai ir bus neįdomi. Tačiau mes norime sugriauti tokią nuostatą. Programoje pristatome savo improvizacijų rezultatą, dainas lietuvių kalba, šiuolaikine džiazo aranžuote – ir viskas tampa įdomu ir suprantama,“ – nustebinti klausytojus pasiruošusi atlikėja.

Spring in Jazz

Scenoje, kartu su Girmante, džiazo improvizacijos meistrai Andrejus Polevikovas, Denisas Murašov ir Andrius Kairys, klausytojams paruošę muzikinių staigmenų. „Labai įdomu, kaip visa tai priims publika,“ – laukdama klausytojų reakcijų į koncertą kviečia Girmantė.


Komentuok:
*Reklama