Menu
 
 

Muzikos improvizacijos netikėtoje erdvėje

2018 03 13  16:49  |  M.I.C. Naujienos

Christoph Baumann ir Liudas Mockūnas

Nuotrauka iš asmeninio kūrėjų archyvo ©

„Koncertai gali vykti ir įrašų studijoje!”, – įsitikinęs koncertų ciklo „Improdimensija“ iniciatorius ir daugelio koncertų dalyvis Liudas Mockūnas. Šį ketvirtadienį kartu su šveicarų pianistu bei kompozitoriumi Christophu Baumannu jis atidarys jau antrą improvizacinės muzikos sezoną Vilniuje.

Visi devyni ciklo vakarai vyks Vilniuje, įrašų studijoje „MAMA Studios“. Čia glaudžiai susėdę vilniečiai galės mėgautis ryškiausių Europos, JAV ir Japonijos improvizacinės muzikos asmenybių muzikavimu.

„Atsiradus šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos magistrantūros studijoms Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje, pas mus dėstyti improvizacijos meno nuolat atvyksta dėstytojai iš įvairių Europos šalių. Taip gimė idėja šalia paskaitų ir meistriškumo kursų studentams surengti ir koncertus visuomenei“, – sako L. Mockūnas.

Ketvirtadienį, kovo 15 d., Žvėryne vyksiantis pirmasis ciklo koncertas taip pat taps savotišku dviejų aukštųjų mokyklų dėstytojų susitikimu ant scenos.

Ch. Baumannas, dėstantis Liucernos ir Berno muzikos akademijose, savo kūryboje tyrinėja savitus šiuolaikinio džiazo ir afrokubietiškos perkusijos stilius. Nors ir apsuptas Vakarų klasikinės muzikos tradicijos, kaip pianistas jis nuolat provokuoja, žaismingai jungia radikaliai skirtingus požiūrius ir tradicijas.

Ne kartą lankęsis Lietuvoje dešimtajame dešimtmetyje, Ch. Baumannas yra bendradarbiavęs su lietuvių saksofonininku Petru Vyšniausku, bei koncertavęs beveik visuose Lietuvos džiazo festivaliuose.  Atlikėjo asmenybė taip pat siejama su bekompromisiais projektais, tokiais kaip „Jerry Dental Kollekdoof“, eksperimentine grupe „Mentalities“, „Cadave Exquis“, „Baumann Large Ensemble“, „Afro Garage“.

Ne mažiau nei muzika improvizuotą erdvę koncertų organizatoriai pasirinko neatsitiktinai. „Koncertai vyksta pačioje įrašų studijos širdyje, tai – tarsi kūrybinė laboratorija, ne klubinė erdvė, kurioje betarpiškai susitinka improvizacinės muzikos atlikėjai ir jos sekėjai,“ – pasakoja atlikėjas L. Mockūnas. Padedant „MAMA Studios“ įrašų vadybininkui ir garso režisieriui Arūnui Zujui pasirodymai bus įrašyti ateities leidybiniams projektams.

Vėlesniuose „Improdimensijų“ susitikimuose laukia neeilinė pažintis su būgnininku Jimu Blacku (JAV), tituluojamu vienu įdomiausių šiuolaikinio džiazo būgnininkų. Kovo 26 d. artimas Timo Berne‘o ir Dave‘o Douglaso bendražygis pasirodys trio su Liudu Mockūnu ir prancūzų gitaros žvaigžde Marcu Ducret. Kovo 27 d. – J. Blackas surengs meistriškumo pamoką jauniesiems Lietuvos muzikantams.

Balandžio 25 d. laukia Petro Vyšniausko ir Aleksandros Žvirblytės improvizacijos Europos klasikų temomis, gegužės 3 d. Liudo Mockūno ir neeilinės fantazijos perkusininko iš Danijos Christiano Windfeldo koncertas.

Naujajame sezone – nemažai jaunųjų improvizacinės muzikos asmenybiųDominyko Vyšniausko ir Dovydo Stalmoko duetas,  Dmitrijaus Golovanovo ir Arno Mikalkėno dvigubas solo koncertas, Yumiko Yoshimoto iš Japonijos, Gailės Griciūtės ir Arno Mikalkėno trio, LMTA improvizacinės muzikos magistrantų Kristupo Giko, Kazimiero Jušinsko, Simono Kaupinio ir Domanto Razmus kvarteto koncertas.


Komentuok:
*Reklama
DNO