Menu
 
 

STREET ART‘as, arba kalnų judėjimo trajektorijos

2013 07 25  11:02  |  Aktualijos

Reklama SwO Live Feed

STREET ART‘as

Nuotrauka: blog.vandalog.com nuotr

„Jeigu Mahometas neateina pas kalną, tai kalnas ateis pas Mahometą“, – slankiai žirgliodama link manęs pusbalsiu burbėdavo mama. Anais gūdžiais laikas (a.k.a. vaikystė) dar nežinojau nei Mahometo personos, nei jo antikonformistinio elgesio priežasčių, bet dėl paties fakto, kad štai visas masyvusis kalnas juda link manęs, leidau sau  pasijusti itin reikšminga. Dabar šiuo reikšmingumo pojūčiu gali pasimėgauti ir kiekvienas žeme vaikščiojantis, bet į galerijas–koncertus–teatrus–etc. nespėjantis (ar nenorintis suspėti) žmogus, mat monumentalusis menas, nusileidęs nuo pjedės stalo, ateina ir įsitaiso tiesiais prieš mūsų akis. O visas šitas reiškinys dar žinomas kaip street art‘as („gatvės menas“).

Pilies gatvėje aidintys skardžiabalsių klykavimai, gitaros stygų tampymai ar aktorinio studijas pabaigusiųjų „performancai“ darbo biržos kiemelyje tarytum ir turėtų įsisprausti į formulę „menas + gatvė“. Visgi street art‘as – specifinis vizualinis menas viešojoje erdvėje, dažniausiai akį užkabinantis dėl genialiai išnaudotų lokacijų, originalumo, šmaikštumo ir bežodžio iškalbingumo.

Vilniaus gatvėse Jūsų akis, ko gero, jau spėjo patraukti… kitoniškos „akys“:

STREET ART‘as

Streetartutopia.com nuotr.

Pasaulinėje street art‘o arenoje šiuo metu itin išsiskiria menininkas Banksy (banksy.co.uk), satyriniais darbais atakuojantis visuomenines, politines, ekonomines ir kultūrines aktualijas.

STREET ART‘as

Banksy.co.uk nuotr.

Geriausių gatvės menininkų sąrašuose taip pat linksniuojamas Gaia vardas (gaiastreetart.com/Street-Work-2007-2012) – kūrėjo, gebančio savo Kazlauskišką meilę gamtai įkomponuoti net į paties urbaniškiausio miesto scenografiją.

STREET ART‘as

Gaiastreetart.com nuotr.

O desertui kviečiu pasivaišinti itin mėgstamo 3D street art‘o šedevrais, kurių tikroviškumas dažnai tiesiog pakerta kelius (hongkiat.com/blog/absolutely-stunning-3d-street-art-paintings).

STREET ART‘as

Hongkiat.com nuotr.

Kol kalnas priartėjo prie Mahometo, menas priartėjo prie mūsų…

Sužadintam apetitui:

STREET ART‘as

Clatl.com nuotr.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
  • Ketan says:

    As an artist this work for me is an oriignal way of working. The texture is amazing and you can work on a large scale or a foot sqare and still acheive fantastic effects using images and typography it would be interesting to try and combine both.


*Reklama
MO muziejus