Menu
 
 

SUSIKIRTIMAI IX: trijų garso menininkų pasirodymas

2017 11 28  23:23  |  M.I.C. Naujienos

SUSIKIRTIMAI IX - SwO magazine

Nuotraukos iš organizatorių archyvo ©

„Susikirtimai“ – tai garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas. Didžiulio susidomėjimo sulaukusiame paskutiniame SUSIKIRTIMAI VIII renginyje koncertavo japonas Tatsuru Arai, perujietis Chrs Gallareta, ir prancūzas Antez, o gruodžio 5 d. 20 val. klausytojams bus pristatyta ne mažiau spalvinga tarpkultūrinė programa – išvysime pasirodant kiną Mei Zhiyong, šveicarą Nikola H. Minaud, bei lietuvį avidja.

SUSIKIRTIMAI IX

Mei Zhiyong yra menininkas iš Kinijos, Shandong provincijos, dabar gyvenantis Changchung mieste. Jo kūryba aprėpia trumpo metro indie filmų kūrimą, fotografiją, garso meną. Mei Zhiyong siekia fizinio garso patyrimo sukeliamo poveikio, tyrinėja kūną ir plečia jo ribas mėgindamas išlaisvinti už logikos ribų esančią nebūtį, pasireiškiančią šiurkščiais pliūpsniais svaiginančiuose elektroniniuose šuoliuose arba sekdamas tyliais maniakiniais lauko įrašuose randamais neatpažįstamais pėdsakais.

SUSIKIRTIMAI IX

Jau gerą dešimtmetį stovėdamas už begarsio slapyvardžio Nikola H. Minaud realiu laiku apdirba analogines, skaitmenines ir hibridines garsines kilpas, taip sukurdamas unikalų, galingą ir labai dinamišką gyvą pasirodymą, kuriame neatsakingas triukšmas, keisti soniniai sprogimai, visiškas nonsensas ir grynas iracionalumas sukuria intensyvų belaikį potyrį. Būdamas tarp naujai sukomponuotų takelių ir paruoštų pseudo improvizacijų klausytojas sugeria išlaisvintą muzikinę rūstybę patirčiai, kuri galėtų būti prilyginta atitrūkimui nuo kūno ir nuo šios, taip vadinamos realybės.

… ir Mei Zhiyong koncertas Kirtimų kultūros centre – dalis jų bendro turo „WHITE HOLE tour“. Fizinis, begalinis ir beprotybę išlaisvinantis šių menininkų bendros kūrybos pobūdis yra arti baltosios skylės. „Mūsų muzika nėra atsakymas, o pasirodymas nėra veiksmas, tačiau tai yra teigiamiausias dalykas, kurį jūs galite išvysti“,– žada Nikola H. Minaud ir Mei Zhiyong. „WHITE HOLE“ turo metu jau koncertavę Bratislavoje, Vienoje ir Prahoje, po koncerto Vilniuje menininkai keliaus į Rygą, Taliną,  Helsinkį, Peterburgą ir Maskvą.

SUSIKIRTIMAI IX

avidja prisistato kaip gitara su vaizduote. Neiškentusi šešių akordų draugijos, nuotaka, gitara, pabėgo. „Stačiokai, nuobodylos.”,– šūktelėjo atsisukus ir išlenkė grifą – „Nenoriu groti, atsibodo! Aš noriu tapyti guašu, lieti akvarele, murmėti eiles!” Stygos įsitempė, suūžė – „Aš esu šešiašpagė sirena! Man-reikia-triukšmooO))”. Staiga, susigėdusi savo karingumo, ji nusisuko ir sušnibždėjo: „Tokio šilto, pūkuoto, čiurlenančio triukšmo…”. Įžeisti akordai sukilo, pradėjo keistis inversijomis. „Į elektros kėdę išsišokėlę!“ – sucypė keliomis oktavomis aukščiau nei įprasta ir griebė gitarą už ragų. Sučiupta ji išsitiesė, su panieka pažvelgė į vestuvininkus ir tarė: „Drąsiau. Tik į elektros grandinę įjunkit mano efektų pedalus.“

Renginio pradžia gruodžio 5 d. 20 val.

Kaina 3 EUR

Adresas: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius


Komentuok:
*Reklama
DNO