Menu
 
 

„The sound is now“ – su gimtadieniu, Soundboys!

2014 04 25  15:24  |  M.I.C. Pokalbiai

Su gimtadieniu, Soundboys

Organizatorių nuotr.

Užuominos apie paskutinį balandžio penktadienį ne tik probėgšmiais šmėžavo mūsų facebooke – mes jau kaži kada rezervavome šio penktadienio vakarą. Siūlome ir jums stumti šonan planus ir vakare keliauti į Naujamiestį. SwO skaitytojams jau pažįstama Soundboys.LT komanda, kuri rugsėjį trauks į Outlook festivalį Kroatijoje, šį savaitgalį švenčia dar ir penkių metų gimtadienį!

Jie to gal ir nežino, bet pakuždėsime, kad mūsų pažintis su vyrukais prasidėjo iš tolo – prieš tris metus per gatvės muzikos dieną jie grojo balkonėlyje virš knygyno Ignoto gatvėje, o mes blaškėmės po miestą, nes kaip tik rengėme fotosesiją su jaunų dizainerių darbais. Deja, neturime išsaugoję kadrų, nes jie taip ir liko dūlėti nenaudojamame archyve ir atmintyje, bet ar tik ne mūsų manekenė įsiprašė ir į jų balkoną papozuoti?.. Kad ir kaip ten būtų, garsą tuomet jie užsuko gerai. Įsiminėme iki šiol, o dabar dar ir nepraleidžiame beveik nei vieno jų renginio – ne paslaptis, kad Vilniuje yra kelios geriausios vietos ir keli geriausi vakarėlių organizatoriai, ir šie – vieni jų.

Ką gi, valykitės dulkes nuo batų, čiupkite už rankos draugus, žvilgčiokite į laikrodį, o penktadienio skaitiniams jums paruošėme šviežią interviu. Prieš triukšmingai minėdami Soundboys.LT komandos  gimtadienį, kalbamės su Nikita Sever – apie ryškiausią vakaro atlikėją (apie kurį stipriai neišsireikšti sunku!), garso kokybės svarbą ir per penkerius metus susiformavusią vakarėlių publiką.

Su gimtadieniu, Soundboys

Nikita Sever. Asmeninio archyvo nuotr.

Šį penktadienį savo gimtadienio šventėje groti pasikvietėte Thelem – gan tamsaus muzikinio braižo atlikėją. Kaip ir kodėl išsirinkote būtent jį?

Visada kviečiame tuos, kurių patys klausome. Thelemzjbs čiuvas, jis kuria gerą muziką ir pasižymi puikiu muzikiniu skoniu; dėl to šį penktadienį jis ir bus mūsų renginyje. Be to, Thelem po festivalio „Sūpynės“ sulaukė tik teigiamų atsiliepimų.

Vizualiais efektais, kaip ir per prieš kelias savaites vykusį Outlook apšilimo vakarėlį Vilniuje, rūpinsis Irie Pixel Media. Susibendravote?

Susibendravome, ir ne tik – jų chebra puiki, vizualizacijos geros, dirba profesionaliai, be streso pėdsakų, o ir patys klauso dubstep, kas yra labai svarbu. Irie Pixel profesionalumą patvirtino ne tik jų kolegos Lietuvoje, bet ir „Lofto“ administracija bei teigiami atsiliepimai iš aplinkinių. Jei konkrečiai kalbame apie tai, ką ta komanda daro, tai jie ruošia išskirtines vizualizacijas kiekvienam atlikėjui pagal atskirą muzikinį rinkinį. Jie puikiai užpildo renginio turinį, ko trūkdavo anksčiau. Tikimės, kad bendradarbiausime ir toliau.

Papasakok apie pasirūpinimą atvykusiais atlikėjais. Ar kada teko susidurti su situacija, kad į Vilnių jie atvyksta skeptiškai nusiteikę ir žiūri kaip į antrarūšę muzikos sceną, atkeliauja tiesiog šiaip, „atgroti“?

Kai tik pradėjome vežti atlikėjus, jie nežinodavo, ko iš mūsų laukti ir kas per scena čia apskritai dominuoja. Tačiau, kaip rodo patirtis, mūsų bass muzikos bendruomenė nėra tokia jau maža, ji susipažinusi su atvežamų atlikėjų muzika, žino šių repertuarus. Tiesa, kad svečių priėmimui mes skiriame labai didelį dėmesį – tiek techniniam aptarnavimui, tiek renginio promui (reklamai, red.past.), tiek patiems atlikėjams. Nepastebėjom, kad atlikėjai liktų abejingi, o dauguma iš atvežtų Lietuvoje jau buvo antrą kartą ir neslėpė noro grįžti dar kartą. Su daugeliu tapome draugais, o apie tai, kas vyksta pas mus, prodiuseriai perduoda vienas kitam iš lūpų į lūpas, kas nulemia ir tai, kad jaučiame didesnį susidomėjimą mumis.

Su kokių šalių muzikinėmis scenomis dar esi daugiau mažiau susipažinęs? Kas labiausiai įstrigo, paliko ryškių įspūdžių?

Daugiausiai su JK bass scena, nes pagrindinė produkcija atkeliauja iš ten, be to, dauguma ir gyvena būtent Didžiojoje Britanijoje. Taip pat esu susipažinęs ir su Prancūzijos, Rusijos scenomis. Jei kalbėtume apie atlikėjų kilmę, tas pats Goth-Trad yra iš Japonijos, Truth – iš Naujosios Zelandijos, tačiau jie kuria vieno žanro muziką ir kilmė neturi tam įtakos. Aišku, kiekvienas atlikėjas turi savitą muziką, būtent savo muzikinį braižą, tačiau asmeniškai  galiu pasakyti, kad iš tų, kurie viršijo lūkesčius, pasirodydami gyvai, buvo neseniai Lietuvoje viešėjęs Goth-Trad, o iš MC abejingų tikrai nepaliko Flowdan. Yra dar labai daug atlikėjų, kuriuos norime atsivežti čia, išbandyti, tai ir ruošiamės daryti toliau.

Prieš gerus kelis metus teko stovėti „Lofte“ ir vienu metu atrodė, kad dreba širdis – nors gyvenime nebuvo širdies problemų – o pasirodo, čia buvo garso sistemos poveikis, atrodė, kad visi raumenys ramiai stovint vietoje tiesiog pulsavo iš vidaus. Viename iš senų interviu kažkuris iš Soundboys.LT komandos yra užsiminęs apie vibracijas ir poveikį žmogui. Tie maži efektukai tikrai įspūdingi ir išlieka atmintyje gan ilgai. Ką tau tai reiškia – nuolat suktis garso sistemų sferoje? Arba, trumpiau tariant, kas šioje srityje taip „veža“, kad kasdien norisi tik dar ir dar?

Čia nėra maži efektukai, pradėkime nuo to, nes jei jie būtų maži, poveikis nuo jų nebūtų toks stiprus. Bass muzikos garso kokybė… į šitą reikalą garso inžinieriai įdeda labai daug pastangų, kad audio efektas būtų pasiektas. Audio efektas ir yra pagrindinis mūsų renginių reikalavimas. Su tuo dirbame ties kiekvienu renginiu, ir kiekvieną kartą susiduriame su skirtingomis aplinkybėmis, kad pasiektume norimų rezultatų; kai tai yra pasiekiama – tai tampa ir įsimintina. Garso sistemai ir kokybei mes keliame aukštus reikalavimus.

Patys Soundboys turi puikiai išvystytus viešus ryšius – gerą komunikaciją, sklaidą ir net gerbėjų feedbacką. Apribojimų ir griežtos kontrolės kaip ir nedaug: renginiai palyginti pigūs ir prieinami, vienintelis nedidelis cenzas N-18, tiesa, dar pasiliekate teisę neįleisti nepageidaujamų asmenų. Ar dažnai per šituos penkis metus teko susidurti su provokatoriais?

Prie savo subkultūros viešinimo nuolat dirbame ir žmonių prie to jungiasi vis daugiau. Gerbėjų feedbackas? Mus tik džiugina, kad kažkas tai vertina. O norint išvengti nepageidaujamų asmenų, yra skirtas face control… Visi puikiai žino, apie ką mes kalbame. O dėl renginių provokatorių – puikiai juos žinome, žinom, kas jie ir kodėl jie taip daro. Neslėpsiu savo pasididžiavimo ir meilės jiems, nes jei nebūtų jų, nebūtų stiprybės daryti toliau ir tik „kiečiau“. Tačiau aš pasirenku kiek kitokį organizavimo kelią – muzikos propagavimą su meile – siekdamas kokybės savo renginiuose ir dalintis ja su publika. O variantų – keršto ar kitokio atsako – visada yra daug, tačiau tai ne mano stilius. Kaip tik, pasirinktas  provokatorių kelias dažniausiai ir būna klaidingas, bet tai – jau jų pasirinkimas…

Kaip manai, kodėl dubstepas šiuo metu Lietuvoje tapo toks madingas?

Nei jis madingas, nei jis populiarus, tačiau bass muzikos bendruomenė Lietuvoje didėja, kas yra be galo džiugu. Ačiū visiems šios muzikos propaguotojams ir ačiū tiems, kas klauso.

Ar jau atpažįsti Soundboys publiką?

Be abejo. Savo publiką puikiai atpažįstame, jie ne kartą yra apsilankę mūsų renginiuose, ką pastebime iš video ir foto reportažų.

Po 5 metų gimtadienio – pertrauka? Ką dar, be ruošimuosi Outlook festivaliui, Soundboys veiks vasarą?

Vasaros planas – chillas ir ruošimasis rudens sezonui. Be to, turime veiklos, kuri nėra susijusi su renginių organizavimu, o kiti ateities planai – džiugesio momentai – telieka ateičiai. Tiesa, noriu nuo savęs ir nuo teamo padėkoti visiems, kas judėjo su mumis visus šiuos penkis metus – tai bass muzikos gerbėjai, techninis personalas, „Lofto“ ir kitos kartu dirbusios komandos, taip pat atlikėjai, kuriuos įgarsinome, DJ, big up Vilniaus barams, rėmėjams, partneriams ir visiems, kurie buvo kartu – ačiū jums, kviečiam apsilankyti ir paminėti!

O dabar – apie gimtadienio vietas. Pernai – Gluck (kuris šį savaitgalį simboliškai užsidaro!), šiemet – „Loftas“. Jei nebūtų jokių ribojančių veiksnių, kurioje pasaulio vietoje norėtum surengti kokį šeštą, septintą ar net dešimtą Soundboys gimtadienį?

Kotrynos bažnyčioje.

Ačiū Nikitai ir iki susitikimo!

O čia – SwO rengtas reportažas iš oficialaus Outlook apšilimo vakarėlio kartu su Flowdan bei Kahn:

Renginys facebooke: https://www.facebook.com/events/647162628682161/?ref_dashboard_filter=upcoming

Vakarėlio line-up:

THELEM: http://soundcloud.com/thelem

INTAKZ
SIMAO
DUKU
NURASHO
ILLESTPEACE
CHIPAK

Vizualiniai efektai: IRIE PIXEL MEDIA.

Gimtadienio video anonsas: https://www.facebook.com/photo.php?v=10152326335721014.


Komentuok:
*Reklama
DNO