Menu
 
 

Toledo mitai ir legendos

2018 12 03  18:10  |  M.I.C. Naujienos

Ana Alcaide

Nuotraukos – Ana Alcaide asmeninio archyvo ©

Ypatingu prieššventiniu laikotarpiu į Lietuvą atvyksta Ana Alcaide (Ispanija), kurios muzika žada mums ekskursiją viduramžių Toledu. Ana Alcaide kūryba įkvėpta senųjų žydų sefardų klajonių ir jos gimtojo miesto – Toledo, todėl dažnai vadinama „Toledo garso takeliu“, kurį išgirsti rekomenduojama visiems lankytojams.

Toledo garsai pasieks Lietuvą:

Gruodžio 7 d. 19 val. Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius

Gruodžio 8 d. 19 val. Klubas „Ramybė“, Palanga

Gruodžio 9 d. 19 val. Kauno Kultūros Centras, Kaunas

Ana Alcaide mėgsta groti istorinėse miesto gatvėse ir betarpiškai bendrauti su klausytojais. Iš senovės tradicijų kilusios, tačiau šiuolaikiškos Ana Alcaide kompozicijos puikiai suderina skirtingų kultūrų muzikinius stilius, atkeliavusius iš viduramžių Ispanijos ir Viduržemio jūros regiono. Nežemiška, viduramžių pojūtį kelianti muzika dažnam klausytojui primena atlikėjas Enya, Björk, PJ Harvey, suomių folk grupę „Värttinä“.

Toledo mitai ir legendos

Mitai ir legendos yra neatskiriama kultūros dalis. Iš pažiūros fantastinės istorijos savyje talpina ir  smalsiesiems perduoda tikrovės atspindžius. Ana Alcaide savo naujausią kūrybą paskyrė legendų ir mitų apie moteris ir moteriškas būtybes iš įvairiausių pasaulio vietų tyrinėjimui. Moteriškumo esmė – gamtos tąsa, šviesa ir šešėlis, begalinė meilė ir neapykanta, švelnumas bei troškimai ir iš to išplaukianti magija. Ana Alcaide su savo atliekama svajinga nykelharpa instrumento muzika kviečia pasijusti legendų dalimi, priimti tamsiąją jų pusę ir suvokti tikrąją šviesos prasmę.

Savo muziką Ana Alcaide yra pristačiusi Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Maroke, Kanadoje, Bulgarijoje, Indonezijoje, Pietų Korėjoje, Uzbekistane, Argentinoje ir Urugvajuje, taip pat svarbiose Ispanijos vietose bei festivaliuose, tokiuose kaip „Getxo Folk“, „Folk Plasencia“, „Folk Segovia“, „Parapanda Folk y Festival de las dos Orillas“ ir kt. 2013 m. ji pelnė „Cope Regional“ prizą už meno populiarinimą gimtajame regione ir „Spanish National Radio“ buvo išrinkta atstovauti Ispaniją „European UER Festival“. 2017 m. „Scenic Arts Awards of Castilla la Mancha“ apdovanojimuose nugalėjo muzikos kategorijoje, nuo 2016 m. yra „Toledo World Music Festival“ meno vadovė.

Šį kartą muzikiniais mitų ir legendų labirintais klausytojus ves: Ana Alcaide – vokalas, nykelharpa, smuikas, Bill Cooley – Ūdas, kanklės, santūras, perkusija, Rainer Seiferth – gitaros.

Ana Alcaide – tai drąsi, moteriška ir natūrali kūryba, kuri skamba tarsi meditacinė garbinimo daina motinai žemei, tarsi kelionė po stebuklingą legendų kupiną ir moters – legendos atliekamą garsų pasaulį. Aukščiausios kokybės rinktinė muzika stebina savo išradingumu ir įvairumu, moderniu magiškojo pasaulio vaizdu. Mitų įkvėpta kūryba atspindi tai, kas mes esame: Ana Alcaide priverčia mus nusimesti visus laikinus sluoksnius ir atrasti bei suvokti tikrąjį aš, išgirsti galingą protėvių balsą, kuris aidi mumyse bei lydi savęs atradimo kelionėje.


Komentuok:
*Reklama