Menu
 
 

Ukulelę iškeitė į siuvimo mašiną. Muzika iš ELENAUGUST kuprinių

2016 07 28  22:01  |  Pokalbiai

Reklama SwO Live Feed

ELENAUGUST

Nuotrauka: LINAS WAS HERE

Elena Augustinaitė ir Giedrė Nalivaikaitė daugumai muzikos gerbėjų žinomos kaip Elle G grupės narės, kurių dainos kupinos ukulelės muzikos bei nuoširdumo. Nors merginos muzikos veiklą jau yra nutraukusios, tačiau kaip ir pačios teigia, kad sustoti nesiruošia ir vis dar gyvena kūryba, analizuodamos kiekvieną gyvenimo momentą, kuris suteikia Joms įkvėpimo. Elena atrado savo kelią kuprinių ir drabužių kūrime. Jos ženklas ELENAUGUST išsiskiria savo estetika bei subtilumu, ir, kaip pati mergina teigia, tai jai prilygsta muzikos kūrimui. Tuo tarpu Giedrė nesustoja ir toliau kuria planus ateičiai, kurie siejami su muzikos projektais. Merginos sutiko pasidalinti su mumis savo istorija, kurioje nestinga muzikos, mados bei svajonių.

ELENAUGUST

Nuotrauka: LINAS WAS HERE

Kaip gimė mintis sukurti grupę? Ir kaip nusprendėte muziką kurti kartu, o ne individualiai?

E: Grupė ELLE G susikūrė 2011 metų lapkričio 28 dieną, kada mudvi išvykome pasižiūrėti, kaip atrodo Baltijos jūra žiemą. Viskas prasidėjo nuo ukulelės ir Giedrės vokalo, o per ketverius metus peraugo į svajonių pildymosi fabrikėlį.

G: Aš gyvenime – tikra individualistė. Užtat scenoje man vienai neįdomu – kartu visada smagiau.

Kokie buvo tie ketveri grupės metai?

E: Per ketverius grupės gyvavimo metus (nuo gruodžio mėnesio ELLE G nebekoncertuoja) aplankėme daug pasaulio vietelių, sugrojome begalėse koncertų, privačių renginių, nusifilmavome filme, įvykdėme socialinį projektą, turėjome keletą rimtų muzikinių turų – net neužtektų visų pirštų veikloms suskaičiuoti. Kiekvieno koncerto metu atiduodavome visą širdį tiek ant scenos, tiek ruošiantis lipti į ją, tiek kuriant ir repetuojant dainas. Su klausytojais bendravome labai nuoširdžiai, kreipėme daug dėmesio į visas mažas detales bei smulkmenas – gal tai ir patraukė jų dėmesį.

ELENAUGUST

Nuotrauka: LINAS WAS HERE

G: Elena neseniai parašė man žinutę, kurioje buvo kelios mūsų ELLE G dienoraščio ištraukos. Turėjom tokią raudoną retro knygelę su baltais taškiukais. Kol buvom jaunos, naivios ir smalsios, rašėm ten savo prisiminimus apie kiekvieną koncertą. O koncertavome visur, – nuo slapto architektų festivalio Lietuvos piliakalniuose iki vyrų kalėjimo, prirūkytų Berlyno barų ir tobulų Vilniaus ponų vestuvių. Tai ir istorijos tos – neprasčiau už serialus. O šiaip, paskutinis mūsų koncertas Tamstoj baigėsi ašaromis ant scenos, sakyčiau – įsimintinai.

Ar kai muzika nebėra kasdieninis užsiėmimas, vis dar randate laiko jai kurti?

G: Jei eini paplūdimiu ir nuo bangų gražumo čia pat gimsta melodija, tai tokiai kūrybai laiko ieškoti nereikia. Bet, žinoma, jo reikia vėliau, norint visa tai išgryninti, išdistiliuoti į dainą. Mano atveju pirmajam variantui laiko skiriu kasdien, antrajam – norėtųsi rasti jo kur kas daugiau.

E: Melodijos ir man galvoje sukasi nuolat. Vien laiko klausimas, kada jos pavirs į kūrinius, kada bus galima juos išgirsti ar išvysti.

ELENAUGUST

Nuotrauka: NERINGA REKAŠIŪTĖ

Kas slypi už Elle G gyvenimo šiandien? Kuo užsiimate?

G: 8 valandas kasdien slepiuosi už kompiuterio ekrano, o tuo tarpu organizmas filtruoja pasaulį. Tikiuosi, kad po filtravimo bus išdistiliuotas naujas muzikinis produktas. Bet jo pagaminimo data dar labai neaiški.

E: Priešingai nei Giedrė, apie sėdimą darbą ofise net pagalvoti nenorėjau, todėl susimąsčiau – „Ką gi dar taip stipriai myliu, kaip muziką?“. Paieškų finišo tiesiojoje mane ištiko naujas drabužių ir kuprinių – linijos ELENAUGUST gimimas, persismilkęs ir kuriantis rugpjūčio mėnesio melancholijos paveikslą, natūralų, kintantį, simbolizuojantį gamtos apsivalymo procesus. Drabužių ir daiktų siuvimas bei dizainas yra labai nauja mano aistra. Dabar medžiagų rinkimuisi, modelių kūrimui ir siuvimui skiriu didžiąją savo laiko dalį, tačiau laisvu metu dar vedu ukulelės ir gitarėlės pamokas.

ELENAUGUST

Nuotrauka: KURMISMEDITUOJA PHOTOGRAPHY

Elena, ar galėtum pasidalinti su mūsų skaitytojais plačiau apie savo kuprinių kūrimą?

E: Idėja sukurti pirmąją kuprinę kilo tada, kai apėjus visas miesto parduotuves, butikus, aplankius internetines svetaines, neradau tos vienintelės. Pagalvojau, kodėl gi aš pati negaliu pasisiūti būtent tokios kuprinės, kokios man dabar reikia? Ėmiau domėtis audiniais, siūlėmis, užtrauktukais ir visomis kitomis detalėmis. Nuostabioji draugė dizainerė Kristina Sviderskaitė pravedė apmokymus ir prasidėjo mano magijos pilni ieškojimai.

Iš tiesų daikto siuvimo procesas yra labai panašus į muzikinio kūrinio gimimą. Susirenki iš stalčių, senų užrašų, eskizų inspiracijas, sudėlioji jas į melodijas ar spalvų paletes, modelius, sėdi prie stalo ir kiekvieną detalę derini su kita, kol viskas tampa vientisa visuma, suskamba. Jei atvirai, dirbdama aš dažnai dainuoju kuprinėms. Pagal užstrigusias ir labiausiai tinkančias eilutes jas ir pavadinu.

Visa ELENAUGUST idėja šiuo metu dar kristalizuojasi. Nors esu susikūrusi gana aiškų planą ateičiai, man nesinori kažko dirbtinai spausti, užblokuoti atsitiktinumo galimybės. Ir pačiai labai įdomu, kur link esamos ar būsimos inspiracijos nuves.

ELENAUGUST

Nuotrauka: NERINGA REKAŠIŪTĖ

Ką Jums reiškia kūryba? Ką ji suteikia jums kaip kūrėjoms?

E: Kūryba – įvairiausiomis formomis – išlaisvina, padeda atsiskleisti, atpalaiduoja, priverčia suktis gyvenimą dvigubai sparčiau, išplečia užsistovėjusias ribas ir keičia patį tave.

G: Bet ką kurdamas pirma apsitveri taisyklių ir rėmų tvorele, tada po truputį ją plėsti, paskui imi šokti per tą tvorą, gal net bandai ją laužyti. Tai – procesas, darbas su savimi. Labai įdomus, o kartais ir smagus. Iš esmės tai – savęs pažinimas.

ELENAUGUST

Nuotrauka: KURMISMEDITUOJA PHOTOGRAPHY

Kokie būtent planai yra susiję su Jūsų dabartinėmis veiklomis?

G: Gali planuoti kiek nori, o žaviausi dalykai vis tiek būna tie, kuriuos išgirdus prieš penkis metus tik garsiai pasijuokčiau.

E: Šiuo metu svajoju iki galo ištobulinti neperlyjamos kuprinės – kompinės modelį. Stengiuosi ją sukurti tokią, kad lietingu Lietuvos oru nešdamasis kompiuterį ant pečių galėtum nesukti galvos, kur dabar staiga įsigyti skėtį. Kita svajonė – vis daugiau tokių kuprinių sutikti gatvėse. Greitai!

Ko palinkėtumėte sau ateičiai?

G: Elenai – sukurti savo prekės ženklą, išvažiuoti į Ameriką, kristi į akį kokiam Holivudo aktoriui, o dar geriau – banglentininkui, išmokti surfinti, o tada jau – užkariauti pasaulį. (Juokiasi.) Sau… niekada, niekada nenužudyti dar likusio naivumo galvoj ir širdy. Dabar vartoju tik magnį, bet jei yra kokie naivumo papildai – pasakykit, norėčiau papildyti atsargas.

E: Parvešiu iš Amerikos didžiulę kuprinę piliulių! Ir SwO skaitytojams liks viena kita!

ELENAUGUST

Nuotrauka: LINAS WAS HERE

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Vilnius Coffee Festival 2020

What's next Vilnius

Mados infekcija 2020

Riga Fashion Week / Spring/Summer 2020

DNO Records