Menu
 
 

„Ultra Dinamica“

2017 11 17  13:24  |  M.I.C. Naujienos

Lapkričio 22 d. Kirtimų kultūros centre vyks paskutinioji eksperimentinės muzikos renginių ciklo „Ultra Dinamica“ dalis šiemet.

Renginį 17 val. pradės kūrybinės dirbtuvės, kurių metu muzikantas Christian Meaas Svendsen (NO) dalyvius pakvies permąstyti tradicinę statišką kūno ir instrumento poziciją besikeičiančios muzikos fone ir išlaisvinti judesio ir garso santykį naujų garsų išgavimui. „Kodėl mums nepadarius ko nors naujo, kodėl ko nors nepabandžius, nepakeitus iš pagrindų?“, – klausia Christian.

Ultra Dinamica - SwO magazine

Plakatas – renginių organizatoriaus archyvas ©

Po dirbtuvių lauks gyva muzika – 20 val. prasidėsiančiame koncerte publika išgirs Christian Meaas Svendsen (NO), Sciardac (Dario Fariello (IT) ir Harald Fetveit (NO) duetą) bei Noise Ladder (FR / LT). Skirtingų kultūrų atstovų muziką suvienys improvizacija ir eksperimentai – tokiu būdu bus sukurtas plačios amplitudės dinamiškas garsinis-vaizdinis įvykis.

Christian Meaas Svendsen (NO) yra bosinės gitaros muzikantas, vienas iš Nakama leidybinės kompanijos įkūrėjų, taip pat vadovaujantis to paties pavadinimo ansambliui. Save apibūdinantis kaip mėgstantį iššūkius ir naujoves, Christian siekia jungti klasikinę, šiuolaikinę ir laisvą muzikos tradicijas bei žengti toliau už sukurtų įsivaizduojamų ribų.

SCIARDACDario Fariello ir Harald Fetveit duetas, priklausomai nuo aplinkybių  grojantis besiveržiantį triukšmą ar kiek švelnesnes improvizacijas. Pasivadinę Dario tėvo mėgstamos gastronomijos parduotuvės Italijoje pavadinimu (Sciardac), dabar jie įrašinėja albumą bei pirmąsyk kartu iškeliauja į koncertinį turą.

Dario Fariello (IT) – improvizatorius multiinstrumentalistas, kurio pagrindiniai instrumentai yra saksofonas ir viola. 2011 metais persikraustęs į Berlyną kartu su bendraminčiais pradėjo organizuoti keliaujantį festivalį Multiversal, apimantį platų improvizuotojų ir noizo muzikantų lauką.

Harald Feitveit (NO) groja noizą nuo 1980-ųjų. Prieš 14 metų pradėjo koncertų seriją „Dans for voksne“, kurios rėmuose jau įvyko daugiau nei 400 koncertų. Dirbdamas su įvairiais garsui skirtais projektais Harald organizavo garso laboratorijas kurtiesiems, gastroliavo su šokio teatru, performansais.

Noise Ladder (FR/LT) tai Vilniuje gyvenančio Nicolas Lafay modulinių sintezatorių ir elektroakustinės muzikos projektas, tyrinėjantis noizo lauką.

„Ultra Dinamica“ – garsinių įvykių serija, startavusi Kauno menininkų namuose ir pamažu išplitusi visoje Lietuvoje. Serija orientuota į elektroninę ir elektro-akustinę muziką, kurios pagrindas – improvizacija. Savadarbė elektronika, vibruojanti akustika, džeržgiančios stygos, sulūžę žaislai – tik keletas priemonių, kurias pasitelkę renginių cikle pasirodantys atlikėjai kviečia patirti unikalius garso menininkų pasaulius.


Komentuok:
*Reklama
DNO