Menu
 
 

XII Baltijos trienalė

2015 08 26  16:40  |  Aktualijos

XII Baltijos trienalė

Nuotrauka: organizatorių. MARIS BIG

Atidarymas: 2015 m. rugsėjo 4 d., penktadienį, 18:00
Spaudos diena: 2015 m. rugsėjo 9 d., trečiadienį,12:00–20:00 


TAI, KAS ŠIANDIEN MENO KŪRINYS, RYTOJ JAU GALI BŪTI KAŽKAS KITA – šiemetinės Baltijos trienalės mintys sukasi aplink šį sakinį, pasiskolintą iš interviu su menininku Davidu Bernsteinu. Mintis nėra nauja: tai, kaip suvokiame meno kūrinį ir ko iš jo tikimės, nuolat keičiasi. Dalykai užsimiršta, užsinarplioja ir, žiūrėk, kažkas jau žiūri ne į tą tūbos galą ar pučia ne į tą paveikslo pusę. Tiesa, kartais ši painiava nėra betikslė, o gal net ir visai ne painiava: tai, kas yra, suyra, daina tampa nuotaika, skulptūra – modeliu, o piešinys – raide. Apie ką tuomet geriau kalbėti, apie meno naudą ar meną panaudoti? O galbūt meną galėtume palikti ir visiškai nuošaly? Pabandykim sužinoti.

Dvyliktoji trienalė daugiau dėmesio, nei ankstesniosios, skiria Baltijos temai – tiek geografiniam regionui, tiek jo kultūrai, tiek jūrai. Tai tarpdisciplininis renginys, kuriam savotiškame jo paties moto („Tai, kas šiandien meno kūrinys…“) labiausiai įdomi paskutinioji jo dalis – „kažkas kita“. Tarp temų, kurios skleidžiasi parodoje – įtaka, mainai, materialumas, poveikis. Greta šešias savaites veikiančios parodos paraleliai bus rengiami pokalbiai, pristatymai, paskaitos, pamokos ir koncertai – daugybė progų susitikti ŠMC ir kitose erdvėse. 

Keletas raktažodžių:

MURMESYS
MODELIS
MĖNULIS
SESERYS
POROS
ŠVENTOVĖ
ŠVIETIMAS
KAIP BUVĘ
PASKIRTIES KEITIMAS
KLIMATO KAITA
MIKROORGANIZMAI
BIOMORFAS
NENUOTAIKA
DALELYTĖ
PLASTIKAS
PROTOTIPAS
BALSAS
BALTIJA
SEILĖS
MIGLA
FARMAKONAS
VĖL PLASTIKAS
LAUKIASI
BUTOH
SPALVOS
KURSAI
BALLARDAS
ONYX
ŠVENTIEJI MOTORAI
OCEANS ACADEMY OF ARTS
BALTXPLOATACIJA
MASTELIAI
VALIUTOS
BEGALĖ
GEDULAS
IŠRADIMŲ RŪMAI
PRAKTIŠKUMAS
OPERACINĖ SISTEMA
BANGOS
DABAR

Parodos atidarymo savaitgalio renginių programoje numatomas prancūzų menininkės ir dainininkės Perrine Baillieux koncertas-paskaita apie Kazimirą Malevičių ir suprematistinę laiko sampratą (tai praeitą vasarą trienalės kontekste dueto Dexter Sinister organizuotos parodos atgarsis), Terry’io Daviso sukurtos „Temple OS“ operacinės sistemos peržiūra, kurią organizuoja Varšuvoje įsikūręs meno kolektyvas BRUD, bei vilnietės kuratorės ir režisierės Gerdos Paliušytės naujo kūrinio „Kelio filmas“ premjera. 

Rugsėjo ir spalio mėnesiais renginių programą pratęs kitas kolektyvo BRUD kūrinys – „kriptovaliutų pasaka“, taip pat – Post Brothers ir Adamo Kleinmano paskaitos, ekologijos temai skirta Jennifer Teets ir Margaridos Mendes kuruojama pokalbių telefonu serija „Pasaulis, kuriame randamės“, 2016-ųjų Venecijos architektūros bienalei sukurto Baltijos paviljono parengiamasis pristatymas ir edukacinės programos, sukurtos menininkų Jay Tan, Perrine Baillieux, The Oceans Academy of Arts bei Nomedos ir Gedimino Urbonų (pastaroji – tai drauge su Kauno technikos universitetu organizuojamo projekto „Ballardo technologijų zoetikos paviljonas“ dalis) drauge su ŠMC edukatoriumi Audrium Pocium. Vilniaus dailės akademijoje vyks trienalei skirta viešų paskaitų programa. 

Pilotiniai dvyliktosios Baltijos trienalės projektai prasidėjo 2014 metais renginiais ŠMC darbuotojų virtuvėje, semestrą trukusiu tarpdisciplininiu seminaru Vilniaus dailės akademijoje (abu šie projektai kuruoti drauge su Aurime Aleksandravičiūte ir Jonu Žakaičiu), dueto Dexter Sinister sudaryta paroda „NebaigtO kūriniO“ ir paskaita-užkalbėjimu „Paskutinio dūžiO“ bei grupine paroda „Prototipai“. Trienalei spalio 18 dieną užsidarius Vilniuje sekančios jos versijos bus pristatytos „Bunkier Sztuki“ šiuolaikinio meno centre Krokuvoje (2015 m. lapkričio 25 d. – 2016 m. sausio 31 d., kuruojama drauge su Aneta Rostkowska) ir „kim?“ šiuolaikinio meno centre Rygoje (2016 m. kovo 18 d. – gegužės 8 d.). Projektas baigsis susitikimu-stovykla vienoje iš Estijos salų Baltijos jūroje 2016-ųjų metų vasarą. 

XII Baltijos trienalės tinklapis: xiibaltictriennial.cc


Komentuok:




*



Reklama