Menu
 
 

Žiema, kvepianti šiluma

2018 02 15  20:07  |  Aktualijos

Kvepalai - SwO magazine

Nuotraukos iš gamintojų archyvo ©

Kvepalų paieškos neretai prilygsta naujo sezono drabužių medžioklei. Kvapų vaidmens mūsų gyvenime negalima nuvertinti, jie tokie pat svarbūs kaip ir apranga. Kvepalai padeda pabrėžti asmenybę ir pratęsia aprangos stilių. Dažnai žmogus kur kas geriau ir ilgiau prisimena kvapą nei tai, kas kuo buvo apsirengęs.

Kiekvienas metų laikotarpis pasipuošia skirtingais aromatais lygiai taip, kaip  mes rengiamės kitais drabužiais. Lengvesnius – dėvime šiltaisiais metų laikais, sunkesnius – šaltaisiais. Taip pat ir su kvepalais. Švelnūs, gaivūs, vaisių aromatų kvepalai puikiai tinka pavasarį, vasarą, o šilti, sunkesni kvapai itin suteikia jaukumo šaltoms rudens ir žiemos dienoms. Žiema yra mėgstamiausias kvepalų metų laikas, žema temperatūra leidžia pilnai atsiskleisti subtiliems, rafinuotiems kvapams. Šaltajam sezonui itin tinkančios kvapų natos, kurios suteikia jaukumo ir šilumos jausmą: vanilė, cinamonas, smilkalai, gintaras, įvairūs prieskoniai.

Kvepalai - SwO magazine

1. Bazinės kvapų natos.

Kiekvieni kvepalai sudaryti iš viršutinių, vidurinių ir bazinių natų. Viršutinės natos yra lengvos, gaivios ir atsiskleidžia greičiausiai. Jos pajaučiamos iškart kvepalams patekus ant odos. Vidurinės natos, dar vadinamos širdies natomis, užuodžiamos viršutinėms natoms atsiskleidus. Dažniausiai tai būna gėlių kvapai: rozmarinas, levandos. Bazinės natos – labiausiai dominuojančios ir yra tobulos šaltiems žiemos mėnesiams. Jos yra sunkiausios ir išlieka ilgiau nei viršutinės, vidurinės natos. Bazinės natos yra šiltos, turtingos, išliekančios kvepalams išdžiūvus.  Populiariausios – vanilė, saldymedis.

2. Šiek tiek prieskonių!

Prieskoniniai kvapai, kitaip žinomi kaip rytietiški, neatsiejami nuo šaltojo metų laiko. Prieskoniniai kvapai sudaryti iš cinamono, imbiero, kumino, muskato riešuto natų. Šie kvapai yra šilti, egzotiški, rafinuoti.

3. Pasinerk į mišką.

Medienos kvapai taip pat priklauso rytietiškų kvapų šeimai. Šie kvapai apima saldymedžio, kedro, pačiulio, ąžuolo natas. Medienos kvapai yra sausi, žemiški ir dažnai vadinami unisex.

Kvepalai - SwO magazine

Taip pat renkantis kvepalus reikia pagalvoti ne tik apie sezoniškumą, bet ir temperamentą. Energingoms asmenybėms tinka citrusiniai, skaidrios gėlių-vaisių kompozicijos kvapai. Praktiškas asmenybes puošia gėlių-medienos aromatai, romantiškoms moterims puikiai tinka švelnus arba skaidrus gėlių aromatas.


Komentuok:
*Reklama
DNO