Menu
 
 

„Burn Residency“ konkursas ir Ibizos karštis! Apie viską – Donatello ir Kastis Torrau

2014 02 28  11:10  |  M.I.C. Naujienos

Burn Residency

Nuotrauka: youtube.com

„Burn Studios“ organizuojamas DJ’ų konkursas „Burn Resident“ yra vienas didžiausių pasaulyje, žavintis ne tik skambiais elektroninės muzikos pasaulio atstovų vardais, bet ir puikia proga sužibėti, – jau antrus metus festivalio organizatoriai tiesia kelią ir lietuvaičiams link karščiausio vakarėlių centro – Ibizos. Tai – nuostabi proga svajojantiems apie Dj karjerą. Laimėtojo laukia 100 000 eurų, Dj kontraktas su geriausiais Ibizos klubais bei neįkainojamos pastabos ir patarimai iš įtakingiausių šios nišos atlikėjų, tokių kaip Carl Cox ir Pete Tong.

Lietuviams pirmasis konkurso žingsnis prasideda Baltijos šalių regiono kandidatų atrankoje. Atrinktas finalistas keliaus į stovyklą Ibizoje, kur ir prasidės pagrindinė žaidimo kova dėl didžiojo prizo. Šansų tikrai yra, ir tai praėjusiais metais įrodė lietuvis DRIULE XL, kuris buvo išrinktas geriausiu Baltijos regiono didžėjumi ir pateko į kitą „Burn Resident“ konkurso etapą.

Apie viską plačiau kalbiname pagrindinius „Burn Resident“ konkurso atrankos organizatorius Lietuvoje – Donatello ir Kastį Torrau:

Sveiki! Tiems, kas dar nežino, trumpai pristatykite, kas gi yra „BURN residency DJ contest 2014“?

„Burn Residency“ – tai didžiausias DJ’ų konkursas planetoje. Jo metu galima daugelio diskžokėjų svajonių rezidencija viename iš garsiausių Ibizos naktinių klubų. Tai – neįtikėtina galimybė svajojantiems tapti žinomais DJ‘ais. Šiemet prie šios galimybės pridedamas ir dar vienas prizas – 100 tūkstančių eurų suma.

Šis konkursas Baltijos šalyse vyksta jau antrus metus. Kokie įspūdžiai po praėjusių metų?

Reikėtų paminėti, kad šis konkursas vienu metu vyksta daugelyje pasaulio šalių: tai Austrija,
Kroatija, Čekija, Slovakija, Danija, Bulgarija, Japonija, Norvegija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovėnija, Ispanija ir kitos. Džiaugiamės, kad Estija, Latvija ir Lietuva buvo taip pat įtrauktos į šį konkursą, o mūsų atlikėjai sėkmingai varžosi su jaunimu iš kitų šalių. Pernai metais šis konkursas mums buvo pirmas, kurį teko organizuoti ir sužiūrėti procesą nuo A iki Z. Konkurse dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių. Iš jų atrinkome penkis, kurie susitiko finaliniame Baltijos šalių renginyje, vykusiame Kaune. Renginys buvo itin sėkmingas. Jo metu grojo vienas garsiausių šių dienų elektroninės muzikos grandų Maceo Plex, o renginio finale buvo išrinktas vienas nugalėtojas, kuris ir keliavo į kitą konkurso etapą Ibizoje.

Jums ir patiems teko pabuvoti Ibizoje. Kaip ten sekėsi?

Ibizoje mes buvome prieš keletą metų, BURN organizuojamo remiksų konkurso dėka. Tą kartą nedvejodami remiksavome SASHA kūrinį „Cut me down“, kuris užtikrintai pelnė mums pergalę. Pagrindinis prizas buvo kelionė į Ibizą ir proga dirbti su pačiu SASHA prie naujo bendro kūrinio. Iš pradžių tai atrodė lyg sapnas, bet, nukeliavę į Ibizą ir patekę į vieną studiją su SASHA, supratome, kad nesapnuojam. Tai – nepamirštamas jausmas ir patirtis.

Kokiais kriterijais vadovaujantis yra atrenkami konkurso dalyviai į „BURN residency Dj contest 2014“ finalą?

Dalyviai turi atsiųsti 15–20 minučių miksą. Tai padaryti jie turi iki kovo 15 dienos. Tuomet du dalyviai, kurių miksai surinks daugiausiai online balsų, automatiškai pateks i Baltijos šalių finalą. Likusius tris atrinks teisėjų komisija, šią sudarys žinomi Estijos, Latvijos ir Lietuvos DJ’ai, promoteriai bei atstovai iš BURN. Finalinis renginys vyks balandžio–gegužės mėnesį. Jo metu iš penkių dalyvių bus išaiškintas tas vienintelis, kuris atstovaus Baltijos šalis Ibizoje.

Pastaruoju metu matome, kad susidomėjimas elektronine muzika tik auga ir buvimas DJ tapo netgi mados reikalu. Kuo turėtų išsiskirti geras DJ‘us?

Manom, kad dabar daugelis persiorientuoja ir pradeda kurti muziką. Juk būtent kūrybos dėka galima tapti žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Būti tik DJ’umi, mano nuomone, nėra perspektyvu ir madinga. Konkurencija labai didelė, o tikrai gerų vietų ar renginių, kuriuose būtų galima pasijusti tikru DJ’umi, yra labai labai mažai.

Pernai metais finale kartu su finalistais pasirodė Maceo Plex – vienas iš labiausiai šiandieninės elektroninės muzikos madas diktuojančių atlikėjų. Ar šiemet taip pat sulauksime kokio nors garbingo svečio?

„Burn residency“ konkursas unikalus ne tik savo organizuotumu ir prizais, bet ir tuo, kad bendradarbiauja tik su pačiais stipriausiais planetos didžėjais, tokiais kaip Fat Boy Slim, Richie Hawtin, Luciano, Steve Lawler, Avicii, David Guetta ir daugybe kitų. Šiemet pagrindiniai žmonės, kurie pasitiks DJ’us Ibizoje yra ne kas kitas, o gyvos legendos – tai Carl Cox ir Pete Tong.  Manom, ši jų strategija labai pasiteisina ir pakelia visą konkurso kartelę į neregėtas aukštumas. Šiemet BURN taip pat ruošia staigmeną finaliniam renginiui. Tačiau apie ją kalbėti kol kas dar anksti. Tiesa, vieną paslaptį galim išduoti – finalinis renginys vyks Lietuvoje.

Ir pabaigai – ką norėtumėte patarti ar ko palinkėti konkurso dalyviams?

Visiems konkurso dalyviams linkiu groti tą muziką, kuri yra arčiausiai širdies. Niekam nepataikauti, neieškoti lengviausio būdo, kaip „užburt teisėjus“. Tik tokie darbai turi didžiausią pasisekimą ir yra vadinami atradimais. O mūsų palinkėjimas – kiekvienam iš jų sėkmės ir nepameskite galvos, jei pavyks nugalėti finale (šypsosi, aut. past.)!

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Ina Budrytė

Goldberg Variations

Julija Jankelaitytė

KRISTINA | SUSTAINABLE FASHION (@krstview)

SwO Street

DNO Records