Menu
 
 

Choras „Vilnius“ 2020 m. pradėjo gastrolėmis Švedijoje

2020 01 08  00:23  |  M.I.C. Naujienos

Choras „Vilnius“

Nuotraukos – „Vilniaus“ asmeninio archyvo ©

2020-uosius metus choras „Vilnius“ pradėjo gastrolėmis į Švediją, kur kartu su Jonkopling simfoniniu orkestru ir tarptautinį pripažinimą pelniusieji solistai dalyvavo operos „Don Pasquale“ pastatyme. Tai jau antrasis bendradarbiavimo tarp Jonkoplingo „Smalands Musik & Teater“ ir choro „Vilnius“ pavyzdys.

XIX amžiaus pradžioje gyvenusio italų kompozitoriaus Gaetano Donizetti „Don Pasquale“ laikoma viena iš ryškiausių komiškosios operos pavyzdžių. „Don Pasquale“ veiksmas vyksta Romoje ir trunka vos vieną dieną – tai gana retas atvejis operinėje muzikoje.

Opera prasideda klasikine „Romeo ir Džiuljetos“ siužeto užuomazga: jaunuolis Ernesto įsimyli nuostabaus grožio, tačiau neturtingą merginą Noriną. Ernesto dėdė Don Pasquale nori jaunuolį apvesdinti su jo luomo ir, žinoma, turtinga moterimi. Don Pasquale dairosi žmonos ir sau: kad galėtų susilaukti palikuonio ir taip atkirstų Ernesto nuo paveldėjimo teisės. Jis jau turi ir kandidatę į nuotakas: savo gydytojo Malatestos seserį Sofroniją. Tiesa, daktaras turi savų planų: jis nori padėti Ernesto susituokti su Norina. 

Don Pasquale
Sulaukęs Don Pasquale pritarimo vedyboms, gydytojas imasi veiksmų: suradęs apsimetėlį notarą santuokai patvirtinti, Malatesta Pasquale „pakiša“ tą pačią Noriną, kuri pristatoma kaip gydytojo sesuo. Apsimetėlis notaras patvirtina santuoką ir laimingi jaunieji grįžta į Don Pasquale namus, kur apsimetėlė Sofronija apverčia Pasquale gyvenimą aukštyn kojom: nusamdo daugybę naujų tarnų, ima pirkti galybę naujų daiktų ir visais kitais įmanomais būdais švaisto dono turtus.

Nenuostabu, kad sužinojęs apie tikrąją savo „žmonos“ tapatybę ir santuokos netikrumą, Don Pasquale nesupyksta, o nuoširdžiai apsidžiaugia. Ir jau nebeprieštarauja savo sūnėno santuokai su Norina. 

Žymiąją neapoliečio Gaetano Donizetti komediją „Don Pasquale“ režisavęs britas Christopher Cowell apie chorą „Vilnius“ teigė, kad per keturiasdešimt metų jo dirbtų su opera nėra girdėjęs, kad publika plotų po pačios pirmos choro partijos, kuri tetrunka kiek mažiau nei dvi minutes. Režisierius taip pat žavėjosi choro profesionalumu ir teigė tikįs, kad tai ne paskutinis kartas dirbant kartu.

Don Pasquale parodytas „Spira“ kultūros namuose sausio 5 ir sausio 6 dienomis. Operą režisavo Christopher Cowell. Jonkoplingo simfoniniam orkestrui ir chorui „Vilnius“ dirigavo Christian von Gehren. Solistai: Sorin Caliban (Don Pasquale), Letitia Vitelaru (Norina), Leonardo Ferrando (Ernesto), James Mcoran Campbell (Malatesta), John Sax (notaras).

Valstybinis choras „Vilnius“ 2020 m. taip pat vyks į gastroles Vokietijoje sausio mėnesį, o rudenį išvykos numatomos į Latviją, Estiją bei Kaliningradą.


Komentuok:
*Reklama