Menu
 
 

DUE. tamprės – įkvėpta visatos tyrinėjimų

2019 02 28  17:32  |  Aktualijos

DUE. tamprės

Nuotraukos – DUE. asmeninio archyvo ©

Gerai žinomas lietuviškas prekės ženklas DUE. šiltąjį sezoną pasitinka pristatydamas tamprių kolekciją COSMOS. Šį pavasarį kūrybinis Indrės Lukošiūnaitės ir Indrės Raubaitės duetas kviečia puoštis tamprėmis, kurių raštams naudotos 19 a. iliustracijos: danguje pasirodantys gamtos reiškiniai ir plika akimi nematomi visatos objektai, bei šiuolaikinėmis technologijomis įamžinti Marso paviršiaus vaizdai.

DUE. tamprės

DUE. tamprės – įkvėpta visatos tyrinėjimų

Kaip teigia I. Lukošiūnaitė, idėja šiai temai gimė natūraliai: „pastarojo laikmečio technologijų evoliucija įgavo tokį pagreitį, jog kiekvienas mūsų galime iš ganėtinai arti susipažinti su kitos planetos paviršiumi, tad atrasti, kaip prieš du-tris šimtus metų buvo vaizduojama tai, kas slypi danguje, yra iš tiesų labai įdomu.“

Dalį naujausios kolekcijos tamprių puošia 19 a. prancūzų menininko bei astronomo Étienne’o Léopold’o Trouvelot’o darbai. Naudodamas tų laikų geriausius teleskopus jis perpiešdavo tai, ką mato. „Šis mokslininkas siekė, jog astronomija būtų lengvai pasiekiama ir  aktuali plačiajai visuomenei. Jo kurtos iliustracijos yra įdomūs ir dėmesio verti meno kūriniai,“  priduria I. Lukošiūnaitė.

DUE. tamprės – įkvėpta visatos tyrinėjimų

DUE. tamprės – įkvėpta visatos tyrinėjimų

DUE. tamprės – įkvėpta visatos tyrinėjimų

„Pati pirmoji prekės ženklo DUE. tamprių kolekcija buvo persmelkta Žemės vaizdais iš kosmoso – Sacharos dykuma, Kazachstano laukai, debesys virš Baltijos jūros. Esame sukūrusios ir suknelių kolekciją Marso tema. Tad nors kosmoso, Žemės temos mums nėra visai naujos, šįsyk į tai pažvelgiame kitu, istoriniu, kampu – keliaujant nuo 19 a. laikų visatos iliustracijų iki šiuolaikinių technologijų pagalba įamžintų aukštos kokybės vaizdų,“ – pasakoja I. Raubaitė.


Komentuok:
*Reklama