Menu
 
 

Geriausius Latvijos dizainerius Šiaurės vėjas atpūtė į Vilnių

2015 10 22  15:03  |  Aktualijos

NWIND VITRINA: RYGA

Nuotraukos: Reda Mickevičiūtė bei dizainerių archyvas.

Skambant Latvijos ambasadoriaus  Einaro Semanio sveikinimo žodžiams vakar Vilniuje buvo pristatyta įdomiausių šiuolaikinių Latvijos dizainerių kūryba.

„V2 Concept Store“ tapo laikinais latvių kūrybos namais Vilniuje, šįkart NWIND VITRINA: RYGA bus galima aplankyti dvi savaites, iki lapkričio 4 dienos.

„Pristatome vieningą, selektyviai suformuotą ekspoziciją. Norėjome prekių ženklų, kurių žinutė būtų ne tik autentiška, bet ir skleistųsi už šalies ribų, kūrėjai būtų dalyvavę tarptautinėse parodose bei pristatymuose ir tame procese išgryninę, ištobulinę savo produktą bei prekės ženklo pristatymą“, – sakė viena NWIND įkūrėjų bei renginio organizatorių Giedrė Stabingytė. Ji pabrėžia bendradarbiavimo su kaimynais svarbą: „Kai keičiamės idėjomis, keičiamės, tobulėjame ir patys“, – yra įsitikinusi Giedrė.

Atidarymo renginyje dalyvavęs ambasadorius E. Semanis yra įsitikinęs, jog lietuviams bei latviams reikia skirti daugiau dėmesio kultūrinės partnerystės vystymui. „Juk esame paskutinės dvi pasaulyje išlikusios baltų tautos. Privalome vienytis. Tikiuosi, kad tokių bendradarbiavimo idėjų kaip ši, pasitaikys dar dažniau. Šiandien labai didžiuojuosi mūsų dizaineriais, bei tuo kad jie atvyko čia ir sudomino juos dar labai menkai pažįstančią publiką“, – sakė E. Semanis.

NWIND VITRINA: RYGA

Penki „V2 Concept Store“ erdvę užpildę Latvijos dizaineriai išsiskiria tuo, kad kiekvieno jų kūryba papildo ir įdomios bei originalios istorijos. MAREUNROL’S kūrėjas Rolandas Peterkopas įsitikinęs, kad būtent išskirtinės idėjos, istorijos, o ne tik puikiai sukurti rūbai, turėtų būti kiekvieno mados ženklo strategija. Ypač tų, kurie atkeliauja iš mažesnių šalių. „Būti tik dar vienu eiliniu mados prekės ženklu – nuobodu. Reikia surasti kažką, kas mus išskiria iš kitų, jeigu tik sieki tarptautinės sėkmės“, – daugelio jauniausių kūrėjų vis dar neįsisavintą strategiją išdėstė R. Peterkopas.

Būtent tokį bendradarbiavimą, apsikeitimą naujomis idėjomis ir patirtimis ir buvo siekiama paskatinti kuriant NWIND VITRINA: RYGA renginių seriją. „Manau, kad apsilankymas parduotuvėje, kurioje galima ne tik apsipirkti, bet ir neįpareigojančiai susipažinti su naujais kūrybiniais vėjais, žmonėms gali būti patraukliau nei kvietimas apsilankyti panašaus stiliaus parodoje. Paroda įpareigoja, reikalauja daugiau laiko. Tuo tarpu tokia bendradarbiavimo forma, laikinos („pop up“) parduotuvės originalų dizainą padaro prieinamu kiekvienam“, – naujais svečiais džiaugėsi „V2 Concept Store“ šeimininkė Judita Panovienė.

NWIND VITRINA: RYGA

Vilniuje pristatomi šie dizaineriai:

ELINA DOBELE

ELINA DOBELE FW 2015

ELINA DOBELE FW 2015

Batai, kaip miesto architektūros išraiška.

Rygietės avi išskirtinę avalynę, kurios siluetai kaukši vis dažniau ir pasaulio sostinėse. Architektė Elina Duobelė sukūrė avalynės kaip dialogo su esamu architektūros diskursu koncepciją. Kiekvienos poros forma – neoklasikinė tradicinių batų užuomina, pamatyta akimis rygietės, kuri atidžiau pasižvalgė po miesto gatves. Nepriekaištingos kokybės, sukurti čia pat manufaktūroje Rygoje, akcentuojant rankų darbu pasiekiamus kūrybinius ir techninius sprendimus. Elina konstruoja logiškai, bet poetiškai, ir avalynę vadina „mažais namais“. Elina avalynės kolekcijas pristato Paryžiaus mados savaitės metu, bendruose projektuose su mados kūrėjais, pavyzdžiui, Lena Lumelsky, Thomas Bálint, Christian L’Enfant Roi, Latvijos dizaineriais. „V2 Concept Store“ Elina Duobelė pristato rudens–žiemos kolekcijos avalynę.

KETA GUTMANE

KETA GUTMANE AW 15

KETA GUTMANE AW 15

Rūbai lyg medija.

Sėkmingiausia ir pamėgta pirmojoje N WIND VITRINA: RYGA – Latvijos dizaino „pop-up” parduotuvėje. Prieš tapdama dizainere Keta Gutmanė realizavo save, kaip kūrėją, skirtingose medijose: mados filmų kūrėja  – jos kurtas „Lust Lust“ laimėjo pagrindinį apdovanojimą konkurse „A Shaded View on Fashion“, organizuotame George Pompidou centre Paryžiuje. Rūbą dizainerė regi lyg mediją, kiekviena kolekcija turi savo istoriją, liečia aktualias temas ir išgyvenimus. Daug dėmesio skiriama tradicinei rūbo modeliavimo kultūrai ir aukštos kokybės audiniams, taip pat daugialypei rūbo funkcijai. Dizainerės žinutė randa atgarsį „Void Showroom“ Paryžiuje, butikuose ir koncepcinėse parduotuvėse. „V2 Concept Store“ eksponuojama vien juodos spalvos rudens–žiemos kolekcija „Return“, kuri nagrinėja romantinių idealų sugrįžimą į modernią dabartį: kolekcijoje moteris – lyg už savo idealus iki galo kovojantis riteris, siluetai – paslaptingi, melancholiški, bet modernūs, japoniški audiniai – su tviskesiu, grubių tekstūrų, panaudojant „odos efektą“ ir kolekciją sutvirtinant vyriška energija.

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S FW 2015

MAREUNROL’S FW 2015

Rūbai lyg scenografinis kostiumas.

MAREUNROL’S galima vadinti istorijų režisieriais ir konceptualiai stipriausiais Latvijos mados kūrėjais. Kiekviena jų kolekcija – skirtingų medijų kūrinys, kur drabužį gaubia dizainerių vaizduotės scenografija. Ženklą 2009 m. įkūrę rygiečiai Maritė Mastina–Peterkopa bei Rolandas Peterkopas iš karto laimėjo pagrindinius prizus „Hyeres“ mados bei fotografijos festivalyje Prancūzijoje. Pristatomi mados showroom’uose nuo Tokijo iki Paryžiaus, bendradarbiaujantys su teatro režisieriais bei architektais, globaliai mąstantys kūrėjai kolekcijose randa vietos ir unikalioms latviškoms istorijoms. N WIND VITRINA: RYGA parduotuvėje „V2 Concept Store“ MAREUNROL’S pristatė rudens–žiemos vyrišką kolekciją, kurios tema – Vėjo nublokšti („Gone with a wind“). Kolekcijoje – laisvi, bet dramatiški siluetai, šiaurietiškas koloritas, žirgų motyvai drabužių aplikacijose. Greta kolekcijos, šie režisieriai pristato kolekcijos filmą bei instaliacijas iš ankstesnių kolekcijų scenografijos.

Rihards Funts iš studijos RIJADA

Rihards Funts iš studijos RIJADA

Rihards Funts iš studijos RIJADA

Dizainas – tarsi nacionalinės tapatybės tyrimas.

Latvių dizaino studija RIJADA per šešerius metus sukūrė tvirtas pozicijas produktų, interjero, parodų, renginių ir grafinio dizaino srityse bei nunėrė garbingą profesionalų, su kuriais bendradarbiavo ieškodami įdomių kūrybinių minčių sąveikų, tinklą. Į Vilnių atvyksta Rihards Funts, tęsiantis kūrybinius solo projektus, pavyzdžiui, urbanistinis „Gymnasium“ – vertikalių sporto ir mankštos erdvių įrengimo Rygos rajonuose projektas. N WIND VITRINA: RYGA Rihard Funts pristatė objektus iš kolekcijos „Earthworks“, tyrinėjančios Latvijos kultūrinio paveldo bei organinių, natūralių medžiagų galimybes (kolekcijos šūkis – „Mūsų praeitis yra dirva mūsų ateičiai“). Taip pat – betoninių žvakidžių kolekciją ACT, bei ironiškus porceliano ženkliukus „Peace of shit“.

MAMMU

Virtuvės stalas kaip manufaktūra.

N WIND VITRINA: RYGA organizatorius visų pirma įkvėpė MAMMU įkūrėjai – Rygoje gerai žinomi Andris Rubins, reklamos agentūros „DDB Latvia“ vadovas bei socialinio verslo ir kūrybiškumo mentorius Fionnas Dobbinas (Fionn Dobbin). MAMMU užgimė kaip atsakingas mados ženklas, savo kūrinių gamybą patikintis su finansiniais sunkumais susiduriančioms mamoms. Tačiau jau porą metų MAMMU, pakeitę strategiją, save vadina atsakingos, decentralizuotos gamybos kompanija (“the wiki of fashion”), vystančia produktų dizainą ir su mamų bendruomene gaminančia kitiems dizaino ar kūrybinių industrijų prekių ženklams. Šiandien MAMMU tinklą Latvijoje sudaro per 30 mamų. N WIND VITRINA: RYGA eksponuojami MAMMU x Ernest Alexander aksesuarai, sukurti su latvių kilmės dizaineriu JAV Ernest Alexander, kurį GQ žurnalas Amerikoje 2013 metais išrinko geriausiu nauju vyrų dizaineriu. Taip pat – skaros MAMMU x Hyada ir MAMMU x Nina.

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA

N WIND VITRINA: RYGA


Komentuok:
*Reklama