Menu
 
 

Rygos vitrina Vilniuje – kaimynų mados parduotuvė!

2015 04 07  23:30  |  Aktualijos

Rygos vitrina Vilniuje – kaimynų mados parduotuvė!

Nuotrauka: organizatorių. One Wolf SS 15

Net dešimt Latvijos dizaino ir mados atstovų tris savaites bus pristatomi vilniečiams ir kauniečiams – balandžio 9 d. startuoja N WIND VITRINA: RYGA momentinė (pop up) parduotuvė, užimsianti V2 CONCEPT STORE erdvę. Tai žurnalo apie Šiaurės kūrybinę energiją N WIND pirmasis projektas iš Šiaurės šalių kūrybiškumą atskleidžiančių pristatymų serijos.

N WIND VITRINA: RYGA pristatymas, organizuojamas kartu su Latvijos Investicijų ir Plėtros Agentūra (LIAA), yra ne tik pop–up parduotuvė, bet ir gyvas susitikimas su kūrėjais. Balandžio 9 dieną Vilniuje lankysis dizaineriai ir kūrybinės komandos. N WIND VITRINA: RYGA dalyvauja konceptualioji kūrėja „Keta Gutmane“, Šiaurės gamtos įkvėptų raštų magai „BlankBlank“, lietuviams geriau žinomi intelektualios gatvės mados kūrėjai „One Wolf“, Rygos koncepcinė dizaino parduotuvė„Paviljons“, sukūrusi savo kolekciją, moderniosios latvių juvelyrikos bei aksesuarų atstovai „RIPA“, „YAYOI“, „tundra HATA“, unikalios sudėties kosmetikos su pieno išrūgomis ženklas „Pien Dairy Spa“, dizaino projektas „Miesai“ ir interjero studija „Zibers Design“.

„Šiaurės kūrybinė energija yra subtili, bet stipri jėga, skatinanti mus mainytis – keistis idėjomis tarpusavyje ir keistis patiems. Šio regiono ateitis priklauso nuo mūsų visų indėlio ir mes, Baltijos šalys, esame aktyvios  Šiaurės Europos regiono kūrėjos visuose lygmenyse. Žiūrint iššios perspektyvos, Latvijos kūrėjai yra ir m ū s ų kūrėjai, kaip ir estai, suomiai, skandinavai. Todėl su projektu N WIND VITRINA norime parodyti daugiau mūsų pačių veidų“– apie bendrą projekto idėją pasakoja viena iš žurnalo N WIND įkūrėjų Giedrė Stabingytė.

„Norime sukurti gyvą vitriną, akcentuojame įtraukiančias latviškąsias istorijas“– pasakoja Giedrė. Tarp dalyvių yra ir formuojančių bendresnęžinutę, ir stipriai besiremiančių latvių identitetu, pavyzdžiui, įdomus prekės ženklo „Miesai“ projektas CIRULIS – kolaboracija tarp stipriausių Latvijos dizainerių, skirta paminėti jųžymiojo grafiko Ansis Cirulis (1883–1942) kūrybinį paveldą, įtakojusį ir patį Latvijos identitetą. Metus truksiančio projekto metu kiekvieną mėnesį pristatomas naujas kūrinys, į Vilnių „Miesai“ atsiveža lėkštes su šriftų dizainu, originalius spaudinius –„tai lyg nacionalinis ženklodaros projektas“.

Mados ženklai „Keta Gutmane“, „BlankBlank“, „One Wolf“ remiasi šiaurietiškąja estetika ir vysto produktą bei ženklą tarptautinėms rinkoms – dizaineriai dalyvauja tarptautinėse parodose, showrooms, pardavimų platformose kaip Not Just A Label, yra įsitraukę į tarptautinius meninius projektus.

„Savas identitetas neturėtų tapti ribojančiu rėmu, jis gali būti kaip jėga, iš kurios, unikalių patirčių paveiktas, kūrėjas formuoja pasauliui įdomųįvaizdį. N WIND anksčiau kalbinant skandinaviškos dizaino istorijos ekspertą Widarą Haléną buvo išsakyta mintis, kad Baltijos šalys turėtų susivienyti ir sukurti Baltijos dizaino judėjimą, kuris galėtų būti kaip naujas Šiaurės veidas. Ar tai įmanoma? Tai – masyvus klausimas, tačiau kviečiam visus patirti malonų atradimo jausmą matant latvių kūrėjų darbus ir suvokiant, kad mūsų kūryba kyla iš tos pačios jėgos, tik turi be galo įdomių savitumų,“– vienas N WIND VITRINA projekto iniciatorių Dovydas Kiauleikis kviečia susipažinti su kaimynų kūryba balandžio 9–31 d. vykstančiame latvių dizaino pristatyme parduotuvėse V2 CONCEPT STORE.

N WIND VITRINA: RYGA vyks balandžio 9–18 d. V2 CONCEPT STORE Vilniuje, balandžio 21–31 d. – Kaune.


Komentuok:
*Reklama
DNO