Menu
 
 

Interviu su stiliste Karina Leontjeva

2015 09 25  17:16  |  Pokalbiai

Interviu su stiliste Karina Leontjeva

Nuotraukos: Karinos Leontjevos asm. archyvas

Jūsų stilius viešojoje erdvėje linksniuojamas kaip ekstravagantiškas, drąsus, išskirtinis. Kartais įgeliama, jog jis – nesusipratimas. Susidaro įspūdis, kad jūs savo pasirinktais deriniais maištaujate ir provokuojate auditoriją, verčiate ją dvejoti. Kokią funkciją stilius atlieka jūsų gyvenime? Ar jis yra svarbi jūsų kasdienybės dalis?

Stilius nėra funkcija. Jis arba yra, arba ne. Skirtingai nuo realybės, – šypteli. – Dabar mane labiau domina fizinė gerovė, kūno ir proto mankšta. Epitetas „nesusipratimas“ iš Lietuvos žiniasklaidos man pats didžiausias komplimentas.

Jūs mėgstate eksperimentuoti ne tik aprangos ir aksesuarų deriniais, bet ir išvaizda. Rožiniai ar platininiai plaukai, juodos gotiškos akys… Regis, visa tai prieštarauja šiandieniniams grožio idealams. Kaip jūs vertinate ir matote moters grožį? Ar pritariate minčiai, jog moterims nereiktų bijoti „atrodyti negražiai“, jei už to slypi idėja/patyrimas/charakteris/stilius?

Nupiešėt man neatpažįstamą portretą, bet man jis patrauklus.Galiu pasakyti trumpai– moters grožis slypi meilėje. Yves Saint Laurent sakė, kad būtum graži moteris – pakanka vilkėti juodą megztuką ir juodą sijoną ir laikyti už parankės mylimą vyrą. Idealu!

Jus galima vadinti „stiliste už kadro“. Jokių skandalingų interviu, viešų patarimų ar kritikos strėlių, puikavimosi ar viešo didžiavimosi savo darbu. Nepaisant to, jūs sutikote prisijungti prie ETTC renginio bei bendradarbiauti kartu su grimo meistre Laura Kreivyte? Kuo šis projektas jums yra ypatingas? Kaip atsirenkate idėjas, prie kurių prisijungiate?

Laura – kūrybinis žmogus, kuriuo pasitikiu. Tai man labai svarbu. Dingsta nereikalingos diskusijos procese. Ji pasiūlė sudalyvauti šiame rengynyje, aš ilgai nedvejodama sutikau. Nauja patirtis skatina tobulėti,augti. Tikiuosi nustebinti ir būti nustebinta.

Interviu su stiliste Karina Leontjeva

Kokio jūsų bendro darbo su L. Kreivyte rezultato gali tikėti renginio dalyviai? Kokia jūsų pagrindinė užduotis, prisidedant prie grimo kolekcijos? Kokia šios kolekcijos idėja?   

Pristatysim tris gyvas LĖLES:voodoo,prisukamą bei doll sex. Lėlių tema Laura „serga“ jau kurį laiką. Atlikome kelias fotosesijas, šou metu bus rodoma videoproekcija. Mano užduotis – neužgožti visumos.

Stilistai, mados gerbėjai ir mėgėjai, dizaineriai vis drąsiau džiūgauja, kad Lietuva neatsilieka nuo pasaulinių mados ir stiliaus kanonų. Gatvėse daugėja stilingų žmonių, parduotuvių asortimentas pilnas nuo greitosios mados tinklų siūlomų rūbų iki vietinių dizainerių kūrinių, kelionės po užsienio didmiesčius formuoja platesnį stiliaus suvokimą. Tačiau pesimistai negaili kritikos dėl unikalumo stokos, naujų kūrėjų vienodumo (trikotažas, ilgi sijonai, bodžiai, džemperiai), idėjų stagnacijos ir pan. Kaip jūs vertinate, kurioje vietoje Lietuva yra mados evoliucijos etape? Kokią įtaką pokyčiams daro specializuoti renginiai, kaip ETTC, Mados infekcija, Mados Akademijos kursai?

Mūsų šiandieniniame pasaulyje be galo daug pasiūlos,galimybių save išreikšti irgi begalo daug. Tai tiek pat įdomu,kiek ir sunku. Lietuva tapo gyvenimo ir apsirengimo specialistų šalimi,toks, mano galva, evoliucijos etapas. Tokia realybė. Skatinčiau mažiau vartoti,apsidairyti aplinkui, pamatyti šalia esantį žmogų. Pagrindinė mados kryptis turėtų būti EKOLOGIJA.

Fotografas Brandonas Stantonas (projekto „Humans of New York“ autorius) fotografuojamiems žmonėms dažnai užduoda klausimą: „jei galėtumėte duoti vieną patarimą didelei grupei žmonių, koks jis būtų?” Koks būtų jūsų stiliaus patarimas?

Duok, o ne imk. Mažiau yra geriau.

Dėkojame už pokalbį! 


Komentuok:
*Reklama