Menu
 
 

Iris van Herpen rudens/žiemos 2017 kolekcija

2016 07 28  14:42  |  Aktualijos

Iris van Herpen - SwO magazine

Nuotraukos: Molly SJ Lowe

„Seijaku – The Couture“ kolekcija pristatyta Paryžiuje liepos 4, 2016. Iris van Herpen reprezentuoja kimatikos tyrimą, kuris garso bangų vystymąsi atskleidžia per geometrinius raštus. Kimatikos terminas siejamas su garso bangomis ir jų sklidimo terpėje atsirandančiais raštais. Kuo didesnis garso bangos dažnis, tuo didesnė tikimybė išvysti sudėtingesnių raštų.

Norėdami suteikti žiūrovams vienodą patirtį tarp pasirodymo ir jo sampratos, Van Herpen mados namai bendradarbiavo su japonų muzikantu Kazuya Nagaya, kad sukurtų Zen dubens garso instaliaciją. „Seijaku“ – japonų žodis, skirtas rasti gyvenimo ramybę chaoso apsuptyje. Muzikantas atlieka gyvus pasirodymus šou metu, L’Oratoire du Louvre, kuris buvo specialiai pasirinktas dėl savo išskirtinės akustikos, kad perteiktų meditacines garso bangas, sukurtas Zen dubens. Svaiginantys garsai ir aplink esantys modeliai sukuria įstabią atmosferą publikai.

Iris van Herpen - SwO magazine

Nuotraukos: Peter Stigter

Van Herpen toliau tyrinėja savo etosą „šiuolaikinėje madoje“ – taip atsiranda tūkstančiai rankų darbo pūstų stiklo burbuliukų iš skaidraus silikono. Įkvėpta Japonijos menininko Kohei Nawa darbo, Van Herpen taip pat pasitelkia panašią techniką, kuri paverčia silikono kailį į dešimtis tūkstančių Swarovski vandens lašo formos kristalų. Tokiu būdu yra sukuriama suknelė su „šlapia oda“, kuriai taikoma rasos lašų išvaizda. Kiti ne ką mažiau išsiskiriantys audinių metodai buvo sukurti šiai išskirtinei kolekcijai. Tai perlais dengta guma, ant juodo tiulio sukurtas gėlių sluoksniavimas.

Lengviausias darbas buvo austas iš siūlų – net penkis kartus plonesnių nei žmogaus plaukas. Tai atlikta tradicine Šibori technika, kuri suteikė galimybę sukurti unikalius kimatinius raštus.

Iris van Herpen - SwO magazine

Nuotraukos: Molly SJ Lowe


Komentuok:
*Reklama
DNO