Menu
 
 

Konceptuali, juoda erdvė Berlyne

2012 07 07  11:35  |  Įžvalgos

Konceptuali, juoda erdvė Berlyne

Nuotraukos: © SwO

Manau, kad vis labiau mada besidominčiam skaitovui tokie prekiniai ženklai kaip Carol Christian Poell, Boris Bidjan Saberi, Rick Owens, MA+, Label Under Construction, A1923 (formerly Augusta), Lumen et Umbra, Ann Demeulemeester, Obscur, Damir Doma, Misomber Nuan, Goti ir daugelis kitų, konceptualiosios, „juodosios“ mados atstovai yra žinomi ir vertinami. Šiaurietiškas minimalizmas, Antverpeno aukštosios menų mokyklos mokinių braižas, išskirtiniai olandų dizainerių darbai, europietiškas, avangardinis ir naujas požiūris į madą, drabužio formą, audinius, siluetą ir konceptualus viso to pateikimas susibūręs ir stilingai tūno viename iš pramoninių rajonų pačiame Berlyno centre. Leiskite pristatyti DARKLANDS version 4.0 butiką, o gal greičiau galima būtų šią išskirtinę vietą pavadinti tiesiog pasitelkus oksimoroną – juodu rojumi.

Konceptuali, juoda erdvė Berlyne

Darklands – tai kas 2-4 sezonus per metus keičianti ir klajojanti parduotuvė Berlyne. Tai garsios Komakino parduotuvės projektas. Šį kartą Darklands pristato versiją 4.0, įsikūrusią Tiergarten rajone, Heidestrasse gatvėje. Pažintis su šiuo projektu ir parduotuve nebuvo naujas, tačiau tai buvo trečiosios dienos apsilankyme Berlyne tikslas. Tiesą pasakius, prisipažinsiu, rasti nebuvo taip lengva. Klaidžiojimas po pramoninę šio rajono dalį, vaikščiojimas po sandėlius ir korpusus it po labirintus nedavė ramybės ir, atvirai tariant, ne kartą glumino ir vertė pažiūrėjus į žemėlapį apsidairyti, kur esu ir ar tikrai einu link garsiosios Darklands parduotuvės. Po gero pusvalandžio klajonių, rodos, aptikome kažką panašaus į reikiamą vietą. Vaikinas, sėdintis ant laiptų, rūkantis cigaretę, apsivilkęs Damir Doma Silent kombinezoną ir Dior Homme sportinius batelius, leido suprasti, kad esu labai arti reikiamo tikslo. Nustebino tai, kad net nespėjus paklausti, kur yra ieškoma parduotuvė, maloniai pasisveikino, užkalbino dėl mano avimų batų ir paklausė, ar tik neiškau Darklands. Visgi malonus svečių priėmimas buvo pirmas žingsnis pokalbio link.

Konceptuali, juoda erdvė Berlyne

Erdvi, keliose erdvėse išsidėsčiusi parduotuvė labiau priminė avangardo muziejų: moderni instaliacija su Rick Owens lietpalčiu priešaky kelia nuostabą, ant vyriškų senovinių juodų biustų puikuojasi naujausios Damir Doma, Ann Demeulemeester ir kitų dizainerių kolekcijos. Etažerė su išskirtine avalyne ir aksesuarais, papuošalais – Darklands „muziejaus“ pirmosios salės puošmenos. Antroji erdvė – drabužiai ir galanterija. Priešaky – impregnuotas popierinis lietpaltis, rūgštimi nudegintos odinės striukės, trikotažinės palaidinės, kurios labiau primena ne drabužį, o išnarą, verste verčia liesti, žiūrėti ir įsigyti. Pramoniniame sandėlyje ir garaže įsikūrusi parduotuvė, sakyčiau,  must have reginys tiems, kurie lankysis Berlyne, net ir nesidomintiems mada ar nesiekiantiems kažko įsigyti, tiesiog aplankyti aukštosios mados konceptualią ir vietą keičiančią parduotuvę.

O dabar linkėjimai iš Berlyno ir bėgu į mados savaitės atidarymo renginius,

Linkėjimai,

Marius


Komentuok:
*