Menu
 
 

Lietuvos šiuolaikinis šokis – Niujorke

2017 01 05  11:45  |  Aktualijos

Lietuvos šokio informacijos centras

Nuotraukos: LŠIC archyvo, asmeninio albumo

Šią savaitę Niujorke, JAV, prasideda pasaulinė scenos menų vadybos profesionalų konferencija-mugė APAP, į kurią vyksta ir mūsų šalies atstovai. Didžiausiame scenos menų renginyje sausio 6–10 d. jau antrą kartą bus pristatytas Lietuvos šiuolaikinis šokis.

„Dalyvauti šiame renginyje – tai galimybė Lietuvos šokiui įžengti į JAV rinką, taip pat save pristatyti labai plačiam ratui scenos menų profesionalų iš viso pasaulio“, – sakė konferencijoje-mugėje su savo stendu dalyvausiančio Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) vadovė Gintarė Masteikaitė.

Pirmą kartą APAP konferencijoje-mugėje Lietuvos šiuolaikinis šokis buvo pristatytas prieš metus. G. Masteikaitės teigimu, šis vizitas į Jungtines Valstijas jau davė rezultatų: Lietuvą aplankė keletas scenos menų profesionalų / ekspertų, pradėta kalbėtis su skirtingomis šokio organizacijomis dėl bendradarbiavimo, artimiausiu metu Lietuvą turėtų aplankyti JAV šokio žvaigždės.

APAP konferencija-mugė

Nuotrauka – APAP archyvo

Kalbėdama apie šiųmetę konferenciją-mugę LŠIC vadovė sakė, kad pagrindinis tikslas yra kuo plačiau pristatyti Lietuvos šokio lauką.

Į sausį Niujorke vykstančią pasaulinę scenos menų vadybos profesionalų konferenciją-mugę susirenka apie 3600 scenos menų organizacijų, vadybininkų, agentų, menininkų ir kitų asmenų iš visų Jungtinių Valstijų ir daugiau kaip 33 pasaulio valstybių. Be mugės, vyksta ir kiti svarbūs renginiai: įvairios paskaitos, diskusijos, rodomi spektakliai, lankomos skirtingos meno institucijos ir pan.

Ingrida Gerbutavičiūtė ir Gintare Masteikaitė

Šiemet 60 metų jubiliejų švenčianti APAP organizacija ir jos rengiama konferencija-mugė atlieka svarbų vaidmenį scenos menų industrijoje, tiek finansiniu, tiek kūrybiniu atžvilgiu, sutelkdama menininkus ir publiką. Šių dienų naujieji talentai ir stipriausi kultūros srities atstovai susirenka į metinę APAP konferenciją-mugę, kad įkvėptų ir sustiprintų scenos menų industriją ir jos evoliuciją. Be to, APAP tapo impulsu daugeliui kitų scenos menų renginių ir viešųjų festivalių, sausį vykstančių Niujorke.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Kauno bienalė

DNO