Menu
 
 

Mados industrijos mylimas iliustratorius Filip Pagowski

2013 10 08  21:21  |  Aktualijos

Ką Jums sako šis vardas, – Filip Pagowski? Išnagrinėkime raidelę po raidelės.

F Fanų jis turi ir užsakymų gauna ne tik iš gimtosios Lenkijos ar Niujorko, kuriame šiuo metu reziduoja, bet ir iš Japonijos, Kanados, Prancūzijos ir kitų šalių.

IIliustracijos labiausiai jį išgarsinusi darbo niša, ypatingai savita širdelė, kuri tapo Comme des Garçons mados namų „PLAY“ linijos logotipu.

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: ssense.com/men/designers/comme_des_garcons_play

L Lengvai šokiruoja žinia, kad pirmoji šio menininko paroda jo gimtojoje Lenkijoje buvo pristatyta tik 2011 metų gegužę. Nors dabar, reikia pripažinti, besiplėtojančio pažinčių rato dėka šio menininko darbų paklausa jo gimtinėje vis auga.

I „Inicialai“ – tai F. Pagowskio darbų ciklas, publikuotas žurnale „New Yorker“. Ketverius metus kiekvieną savaitę dailininkas iliustruodavo raidę po raidės, kurios tapdavo užuomazgomis žurnale spausdintoms istorijoms.

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: filippagowski.com/initials/initials.html

P Pagowskio žmona Dovanna, kuri anksčiau dirbo modeliu, pasirodydavo ir savo vyro kartu su skulptoriumi D. Wnuk rengiamuose madų šou. Jai tekdavo vilkėti pačius ekstravagantiškiausius objektus, tokius kaip… suknelė iš cemento.

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: dianepernet.typepad.com

PPasiūlymo pačiam sudalyvauti kaip modeliui kolekcijoje netrukus sulaukė ir pats Filipas. 1992 metų vasarą  jis ėjo Comme des Garçons mados namų podiumu Paryžiuje. „Viskas buvo labai įdomu, labai sėkminga!“ – dalinosi įspūdžiais menininkas.

A Alpės yra vieta, kur F. Pagowski leidžia žiemas. Ne tik dėl ramybės, atrandamos gamtoje, bet ir dėl galimybės susikoncentruoti ties kūrybiniu darbu.

G Garsios sportinės aprangos kompanijos Li Ning dvidešimtmečio proga 2010–aisiais metais Filip Pagowski pristatė vizualinį objektą „20“.  Gausybė masyvių sluoksnių sukūrė gylio ir „beribio vizualinio aido“, kaip pavadino jis pats, iliuziją.

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: lifeandtimes.com/filip-pagowski-a-retrospective/4

O O prisiminus jo karjeros pradžią, devintą dešimtmetį, verta paminėti, kad Filip Pagowski dirbo scenografu muzikos klipų industrijoje, kūrė MTV vinjetes bei užsiiminėjo reklamų animacija.

WWow – tokia buvo reakcija žmonių, 2007 metais  aplankiusių „Rytdienos muziejų“ Taipėjuje, Taivane. Ten vykusi paroda buvo įrengta mašinų garaže ir veikė 24 valandas per parą. 5 menininkai, tarp kurių buvo ir F. Pagowski, turėjo galimybę savo nuožiūra žaisti su balto namo erdvėmis.

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: cdn.lifeandtimes.com/uploads/2012/05/31.jpg

S Suvaidino yra suvaidinęs komišką blogietį L. Bear režisuotame trileryje „Force of Circumstance“ (1990 m.)  .

KKovo mėnesį, 2000 metų Paryžiaus Comme Des Garçons madų pristatyme Filipas buvo atsakingas už grafinį drabužių dizainą. Reakcija buvo labai įvairi – kai kurie drabužių modeliai buvo šluote iššluoti, tuo tarpu kitus, kaip pranešama, Saudo Arabijos parduotuvės užsisakė, o paskui pakeitė nuomonę ir kategoriškai užsakymą atšaukė.

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: 2012.lodzdesign.com

I –  Ir galiausiai reikėtų paminėti, kad Filipas Pagowskis yra labai simpatiškas vyrukas. Argi ne?..

Iliustratorius Filip Pagowski

Nuotrauka: brumen.org

Šaltiniai susidomėjusiems:

http://www.filippagowski.com/

http://hypebeast.com/2009/9/edwin-interview-filip-pagowski-creator-comme-des-garcons-play-logo

http://www.2012.lodzdesign.com/en/exhibitions/main-programme/who-are-you/filip-pagowski/

http://www.brumen.org/en/filip-pagowski/

http://lifeandtimes.com/filip-pagowski-a-retrospective/


Komentuok:
*Reklama
DNO