Menu
 
 

Metas kinui: ypatingi žmonės

2014 02 14  15:52  |  Aktualijos

Turbūt kiekvienas pažįstame žmonių, kuriuos galime pavadinti ypatingais. Kurie vienaip ar kitaip veikia aplinką, mus ir kartu pasaulį. Vieni yra nugalėtojai, lyderiai, įkvepėjai, kiti – romantikai, tapytojai, dar treti ir tokie, ir tokie. Skirtingi ir įdomūs, tokie, kokių mums reikia šalia, galinčių pasakyti tai, ko girdėti galbūt nenorime, bet ką išgirsti reikia būtent dabar.

Būdami tokių asmenų apsupti mes nesąmoningai kintame, mokomės, augame, save motyvuojame. Ir taip po truputį kinta mus supantis pasaulis. Juk kaip dažnai būna, kad po pokalbio su vienu iš savo draugų jūs netikėtai ryžtatės sportuoti kartu? Arba apsisprendžiate keisti darbą, išvykti į rizikingą kelionę, o galbūt tiesiog po vakaro kartu pasijaučiate pakiliai?

Šiandien aš galvoju apie būtent tokius žmones, – jie stiprūs, skirtingi, įdomūs, drąsūs, ryžtingi. Tai asmenybės, vertos ekrano dėmesio.

1. The Sessions / Intymios pamokos (2012 m.)

The Sessions

Nuotrauka: content7.flixster.com

Ypatingas, tikra patirtimi paremtas kinas ir jausminga drama apie ligos sukaustytą žmogų, siekiantį būti visaverčiu žmogumi. Tai skoningai perteikta, kupina ironiško požiūrio, nedramatizuota istorija, turinti kiek panašumo į mano labai vertinamą filmą „The Intouchables“.

Filme paliečiamos ir religinės temos, tačiau tinkamai ir šiuolaikiškai.

Čia ryškus novatoriškas požiūris į socialines paslaugas,  liečiamos tokios temos, kurios dažnoje visuomenėje yra tabu. Viskas labai tvarkingai supinta ir skoningai pateikta, nesunkiai „virškinama“, bet ne tuščia.

Žanras: drama.
Šalis: JAV.
Režisierius: Ben Lewin.
Vaidina: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy.

2. The September Issue / Rugsėjo numeris (2009 m.)

The September Issue

Nuotrauka: images2.coveralia.com

Šis dokumentinis kinas – pati tikriausia kelionė po mados pasaulio užkulisius. Tai – mados Biblija vadinamo Vogue leidinio virtuvė, žurnalo leidybos darbai ir, žinoma, įtakingoji jo komanda. Šio žurnalo redakcija – vieta, kuri intriguoja visus mados mėgėjus ir profesionalus, o jos vadovė Anna Wintour – daugelio autoritetas, stipri, charakteringa ir emancipuota moteris. Ji įkvepia dirbti dar labiau ir dar daugiau. Pati visuomet pareiginga ir labai disciplinuota, to paties reikalaujanti iš aplinkinių. Matydamas rezultatus, supranti, kad tai – teisingas požiūris ir protinga taktika, praverčianti siekiant savo tikslų bet kurioje veikloje. Ne tik mados pasaulyje.

Žanras: dokumentinis.
Šalis: JAV.
Režisierius: R. J Cutler.
Filme galima išvysti:  Anna Wintour, Oscar De La renta, Patrick DeMarchelier.

3. The life of David Gale / Deivido Geilo paslaptis (2003 m.)

The life of David Gale

Nuotrauka: reliancehvg.co.in

Tai kino filmas, kurį seniai norėjau Jums siūlyti, bet vis negalėjau priskirti prie vieno ar kito sąrašo. Ką gi, tinkamiausia vieta jam būtent šiame – apie ypatingus žmones.

Filmas stiprus, revoliucinės tematikos, o jį peržiūrėjus lieka atitinkami pojūčiai. Istorija įtraukianti ir įdomi, – tai juosta apie žmogų, kuris dėl savo tikslo pateisina visas priemones tiesiogine to žodžio prasme.

Puikus aktorių kolektyvas. Stiprūs vaidmenys. Įsimintinas darbas. Štai derinys, dėl kurio verta šią juostą pažiūrėti.

Žanras: drama, trileris, kriminalinis.
Šalis: JAV, Vokietija.
Režisierius: Alan Parker.

Vaidina: Kevin Spavey, Kate Winslet, Laura Linney.

4. Invictus / Nenugalimas  (2009 m.)

Invictus

Nuotrauka: inyarwanda.com

Legendiniai aktoriai, ypač vertinama M. Freeman vaidyba, įspūdingas personažas – PAR prezidentas, buvęs kalinys, kuris suvienijo tautą. Vienas sakinys, kuriame tiek įkvėpimo ir motyvacijos, jog sunku patikėti, kad tai tikra. Filmas – puikus pavyzdys, ypač tiems, kuriems atrodo, kad esame per maži ką nors keisti.

Smagu tai, kad filmo skleidžiama žinutė rimta, prasminga, tačiau jis žiūrimas lengvai ir įdomiai.

Filmas sukurtas ne tik garbingam šalies vadovui pagerbti, bet ir pasakoja apie vieną žymiausių praėjusio dešimtmečio regbio žaidėjų, J. Walkins, kuris sirgo nepagydoma liga ir to nepaisydamas sugebėjo tapti geriausiu žaidėju net tris kartus iš eilės.

Žanras: drama.
Šalis: JAV.
Režisierius: Clint Eastwood .
Vaidina: Morgan Freeman, Matt Damon, Matt Stern.

5. La vien en rose / Edit Piaf. Rožinis gyvenimas (2007 m.)

La vien en rose

Nuotrauka: 1.bp.blogspot.com

Neįkainojama (arba turėčiau sakyti – Oskaru įkainota!) Marion Cotillard vaidyba įtraukia į filmą, leidžia įsijausti į sudėtingą legendinės dainininkės gyvenimą. Matosi aktorės įdirbis, mėginant pažinti legendą, juk pažinti Edith – gana sudėtinga užduotis, su kuria puikiai susitvarkyta.

Iš ekrano jaučiama asmens stiprybė ir nepalaužiama žymios moters dvasia, kaip kad ir įstabiojoje „Fridoje“, taip ir šiame filme liejasi per kraštus.

Saldaus pavadinimo darbas visiškai nėra saldus. Labiau subtilus ir gyvenimiškas. Režisieriaus sprendimas pasakojimą pateikti ne chronologiškai, o kaip mozaiką tik dar labiau sustiprina įspūdžius ir filmui suteikia nepastovumo, kuris intriguoja. Ir, žinoma, ta muzika, prancūzų klasika, kurios klausosi visas pasaulis…

Žanras: drama, muzikinis, biografinis.
Šalis: Prancūzija,  Didžioji Britanija,  Čekija.
Režisierius: Olivier Dahan.
Vaidina: Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory.

Žiūrėkite, žavėkitės ir būkite ypatingi, nes neeiliniai žmonės iš tiesų yra eiliniai.


Komentuok:
*Reklama