Menu
 
 

Naujas SINUO albumas | Pusiausvyra

2024 06 04  17:37  |  M.I.C. Naujienos

Naujas SINUO albumas | Pusiausvyra

Kadrai iš video ©

 

Lietuvos konceptualios elektroninės muzikos kūrėjas Arnis Aleinikovas, klausytojams dar žinomas kaip SINUO, šių metų birželį pristatys šeštąjį skaitmeninį muzikos albumą “Equilibrium“ (liet. „Pusiausvyra“). Gegužės viduryje net tris koncertus Vokietijos sostinės kultūros festivalyje surengęs kūrėjas džiaugiasi, kad žmonės palaipsniui atranda jo muziką: „Šiame skaitmenizuotame, informacijos amžiuje – yra labai daug turinio. Kiekvienas, turintis išmanųjį telefoną dabar generuoja vienokį ar kitokį turinį, dėka socialinių medijų galima greitai išpopuliarėti, bet greitai ir vėl tapti nežinomu, kurti muziką pasidarė gerokai lengviau, todėl nuoširdžiai džiugina, kad SINUO kūryba palaipsniui domisi vis daugiau žmonių tiek Europoje, tiek už jos ribų“ – teigia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys Arnis Aleinikovas. 

 

Naujas SINUO albumas | Pusiausvyra

Naujas SINUO albumas | Pusiausvyra

 

Pusiausvyros beieškant

Albumas, ilgą laiką turėjęs vadintis „Delta“ (bendrojoje fizikoje delta-v yra greičio pokytis), dienos šviesą išvys „Pusiausvyros“ pavadinimu. „Tiesą sakant, greičio pokyčio (deltos) šiame albume yra nemažai. Tai yra viena iš pagrindinių albumo koncepcijų – kiekvienas kūrinys savo tempu yra greitesnis už prieš tai buvusį, kas, mano galva, puikiai atliepia vis spartėjantį mūsų gyvenimo ritmą“ – albumo kūrybinį procesą komentuoja Arnis Aleinikovas. 

Vis dėlto, kūrybinio proceso metu – „Delta“ užleido vietą „Pusiausvyrai“, kurioje klausytojas yra kviečiamas ieškoti vidinės pusiausvyros tarp seno ir naujo, tarp išorinių dirgiklių ir vidinių resursų, tarp greitėjančio gyvenimo ritmo ir daugiau mažiau stabilaus širdies susitraukimų dažnio per minutę. Būtent širdies plakimo garsas, kaip nuoroda į vidinės pusiausvyros ašį, viena ar kita forma atsikartoja visame albume.  

Albumo kūriniuose, kaip jau, turbūt, yra įprasta SINUO klausytojams – nemažai filosofijos ir jauno žmogaus pasvarstymų apie besikeičiantį pasaulį ir mus pačius. Nors vokalo savo kūriniuose autorius kol kas nenaudoja, pagrindinę žinutę savo klausytojams perduoda kitų, dažniausiai, mokslininkų ar menininkų žodžiais. Šis albumas – ne išimtis. „Tai jau turbūt tapo neatsiejama mano muzikos dalis. Naujausiame albume klausytojai išgirs ir poezijos fragmentų, ir filosofų įžvalgų apie atsiskyrimą, tylą bei pasimetimą. Pirmą kartą tekstai skambės ne tik anglų ir lietuvių, bet ir italų kalbomis“ – plačiau apie šeštąjį skaitmeninį SINUO albumą pasakoja jo kūrėjas. 

 

Naujas SINUO albumas | Pusiausvyra

 

Išskirtinė vaizdo klipų serija

Naujausią SINUO albumą lydės net keturių vaizdo klipų serija. Italų dueto Maya Salvini ir Justin Shabi režisuotuose bei lietuvių menininkės Dovilės Sadauskaitės filmuotuose vaizdo klipuose – nagrinėjama visuotinio žmonijos balanso koncepcija. „Šiuose vaizdo klipuose persipina keturios skirtingos asmeninių kovų istorijos ir balanso koncepcija įgauna gilesnę prasmę. Vaizdo klipai papildo SINUO muzikinius kūrinius, kvestionuodami kolektyvinį ir asmeninį balansą“ – apie vaizdo klipų serijos idėją pasakoja italų kilmės režisierė Maya Salvini. 

Antrą kartą SINUO muzikai vaizdo klipą kurianti Dovilė Sadauskaitė tikina, kad šis procesas buvo kardinaliai kitoks: „Pirmasis mūsų darbas – „Jupiterio Monologai“ – buvo daugiau spontaniškas, gana eksperimentinis. Šiems filmavimams, kurie vyko Slovėnijoje ir Kroatijoje,  ruošėmės daugiau nei 2 mėnesius, prie jų dirbo daugiau nei 20 žmonių iš Italijos, Austrijos, Slovėnijos, Kroatijos ir Lietuvos, filmavome dviejose šalyse ir 8 skirtingose lokacijose“ – apie filmavimo užkulisius pasakoja Dovilė Sadauskaitė. 

 

Naujas SINUO albumas | Pusiausvyra

Nuotrauka – Darius Matonis ©

 

Keturis birželio ketvirtadienius, SINUO YouTube kanale, bus pristatomi albumą papildantys vaizdo klipai, o šeštasis skaitmeninis SINUO albumas „Equilibrium“ (liet. „Pusiausvyra“) visas muzikos pasiklausymo platformas pasieks jau birželio 14 dieną. 


Komentuok:
*Reklama