Menu
 
 

Pirmojoje lietuvių siaubo dramoje – ir tradicinė tapyba, ir išmaniosios technologijos

2014 10 14  16:59  |  Aktualijos

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Nuotraukos: filmo archyvas.

Paskutines dienas iki pirmosios lietuviškos psichologinės siaubo dramos „Rūsys“ premjeros skaičiuojanti filmo kūrėjų komanda nestokoja originalių idėjų. Nekantraujančius pamatyti pirmąją tokio žanro lietuvišką kino juostą jie kviečia apsilankyti parodoje, kurioje eksponuojami tapybos darbai iš būsimojo filmo.

13 originalių, dviejuose sostinės kino teatruose šiuo metu rodomų paveikslų autorė – garsi tapytoja Ieva. Ją psichologinėje siaubo dramoje įkūnija atlikėja Jurga Šeduikytė. Tačiau tikroji filmavimo aikštelėje naudotų paveikslų autorė visai ne ji. Ievos portretus specialiai „Rūsiui“ nutapė jaunas ir perspektyvus, pats personalines parodas jau rengiantis dailininkas Petras Lincevičius. Jo darbai padėjo sukurti ypatingą Ievos studijos atmosferą. Negana to, du iš jų buvo specialiai nutapyti ir skirti dviem ypatingoms filmo scenoms. Vienas iš šių paveikslų, kartu su kitais, dabar eksponuojamas sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, kitas –  prekybos centre „Ozas“ esančiame „Multikino“. Po filmo premjeros visus parodoje eksponuojamus Ievos portretus planuojama parduoti aukcione. Už juos gauti pinigai bus skirti psichologinę pagalba teikiančioms organizacijoms.

„Pirmosios lietuviškos psichologinės siaubo dramos premjerai ruošiamės labai iš anksto. Ir nors apie patį filmą kol kas daug nepasakojame, neatskleidžiame įdomiausių akcentų, norime „Rūsį“ jo laukiantiems žiūrovams pristatyti taip, kaip dar niekas Lietuvoje to nebuvo daręs“, – sako vienas iš „Rūsio“ scenarijaus autorių, filmo prodiuseris Almantas Dulkys.

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Ir tai dar ne viskas – būtent šiam filmui galite atsisiųsti specialiai sukurtą programėlę išmaniajam telefonui. „Įžvalgūs žiūrovai prieš kurį laiką pristatytame oficialiame „Rūsio“ anonse pastebėjo išmanųjį telefoną, kurį šio filmo metu, skirtingai nei visų kitų, kino teatre reikės laikyti įjungtą. Be jokios abejonės pirmąją lietuvišką psichologinę siaubo dramą bus galima žiūrėti ir neturint išmaniojo telefono su įdiegta „Rūsio“ programėle. Tačiau tų, kurie prieš filmą ją parsisiųs, laukia gerokai daugiau įspūdžių. Filmą stebint išmaniai, bus galimybė tiesiogine prasme jame dalyvauti, mat tik taip žiūrovas matys režisieriaus komentarus, stebės, ką savo telefono ekrane mato filmo personažai, girdės papildomus garsus ar net sulaukti skambučio iš anapus ekrano – personažai su žiūrovais bendraus telefonu ir dar daugiau. „Rūsio“ žiūrovai filmą ne tik žiūrės – jie jame dalyvaus, patys įsijaus į personažo vaidmenį“, – sako vienas iš „Rūsio“ scenarijaus autorių, filmo prodiuseris Almantas Dulkys, pirmą kartą pasaulyje A kategorijos pilnametražį filmą pavertęs išmaniuoju.

Jis kviečia jau dabar išbandyti ir patirti du iš gausybės filme rodomų išmaniųjų efektų. Tam tereikia parsisiųsti „Rūsio“ programėlę telefonui (ją rasite čia: www.filmasrusys.lt) ir įjungus ją, kompiuteryje su garsu žiūrėti išmanųjį filmo anonsą.

Jau spalio 24 dieną kino teatrus pasieksiantis „Rūsys“ pasakoja garsios tapytojos Ievos (vaidina J. Šeduikytė) ir orlaivių piloto Tomo (Marius Jampolskis) šeimos istoriją. Kai sutuoktinių namo rūsyje paslaptingai dingsta nekviestas svečias, o ant rūsio laiptų Tomas randa C formos vinį, pradeda dėtis protu nesuvokiami dalykai. Tai bus įtempta, iki paskutinės akimirkos intrigą išlaikanti istorija, nagrinėjanti amžinas vertybes – meilę, Dievo egzistenciją, šeimos santykių trapumą ir svarbiausia – nuodėmės kainą.

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Oficialų filmo „Rūsys“ anonsą žiūrėkite čia:

Pilnas filmo „Rūsys” anonsas. Kinuose nuo spalio 24 d. from Siaubo filmas „Rūsys” on Vimeo.

Daugiau informacijos apie filmą: www.facebook.com/filmasrusys

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Petras Lincevičius (asmeninio albumo nuotr.)

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama

Rūsys - lietuvių siaubo drama


Komentuok:
*Reklama
DNO