Menu
 
 

Sušalusios Ukrainos nuotakos

2009 12 06  02:42  |  Aktualijos

Kieno ten šešėlis išnyra iš miglos? Skambant Ewan Magregor atliekamai charizmatiškajai „El tango de Roxanne“ mergina vilkėdama pūstą bei ilgą paltą sparčiai žingsniuoja švytinčiu podiumu. Pūga jai nebaisi – jos laikysena tvirta ir neabejotina, nors batelių aukštis turbūt daugumą priverstų suklupti. Bet šių metų John Galliano rudens/žiemos kolekciją pristačiusiems modeliams keliai nesulinko.

2009-ųjų Paryžiaus mados savaitėje John Galliano ir vėl pristatė savo kūrybos šedevrą – kvapą gniaužiančią kolekciją, kurią sukurti jį inspiravo rusų, baltarusių bei ukrainiečių folkloras. Muzikinis fonas, efektai, nuostabūs drabužiai, įspūdingas makiažas bei provokuojančio aukščio bateliai privertė aiktelėti ne vieną salėje sėdintį svečią. Galliano vėl įrodė esąs vertas didžio aukštosios mados meistro vardo. Jis sėkmingai suderino tradicinį coutur‘o (madingų moteriškų drabužių modeliavimo bei siuvimo) techniką bei radikalų moderną. Kolekcijos pristatymo metu šį kartą podiumą užkariavo sušiuolaikintos XIX a. Ukrainos nuotakos. „Tai yra tai, ką seniai svajojau įgyvendinti“- prieš pasirodymą teigė pats dizaineris, – „ši kolekcija man primena poeziją – romantišką, lyrišką… Naujos formos bei proporcijos – štai ko siekiau.“

gallianofw09

Nuotraukos: 212dressingroom.com

Kolekcijos pristatymo pradžioje pasirodė modeliai, vilkintys plačius bei ilgus žieminius paltus, papuoštus ornamentais bei itin ekstravagantiškomis sidabrinėmis sagėmis. Nors pagrindinė spalva, vyraujanti žiemos šalčiams skirtiems drabužiams, buvo pilka, tačiau čia ji atrodė labiausiai tinkanti.  Verta paminėti, kad šioje kolekcijoje jaučiamas formų pakitimas. Drabužiais šį kartą nebuvo stengtasi išryškinti modelių figūros, o, atvirkščiai, parodyti XIX a. rytų Europos kaimo moterų proporcijas.

Modelius puošė itin prabangiai atrodantys aksesuarai, teikiantys brangiųjų metalų efektą. Galvos apdangalai atrodė lyg suverti iš galybės švytinčių monetų arba papuošti žvilgančia materija. Naudojama medžiaga taip pat buvo blizgi, o tai ypač pabrėžė, pavyzdžiui, sidabriniai kanteliai ar karoliukai.

Merginoms taip pat buvo pritaikytas ryškus bei ekstravagantiškas makiažas. Jų veidai švytėjo lygiai taip pat, kaip ir drabužiai bei aksesuarai. Baltai nuspalvinti jie dar labiau sustiprino sušalusių nuotakų įspūdį, o tamsūs šešėliai – modelių žvilgsnį.

Avalynę, kurią teko avėti modeliams, turbūt derėtų vadinti tikru avangardu. Neįtikėtina, bet nei viena mergina kolekcijos pristatymo metu nesuklupo avėdama juos. Juodi ar sidabriniai, „išpjaustyti“, ilgais ar trumpais aulais, koją apjuosiantys raišteliais, mediniu padu bei kulnu, paaukštinti metaliniu strypu jie atrodė lyg tikra revoliucija mados pasaulyje.

Nuotakų sukneles butų galima pavadinti tiesiog žavingomis. Jos ne tik dvelkė XIX a. ukrainiečių tradicijomis, bet ir begaliniu moteriškumu. Negaliu tvirtinti, kad balta ar pilka spalva bei veliumas čia priminė nekaltybę. Besiplaikstanti, lengva bei itin blizgi medžiaga suteikė romantikos įspūdį, bet makiažu paryškinti veido bruožai suteikė griežtos moters įvaizdį.

Pabaigai. Šįkart, mielieji, neskatinsiu Jūsų čiupti už piniginės bei rankinės ir lėkti į artimiausią prekybos centrą. Galliano pavarde paženklintų drabužių, kaip bebūtų gaila, vis tiek ten nerasite. Nors, kaži ar gaila, juk jo kūriniai mūsų kišenei tiesiog būtų neįkandami. Kaip bebūtų, idėjomis trykštantis dizaineris turėjo bent jau inspiruoti Jus. Galbūt susimąstyti apie drabužių spintos „komunalinį remontą“, galbūt pažvelgti į save veidrodyje ir sudvejoti, ar dirbtinis įdegis iš tiesų yra pagrindinis grožio ingredientas, o galbūt padaryti šį tą sau neįtikėtino, ką, pavyzdžiui, padarė John Galliano. Linkiu sėkmės, brangieji, realizuojant savo seniai galvoje glūdinčias idėjas bei troškimus.

Daugiau  šios kolekcijos nuotraukų galite peržiūrėti galerijoje.


Komentuok:

*Reklama