Menu
 
 

Vilniaus dailės akademijai – 220 metų

2013 11 25  16:44  |  Aktualijos

Dizainerė: Agnė Alaburdaitė. Justinos Semčenkaitės ir Agnės Alaburdaitės nuotraukos.

Dizainerė: Agnė Alaburdaitė. Justinos Semčenkaitės ir Agnės Alaburdaitės nuotraukos.

Lapkričio 15 d. Valdovų rūmuose vykusiame Vilniaus dailės akademijos 220 metų jubiliejaus minėjime galima buvo ne tik pamatyti visus labiausiai nusipelniusius šios bendruomenės atstovus, bet ir Kostiumo dizaino katedros studentų darbus.  Pats Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas teigia,  kad ši proga – tai „galimybė  pažvelgti į praeitį, suvokti dabartį ir apmastyti ateitį.“

Dizainerė: Marija Armonaitė.

Dizainerė: Marija Armonaitė.

Štai tokiame kontekste ir buvo pristatyti jaunųjų dizainerių Ievos Užkurataitės, Agnės Alaburdaitės, Polinos Reznychenko, mano – Gertrūdos Ramūnaitės – ir Marijos Armonaitės darbai. Modeliai sveikino svečius, taip keisdami valdovų rūmų erdvę. Garbingų svečių kelionė nuo durų iki  renginio salės buvo lydima futuristinių, infantiliškai romantiškų, žaismingų ir nostalgiškų modelių iš skirtingų kolekcijų. Pasak šventėje dalyvavusių dizainerių, tai buvo puiki galimybė pamatyti savo darbus netik ant podiumo ar mados fotografijos kadruose, bet ir ten, kur jie tarsi integruojasi į visuomenę, atgyja, komunikuoja su žiūrovu.

Dizainerė: Gertrūda Ramūnaitė.

Dizainerė: Gertrūda Ramūnaitė.

Paklaustas, kuo studentų iniciatyva ir jų darbai yra svarbūs tokio didelio ir reikšmingo renginio metu, A. Klimas atsakė, kad akademija yra skirta studentams. „Tik studentai, jų poreikiai, žingeidumas ir talentas yra Akademijos egzistavimo prasmė“, – teigė rektorius, pridėdamas, kad Kostiumo dizaino katedra išugdė beveik visus geriausius Lietuvos mados dizainerius (tarp jų J. Statkevičius, S. Straukaitė, S. Gandžumianas, I. Rimkutė, E. Sidaras, G. Paulauskas ir kiti), aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mados konkursuose ir yra aukštai vertinama. Kartu vertinama ir Lietuva bei jos talentai.

Dizainerė: Polina Reznychenko.

Dizainerė: Polina Reznychenko.


Komentuok:
*Reklama
DNO