Menu
 
 

Interviu su Eduardo Ferreira

2014 10 28  11:00  |  Pokalbiai

Šiame pokalbyje sutilpo kelionės nuo Azijos iki Afrikos, pirmieji kartai, juokas, susikaupimo akimirkos ir grožis, kuriamas subtilių makiažo priemonių. Visa tai priklauso „Bobbi Brown“ dešiniajai rankai, vizažistui Eduardo Ferreira. Portugalas vizažo meistras įsitikinęs, kad moterys yra gudrios ir protingos, bet turi didžiulį trūkumą – negailestingai save plaka kritikos kirčiais, pamiršdamos tai, kas jose gražu. Pati Bobbi Brown, Eduardo ir jų komanda puikiai atlieka žadintuvo ir priminimo funkciją. Taip ir aš sužinojau, kad mano akys ne „mažos kaip paršelio“, o primena mažus migdolus. Viskas priklauso nuo požiūrio, tiesa?

J.G.: Kada supratote, kad vizažas yra jūs kelias?

Eduardo Ferreira: Ooo, čia labai ilga istorija (juokiasi). Aš buvau geras moksleivis, o geri moksleiviai studijuoją ekonomiką (vėl juokiasi). Mokslai man sekėsi gerai, tad baigęs studijas pradėjau dirbti banke. Iš pradžių šis darbas man patiko, bet po kurio laiko pajutau, kad kažko trūksta. Tiesa, aš visada mėgau madą, spalvas ir grožį. Po dešimties metų darbo banke, patekau į auto avariją. Mašina buvo suknežinta. Aš turėjau žūti, bet išgyvenau. Ta avarija yra geriausias mano gyvenime nutikęs dalykas, nes ji privertė mane pasikeisti.

Po reabilitacijos aš nusprendžiau keliauti į Indiją. Ne, ne, tame nebuvo jokios mistikos ar savęs paieškų. Aš tiesiog norėjau pamatyti tą šalį ir patenkinti savo smalsumą. Indijoje keliavau tik su kuprine, be plano, be kitų patogumų…

Indija – skurdi šalis, bet  ten būdamas supratau, kiek daug reiškia spalvos. Gali būti pačioje skurdžiausioje vietoje kartu su skurdžiai gyvenančiais žmonėmis, bet jie vilki spalvingus rūbus, aplink juos daug spalvų ir šios padeda jiems jaustis laimingesniais.

Tada ir nusprendžiau, kad grįžęs namo į Portugaliją tapsiu vizažistu. Grįžau, išėjau iš darbo, visiems papasakojau savo sumanymą. Artimieji ir draugai galvojo, kad aš išprotėjau, klausė, ar aš Indijoje nepradėjau vartoti narkotikų. Toks tiesiog buvo mano pasirinkimas (juokiasi)! Tai įvyko prieš 15 metų. Beprotiška istorija.

Eduardo Ferreira.

Eduardo Ferreira.

J.G.: Kaip susipažinote su Bobbi Brown?

Eduardo Ferreira: Niekada to nepamiršiu. Tuo metu dirbau „M.A.C“ ir kaip tik tada pati Bobbi Brown planavo atidaryti pirmąją savo kosmetikos salelę Portugalijoje. Aš buvau pakviestas tapti pagrindiniu „Bobbi Brown“ visažistu šalyje. Tada teko skristi į Niujorką pokalbiui. Ten aš ją ir sutikau. Mes iš karto susižavėjome vienas kitu (juokiasi). Jau vienuolika metų, kai šis susižavėjimas tęsiasi. Tai palaima ir dovana.

Ji nuostabi. Ji yra žvaigždė, bet tai jai visiškai nerūpi, nes ji niekada netroško ja tapti. Jos misija – padėti moterims tapti savimi. Tai yra nuostabus dalykas; juk iš tiesų tu atrodysi gerai tik tada, kai būsi pasitikinti savimi, o pasitikėsi savimi, kai atrodysi gerai.

Bobbi Brown.

Bobbi Brown.

J.G.: Kas jus ir Bobbi įkvepia kurti naujus produktus, įvaizdžius?

Eduardo Ferreira: Bobbi yra atsakinga už visą kūrybinį procesą – įvaizdžius, produktus. Kaip bebūtų, džiugu, kad Bobbi klauso ir pasitiki savo vizažistais (juokiasi), todėl aš galiu dalyvauti visame procese. Vienareikšmiškai – įkvėpimo šaltinis yra žmonės, žmonės gatvėse, jų poreikiai, nuotaikos.

Man pačiam kiekvieną savaitę bent kelis kartus tenka apsilankyti skirtinguose oro uostose. Būtent ten sutikti žmonės – mano įkvėpimo šaltinis.

J.G.: Dirbate skirtinguose žemynuose – tai Europa, Afrika, Azija… Kokius skirtumus ir panašumus tarp moterų pastebite?

Eduardo Ferreira: O panašumas tai labai aiškus – visos nori būti gražios, tiesa? Skirtumai… Jie labiausiai susiję su pačia kultūra. Pavyzdžiui, Vidurio Rytuose moterys mėgsta labai ryškiai dažyti akis. Azijoje moterys nori atrodyti šviesesnės, Europoje – tamsesnės. Taigi yra nedideli kultūriniai skirtumai, bet, kaip ir sakiau, visų mintys sukasi apie tai, kaip atrodyti patraukliai.

J.G.: Su kokiu didžiausiu iššūkiu jūs ir Bobbi susiduriate grožio industrijoje?

Eduardo Ferreira: Prieš kelias savaites, per susitikimą su ja, mes kaip tik šia tema ir kalbėjome. Šiuo metu didžiausias iššūkis – išlaikyti vientisumą, išmokyti darbuotojus nuoseklumo. Kalbu ne apie spalvas, bet apie aptarnavimą, elgesį ir idėjas, „Bobbi Brown“ ženklo vertybių skleidimą. Tai buvo lengva padaryti, kai buvome maža įmonė, bet dabar mes užaugome. Tiesa, šis iššūkis – labai jaudinantis.

J.G.: Netrukus prasidės Kalėdų laukimo laikas. Kokį įvaizdį „Bobbi Brown“ pasiūlys šventėms?

Eduardo Ferreira: Kolekcijos pavadinimas bus „Scotch on the rocks“. Bobbi įkvėpė Lauren Bacall. Ji buvo labai populiari Holivude penktajame dešimtmetyje. Jos vizitinė kortelė – ryškios burgundiškos spalvos lūpos, juodai pabrėžta viršutinių akių linija ir žėrinti aukso spalva.

Visa tai atsispindės Kalėdinėje kolekcijoje. Aukso spalvų paletė akims, taip pat keturios spalvos lūpoms. Tai bus labai glamūriškas įvaizdis, bet lengvai sukuriamas ir pritaikomas.

Kalėdų įvaizdį įkūnijo Kate Upton.

Kalėdų įvaizdį įkūnijo Kate Upton.

Kalėdų įvaizdį įkūnijo Kate Upton.

Kalėdų įvaizdį įkūnijo Kate Upton.

Visas mūsų pokalbis vyko kuriant dūminių akių makiažą ant mano veido. Nesu girdėjusi, kad žmogus gali taip sklandžiai pasakoti istorijas, įterpdamas atliekamo makiažo niuansus, akcentuodamas atliekamus žingsnius bei ragindamas atkreipti dėmesį į vieną ar kitą pokytį. Po visko gavau lapą, kuriame surašytos visos naudotos priemonės bei vaizdžiai atspindėta, kas man buvo sukurta. Juokaudama klausiu: ar tai receptas tobulam įvaizdžiui? „Ne, tai – tavo namų darbai. Tik šį kartą jie labai įdomūs“.

Bobbi Brown ir J. Gvazdaitytė

Bobbi Brown ir J. Gvazdaitytės nuotraukos.

Pabaigaikeli „Bobbi Brown“ grožio patarimai ir faktai:

1. Rudi lūpų dažai gali „išplauti“ įvaizdį. Nude makiažui geriau rinkitės atspalvį, kuris atkartoja jūsų natūralią lūpų spalvą.

2. Prieš makiažą svarbu ypatingai sudrėkinti odą. „Bobbi Bown“ veido kremai – du zuikiai vienu šūviu. Jie drėkina odą ir puikiai atlieka makiažo pagrindo funkciją.

3. Kreminės pudros turi visiškai nesimatyti ant veido, nes kitaip jūsų veidas taps kauke. Geriausias tas atspalvis, kuris dingsta užtepus ant veido ir oda atrodo kaip… oda. Šį efektą sukuria „Bobbi Brown“ „Skin foundation stick“.

4. Dūminio akių makiažo paslaptis – išsklaidytas gėlinis akių laineris, kuris ir atliks dūmo efektą. Į pagalbą galite pasitelkti „Bobbi Brown“ „Long wear gel eye liner“.

5. Geras makiažas priklauso ir nuo įrankių, kuriuos naudojame jam atlikti. Investicija į kelis pagrindinius šepetėlius tikrai padės greičiau ir kokybiškiau sukurti norimą įvaizdį.

6. Skruostus drąsiai ryškinkite skaistalais, nes jie padės atrodyti šviežiau ir sveikiau.


Komentuok:
*Reklama
DNO