Menu
 
 

Juozo Statkevičiaus kolekcija – atspindės šių dienų aktualijas

2016 11 04  17:04  |  Aktualijos

Juozo Statkevičiaus kolekcija

Nuotraukos: Juozo Statkevičiaus asmeninis archyvas

„Situacijos, įvykiai kartojasi“, –  neabejoja drabužių dizaineris Juozas Statkevičius. Su savo naujausia kolekcija Juozas tarsi grįžta laiko mašina atgal – į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“, ten, kur prieš dvidešimt penkerius metus podiumu žingsniavo jo drabužiais aprengtos manekenės. Tiesa, manekenių anuomet ant jo buvo gerokai mažiau, podiumas – daug trumpesnis, o ir pats dizaineris – tik perspektyvus studentas.

„Tai buvo 1991-aisiais. Tuometinėje „Litexpo“ parodų salėje vyko festivalis „Vilniaus madų dienos“. Dalyvavome jame su dizainere Vida Simanavičiūte, kartu pristatėme savo „Baltąją kolekciją“. Atsimenu, prisipirkome balto sintetinio audinio atraižų ir sukūrėme gal 12 ar 13 modelių. Drabužius demonstravo mano kurso draugės, pažįstamos tapytojos ir dizainerės, dabar visos garsios menininkės“.

Juozo Statkevičiaus kolekcija

Juozo Statkevičiaus kolekcija

Į „Litexpo“ Juozas grįžta po dvidešimt penkerių metų. Lapkričio 20 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre dizaineris pristatys savo naują, 2017 metų pavasario-vasaros kolekciją. Kaip įprasta, kolekcijos sumanymas  kruopščiai slepiamas iki paskutinės minutės, tačiau paslapties šydą Juozas šiek tiek praskleidžia, prasitardamas, kad jo idėjai įgyvendinti buvo būtinas labai ilgas podiumas.

Juozo Statkevičiaus kolekcija

„Arenoje, kur paprastai vykdavo mano kolekcijų pristatymai galima nutiesti 50 metrų podiumą, „Litexpo“ centre šiais metais statysime 100 metrų ilgio podiumą“, – sako Juozas ir priduria, kad tokio ilgio podiumai paprastai ir būna statomi visuose didžiausiose Europos madų parodymuose.

Juozo Statkevičiaus kolekcija

Juozas neabejoja, kad tuomet, kai manekenė ilgai eina podiumu, galima geriau apžiūrėti dizainerio kūrinį, atkreipti dėmesį į detales. „Lėtai vaikščioti ir sukinėtis ant trumpo podiumo – pasaulyje seniai nemadinga ir itin senamadiška“, – tikina dizaineris.

Juozo Statkevičiaus kolekcija

Juozo Statkevičiaus kolekcija


Komentuok:
*Reklama
DNO